© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İpek Köse: Adım Adım Takip Edilmek

İpek Köse: Adım Adım Takip Edilmek

Moda anlayışı, seyahatleri ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla beğenileri üzerine çeken, Instagram’ın sevilen yüzü İpek Köse, influencer yönünü  MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

1984 yılında İstanbul’da doğdum. Artvinli bir baba ve Arnavut bir annenin kızı olarak Bağdat Caddesi’nde büyüdüm. İkiz erkek kardeşim var. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstek Semiha Şakir Koleji’nde okudum. Üniversite ve yüksek lisans eğitimimi kardeşimle beraber Miami’de tamamladık. Mutlu, kalabalık sofraların olduğu, evimizden misafirin hiç eksik olmadığı bir çocukluk geçirdim. Evli ve üç çocuk annesiyim. 

Instagram’da sizi öne çıkaracak bir mesleğiniz olacağını tahmin eder miydiniz?

Sosyal medya kullanmaya başladığımda böyle bir meslek yapacağımı düşünmüyordum; fakat fotoğraf çekmek apayrı bir tutku. İçerik üretirken de fotoğraf çekerken de inanılmaz mutlu oluyorum ve her geçen gün kendimi geliştirdikçe daha da keyif alıyorum. Influencer olmak bence günümüzde; çevresini etkileyen, gittiği yerlere ya da kullandığı ürünlere özellikle sosyal medya kanallarından takipçilerini sürükleyen demek. Gerçek bir influencer, takipçileri tarafından adım adım takip ediliyor.

Sizce moda nedir?

Moda; kişinin yaşam şekildir, insanın kendini yansıtmasıdır ve tabii ki modanın geçip, stilin kalacağını düşünenlerdenim.

Zamansız moda hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz zamansız tasarımlarla mı ilerliyorsunuz yoksa trendleri mi takip etme taraftarısınız?

Hızlı moda yerini yavaş yavaş daha zamansız ve kalıcı bir moda anlayışına bırakıyor bence. Ben tamamen zamansız ve dolapta olmasından mutlu olacağım parçaları almayı tercih ediyorum. Arada tabii ki trend parçaları özellikle sosyal medyanın içinde olduğum için alıyorum; fakat çoğunlukla, aldığımda ikonik bir parça almayı tercih ederim. Bu şekilde hem dolap sıkıcı hale gelmiyor hem de ömür boyu benimle olacak parçalarım oluyor. Benden kızlarıma zamansız klasik parçalar kalsın istiyorum. 

Kendi stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Spor-şık olarak tanımlayabiliriz.

Gardırobunuzun vazgeçilmez parçaları neler?

Basic kazaklar ve gömlekler dolabımda her daim olan parçalardan… Aynı şekilde uzun kabanlar, yüksek bel pantolonlar, jeanlerim ve mini elbiseler…

İş birliği yaptığınız ürünleri veya tasarımları, paylaşım öncesinde deneyimliyor musunuz?

Evet, mutlaka önceden bir süre deneyimleyip daha sonra paylaşım yapıyorum. 

Takipçilerinize ne tür öneriler sunuyorsunuz? “Asla iş birliği yapmam” dediğiniz bir alan var mı?

Üç çocuk annesi olduğum için; çok fazla çocuk, eğitim, çocuk beslenme önerileri isteniyor. Mutfağa çok düşkünüm. Yemek yapmayı çok seviyorum ve güzel de yapıyorum. Bu yüzden yemek tariflerim çok ilgi görüyor. Akabinde tabii mutfak gereçleri ve hemen hemen her gün yüzlerce soru aldığım moda ve rutin bakımlarım. Çok spor yapan biriyim, bununla ilgili de beslenme rutinlerimi ve motivasyon olsun diye antrenman sonrası paylaşımımı mutlaka yaparım. Yaşam şeklime ve tarzıma uymayan hiç bir markayla iş birliğini yapmam.

Geleceğe yönelik hedefleriniz ve planlarınız neler?

Önümüzdeki sene, farklı sektörde planladığım bir projem var. Şimdilik sürpriz olsun. Çok sevdiğim ve çok da kullandığım bir iki marka var, onlarla iş birliği yapmak en büyük hayalim.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.