© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Gardırop Gurusu Hande Can Yüce

Gardırop Gurusu Hande Can Yüce

Herkesin kendisini Gardırop Gurusu olarak tanıdığı ve artık ismi yerine Guru diye hitap ettikleri Hande Can Yüce’den, modaya dair en önemli püf noktalarını ve önümüzdeki sezona damgasını vuracak parçaları öğrendik…

Gouroux fikri nasıl ortaya çıktı ve ne şekilde gelişti?
Yaklaşık 11 senedir moda sektörü içindeyim. Bir gün kendime ait markamın olmasının hayalini kuruyordum ama zamanlama konusunda endişelerim vardı. Üç senedir gardıropgurusu olarak tanınıyorum, arkadaş çevrem dahil herkes bana adımla hitap etmek yerine guru aşağı, guru yukarı seslenip duruyordu. Yurt dışında ve içinde de uygun bir marka ismi kullanmam gerekiyordu o yüzden gardıropgurusu’ndan bana kalan ismi, markam haline getirmeye karar verdim. Neden Fransızca diye soracak olursanız, yurt dışında Türkçe kelime kullanmanın zorluğunu  fazlasıyla çektim. Uluslararası bir kelime kullanmam gerekiyordu o yüzden Guru’yu Fransızca yazımıyla kullanmaya karar verdim.

İnsanlar Gouroux markasına nerden, nasıl ulaşabilir?
Gouroux plaj koleksiyonu Miami, Çeşme ve Bodrum’da da satılıyor. Online olarak ise lidyana.com’dan tüm koleksiyona ulaşabilirler.

Gouroux mağazası ne zaman, nerede açılıyor? Daha sonra başka şehirlere de açmayı planlıyor musun?
Temmuz ortasından itibaren Levent’te showroom açıyorum. Burada daha limited edition ürünler bulabilecekler. Ayrıca Haute Couture kısmım da olacak. Kendi zevkim doğrultusunda düz bir gece elbiseninden, gelinliğe kadar her türlü modeli sipariş ile diktirebilecekler. Özel dikim müşterilerime bir nevi danışmanlık hizmeti de vermiş oluyorum çünkü elbiseyi sadece dikmekle bırakmıyorum baştan aşağı tüm stylingini de yapıyorum. Yani sadece elbise diktirmekle kalmayıp baştan aşağıya hazırlanmış oluyorlar.

Ya da yurt dışı projeler düşünüyor musunuz, gelecekteki projeleriniz nelerdir?
Evet yurt dışında çok güzel projeler başlayacak. Bunlardan bjr tanesini çok yakın bir zamanda duyacaksınız zaten. Hem çok gururlu hem de çok heyecanlıyım ama şu an herhangi bir ip ucu veremiyorum maalesef.

Kendi tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Ben çok sporum aslında. Özel bir programım veya toplantım yoksa beni hep jean ve spor ayakkabı ile görebilirsiniz. Ama katılmam gereken bir davet varsa daha elegan formlara sahip modeller giymeyi tercih ediyorum.

Türk kadınlarının genelinde giyim konusunda gördüğünüz artı ve eksiler nelerdir?
Trendleri çok yakından takip ediyorlar ama uygulama kısmında yanlışları oldukça fazla. Kendi gustolarını katmadan mağaza satış danışmanlarının yönlendirmesine göre kıyafet satın alıyorlar bu da yaratıcılıklarını engelliyor. Yapmaları gereken ise; kendi tarzlarını, vücut tiplerini ve beğendikleri modelleri harmanlayıp o stil doğrultusunda giyinmek.

Yurt içinde ve yurt dışında tarzını beğendiğiniz isimler kimler?
Mary-Kate Olsen, Lupita Nyong’o, Kendall Jenner ve Elena Perminova çok dikkatimi çekiyor.

Bu yaza damgasını vuracak renkler ve tasarımlar neler olacak?
Bu yaz çiçek desenleri oldukça fazla. Beyaz her zaman olduğu gibi yine baş rolde olacak. Daha bol kesimli maksi elbiseler ve altına giyilen düz gladyatör sandaletler hemen hemen her markada dikkat çeken parçalar arasında.

Kendi gardırobunuzda asla vazgeçemeyeceğiniz parçalar neler?
Jeanlerim ve stilettolarım. Bu ikisine asla doymuyorum ve kolay kolay da vazgeçmem diye düşünüyorum.

Stil sahibi olmanın yolu hangi adımlardan geçiyor?
Kendinize neyin yakışıp neyin yakışmayacağını çok iyi bilmekle başlıyor. Vücut tipinizi bilmeniz en önemli püf noktanız aslında. Trendleri takip etmek evet çok doğru ama trend olan her şey giyilmeli diye bir şey yok. Her model herkese yakışacak diye de bir şey yok. Modayı takip edip, kendi stilinize uyarladığınız zaman stil sahibi olamanız kaçınılmaz.

Müşterilerinizde nasıl güven oluşturuyorsunuz, tamamen size teslim mi ediyorlar kendilerini?
İlk etapta tabii ki tedirgin bir süreç yaşıyoruz. Senelerce kendi stilini yaratmıs birisini değişiklik yapmaya ikna etmek hiç de kolay değil. Sonuçta yıllara yayılmış bir alışkanlık, göz aşinalığı var. İlk defa çalışmaya başladığım müşterilerimle olabildiğince sık vakit geçirmeye çalışıyorum. Yadırgama olmasın diye birlikte belirlediğimiz değişiklikleri bir anda yapmak yerine, belli zaman dilimlerine yayıyorum. Ne zaman stilindeki farklılık dikkat çekmeye başlıyor ve çevresinden olumlu tepkiler geliyor o zaman kendilerini bana daha rahat bırakıyorlar. Bu aşamadan sonra da her şey çok rahat ve keyifli ilerliyor.
 
Son olarak biraz daha geniş zamanlı düşünelim ve 2015’in sonbahar trendleri hakkında tüyolar isteyelim sizden…
2015 kısmının en büyük trendi bele takılan kalın kemerler olacak. Tüm dünyada kürke karşı olumsuz tepkiler çoğaldığı için suni kürke olan talep arttı. Bol bol renkli, kalın puantiyeli, emoji desenli suni kürklerle karşılaşacağız. İç çamaşırlar artık kıyafet olarak giyilmeye başlayacak. Özellikle dantelli kombinezonları oldukça sık göreceğiz. Bu kış sezonunun bir başka trendi ise pileleli etekler. Özellikle midi boyda, geometrik desenli bir etek görürseniz hiç düşünmeden alıp gardırobunuza ekleyin derim.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.