© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Karakalem Yapı Mimarlık Tasarımda Fonksiyonel Kullanım

Karakalem Yapı Mimarlık Tasarımda Fonksiyonel Kullanım

Karakalem Yapı Mimarlık kurucusu ve Uluslararası Mimarlık Akademisi (International Academy Of Architecture) ödüllü Mimar Çınar Kıyas Gencer, hem tasarlayıp hem uyguladığı yeni projesinin detaylarını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Mimarlık Yapı Tasarlama Sanatıdır.

Karakalem Yapı Mimarlık ailesi olarak kendi kurumumuz Karakalem Akademi Eğitim Kurumlarının, Ümitköy Çankaya’da yer alan yeni bir şubesini açmanın gururu içerisindeyiz.

Tasarım ve fonksiyonel kullanım kaygısının ön planda tutulduğu bir anlayış ile dokuz yüz elli metrekarelik binamızı, altmış gün gibi kısa bir sürede dönüşümünü tamamlayarak kullanıma hazır hale getirdik.

Binanın cephesinde, mesh olarak bilinen metal giydirme ve kompozit malzemenin kombinasyonu ile çağdaş ve sade bir hava yakalamaya gayret gösterdik.

İç mekân organizasyonunda ise kullanıcının birçok fonksiyonu bir arada bulabileceği bir yol izledik.

Birebir sessiz ders kabinleri, sekiz ila on kişilik ders stüdyoları, bahçe katında bulunan ve sadece kurum öğrencilerinin kullanabileceği, içerisinde bir de şömine bulunan, bahçe kullanımına açık kütüphane kafesi ve en üst kat çatı arasında sessiz bir kütüphane ile, öğrencilerin hem sosyalleşebileceği hem de istediği fiziki şartlarda eğitim görebileceği nezih, şık ve doğru amaca yönelik kullanımı ile bir özel öğretim kursu modeli sunmayı amaçladık.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.