© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Fonksiyonel Mobilyalar Ocimum Home

Fonksiyonel Mobilyalar Ocimum Home

Müşterilerinin son zamanlarda sıklıkla fonksiyonel tasarımlara yöneldiğini belirten Ocimum Home kurucusu Nejdet Fakçı, bu yılın mobilya tasarım trendlerini anlatıyor.

Mobilya tasarımında son trendler neler? Bu trendlere nasıl uyum sağlıyorsunuz?

2024 yılı mobilya tasarım trendlerinde ağırlıklı olarak, bizim de projelerde ve ürünlerde sıkça kullandığımız, sade tasarımlarla niş ürünler üretilmeye başlandı. İnsanlar artık standart bir sandalye yerine, kendi isteği ve zevkine göre renk, kumaş ya da tasarımlarda ufak dokunuşlar ile beraber farklı ürünler ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Biz de üretimin ve kullanılabilirliğin izin verdiği sürece bu trendlere ve taleplere destek olmaya çalışıyoruz.

İnovatif malzeme ve tasarım teknolojilerini kullanmak konusundaki yaklaşımınız nedir?

Tasarımlarımızda ve projelerde inovatif malzeme ile beraber tasarım teknolojileri artık hayatımıza girmeye başladı. İnsanlar kullandıkları ürünlerin, hayatlarının başka noktalarında da yardımcı olmasını talep etmektedir.

Müşterilerinizin özel isteklerini karşılamak için nasıl bir esneklik gösteriyorsunuz?

Aslında Ocimum Home’u bir adım öne çıkaran konulardan bir tanesi de müşterilerin özel isteklerine, ürünün kullanılabilirliğini ve kalitesini bozmadan yapılacak tüm esneklikleri sağlamak.

Müşteriler ürünlerde kumaş, cila ve ölçü dışında da kendilerine özgü tasarımsal dokunuşlar yapmak istiyor ve bu konuda da tüm ürünlerimizde bu esnekliği sağlayabiliyoruz.

Fonksiyonel mobilyalar sıklıkla hangi alanlarda tercih ediliyor?

Ağırlık olarak; çalıştığımız projeler ve ürünlerle ilgili salon, yemek ve yatak odası bölümlerinde koltuklarda mekanizmalar, sandalyelerde dönme ya da tekerlek gibi fonksiyonların talepleri gelmeye başladı.

Tasarım mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tasarım mobilya alırken, ürünlerin tasarımlarının yanında rahatlık ve kalitesine de bakılması gerekiyor. Sadece görüntü olarak değil, işlevsel olarak da o hissiyatı veren mobilyalar hem daha uzun süre hayatımızda kalıyor hem de sevilen bir parçamız oluyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.