© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Kadınlardan Gelen İlham

Kadınlardan Gelen İlham

Etrafındaki kadınlardan ilham alarak eserlerini ve ürünlerini oluşturan, ÇF Design’ın kurucusu Çiğdem Falyalı; markasını, vizyonunu, ürünlerini ve sanatın hayatındaki yerini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

 

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

1987 yılında İskenderun’da doğdum. 2013 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Aynı sene Kıbrıs’ta evlendim ve şu anda üç çocuk annesiyim. On altı yıldır Kıbrıs’ta yaşıyorum. Uzun yıllardır modaya büyük bir ilgim vardı ve sürekli kendi tasarımlarımın olduğu bir marka hayal ediyordum. Bu hayalim ÇF Design tasarımlarıyla hayat buldu. Üretmeyi ve her sene kendimin yeni bir versiyonunu yaratmayı çok seviyorum. Sanatın her dalı benim için çok değerli. Yağlı boya ve sulu boya çalışmaları yapıyorum. Latin ve jazz müzik dinlemeyi çok seviyorum. Dergi okumaya bayılırım, hatta on altı yıllık bir dergi koleksiyonum var. Zamanın kıymetini bilen biriyimdir ve insanın başkalarından çok, kendisine zaman ayırması gerektiğini düşünüyorum.

ÇF Design’ın kuruluş öyküsü ve gayesi nedir? Yoluna nasıl bir vizyonda devam ediyor?

ÇF Design markasının yolculuğu 2020 yılında yağlı ve sulu boya çalışmaları yapmamla başladı. Daha sonraları çizdiğim kadın figürlerini ipek fularda hayal ettim ve 2021 yılında, hayalimdeki tasarımlar ÇF Design markası ile hayat buldu. Günlük hayatta çok fazla fular kullanan biriyimdir. Tek bir fularla birçok kombin yapabilirsiniz. Bu işe ipek fular tasarımı ile başlamamın asıl sebebi, çok yönlü kullanım alanı olması ve her türlü kıyafete renk katması. Tüm ÇF Design ürünlerinde yüzde yüz saf ipek ve el ustalığının en üst düzeyde olduğunu simgeleyen ön yüze dönen ince el dikişi kullanılıyor. ÇF Design markası renkli tasarım seçenekleri ile kadınların hayatlarına renk ve şıklık katmayı hedefleyen bir vizyona sahip. İnsanların, ÇF Design tasarımlarını kendi zevklerine göre kullandıklarında tasarımlarımdaki renkler gibi günlerinin rengârenk geçmesini istiyorum. Bunun yanı sıra “Bu fular çok özel ve ben de çok özelim.” duygusunu yaşamalarını istiyorum.

Ürün çeşitliliğinizden söz eder misiniz? Gelecekte ürün yelpazenize neler eklemeyi planlıyorsunuz?

Şu an fular ve yaz günlerinde plajlarda oldukça tercih edilen pareo tasarımlarım var. Önümüzdeki yıllarda ipek gömlek, pantolon ve elbise tasarımları yapmayı planlıyorum. Bunun yanında yine üzerinde kendi çizimlerimin olduğu kot ceket tasarımları yapmak istiyorum.

Eserlerinizde çoğunlukla kullandığınız kadın figürleri hakkında neler söylemek istersiniz? İlham aldığınız noktalar nedir?

Ne yazık ki toplumda kadınlara biçilen birçok rol var. Birçok kadın bu rollerin altında eziliyor, kendi hayatını başkalarının dayattığı kurallara göre yaşamak zorunda kalıyor. Bu yüzden de çevremizde çoğu kadın mutsuz ve kendi gücünün farkında değil. Her kadın güçlüdür, önemli olan bu gücün farkında olmak. Ben çizimlerimde kadınları kilolu, zayıf, çirkin, güzel gibi kalıplara ayırmıyorum. Benim için tüm kadınlar güçlü ve güzeldir. Eserlerimdeki kadınların hepsi kendinden emin ve öz güvenli. Düşünsenize, üzerinde güçlü kadın figürlerinin olduğu ipek bir aksesuar kullanan bir kadına da bu öz güven yansımaz mı? Etrafımda gördüğüm tüm kadınlar ilham kaynağım diyebilirim.

ÇF Design kullanıcılarını nasıl tanımlarsınız?

Tasarımlarımı alıp kullanan kişilerin ortak özellikleri genellikle sanata değer veren kişiler olmaları. ÇF Design ürünlerini her yaş grubundan ipek aksesuar kullanmayı seven ya da kombinlerine renk ve şıklık katmak isteyen, modayı yakından takip eden kişiler daha çok tercih ediyor.

Ürünlerinize nereden ulaşılabilir?

ÇF Design ürünlerine www.cfdesignn.com web sitesinden ya da

@cf_designn Instagram hesabı üzerinden ulaşılabilir.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.