© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Duygu Demir Baharda Değişim Rüzgârları Esecek

Duygu Demir Baharda Değişim Rüzgârları Esecek

Bu yıl nisan ve mayıs aylarında yılın ilk tutulmalarının yaşanacağını belirten Holistik Astrolog Duygu Demir, pandemiden bu yana devam eden enerjinin bittiğinin ve ülke üzerindeki kara bulutların dağıldığının haberini veriyor. Astroloji Gurusu olarak da bilinen Duygu Demir, bu tutulma sırasında gezegenlerin burçlara etkilerini MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Pandemi döneminden beri devam eden kış enerjisi bitiyor, ülkemiz üzerindeki kara bulutlar sonunda dağılıyor! Bu yılın nisan ayı ile beraber, ihtiyacımız olan değişim rüzgarı başlıyor. Artık bir nefes alabiliriz. Bundan sonra hayatın bizden istediği, cesur ve atak davranarak bize sunduğu fırsatları değerlendirmemiz.

Paulo Coelho’nun “Şeytan ve Genç Kadın” kitabında dediği gibi: “Hiç beklemediğimiz zamanda hayat karşımıza bir meydan okuma çıkararak cesaretimizi ve değişmeye gönüllü olup olmadığımızı sınar. Böyle bir anda, hiçbir şey olmamış gibi yapmanın ya da hazır olmadığımızı söylemenin hiçbir anlamı yoktur. Bu davet sizi beklemez. Hayat geriye dönüp bakmaz. Yüksek kaderimizi kabul edip etmemek konusunda karar vermek için bir hafta süre yeter de artar bile.”

Bu yıl nisan ve mayıs aylarında yılın ilk tutulmalarını yaşayacağız. 20 Nisan tarihinde Koç burcunda, Koç – Terazi ekseninin ilk tutulması olarak, bir Güneş tutulması meydana gelecek. Hemen ardından 21’inde Merkür retrosu başlıyor ve retronun ortasında 5 Mayıs’ta Akrep – Boğa hattında, Akrep’teki son tutulmayı yaşayacağız. Geçtiğimiz iki yılı, yarım kalanlarıyla son bir kez yüzleşerek kapatacağız. Bu ikisinin bir arada yaşandığı geçiş dönemlerinde büyük değişimler ve sürprizler yaşamışız genelde.

Koç – Terazi ekseni, ilişkiler alanı diye geçer. Gökyüzündeki kuzey ay düğümü, yani hayatın “Bu yönü takip et.” dediği taraf Koç burcu alanı olacak. Koç burcu; hayatta kalma, var olma savaşıyla, bireysellikle ilgilidir. Anlık hareketlerle, isteklerini acil tatmin etme ihtiyacıyla, özgürlükle, karar verip hemen dürtüsel şekilde eyleme geçmekle ilgilidir. Bu enerji ilham doludur, yol açar, ışık tutar, daha önce yapılmamış olanı hemen ve ilk yapmakla çok ilgilidir. Aynı zamanda rekabetten beslenen, savaşçı, yıkıcı olabilen ve öfke dolu bir enerjidir. Haliyle 2023 yılında hem askerî anlamda zorlayıcı, savaşçı enerjiler ve bencillik hâkim olacak hem de ilham veren yeni buluşlar ve girişimler yapılacak. Koç burcu kahramanlıkla da ilgili olduğu için halkın hayran olduğu, kurtarıcı gibi gördüğü liderler de doğacak. 20 Nisan 2023’te Koç burcundaki güneş tutulması, bitişler ve bu vesile ile yapılan başlangıçları anlatan 29 derecede olacak. Bireysel hayatlarımızda yıkıcı olmadan kendimizi seçtiğimizde cesur ve besleyici adımlar atabileceğiz.

Dünya çapında baktığımızda ise aşağıdaki temalarda keskin olaylar yaşama ihtimalimiz yüksek:

 • Yangınlar, aktif volkanlar, enerji, kuraklık, güneş patlamaları
 • İtfaiyeciler, maden ocakları, demir çelik işleri
 • Siyaset mağdurları, sansasyonlar
 • Rütbesiz askerler, bir ülkenin savaş kapasitesi ve saldırganlığı, askerî mühimmat
 • Saldırılar, saldırma, fethetme isteği, er ve erbaşlar
 • Patlayıcılar, patlamalar, cam işleme ve cam sanayi
 • Rekabete ve mücadeleye dayalı sporlar, sporcular
 • El aletleri, iş makineleri
 • Liderler, öncüler, kahramanlık yapanlar, kahramanlar
 • Arabalar, araçlar, otomotiv sektörü, motorlu tüm taşıtlar,
 • hız, ralli
 • Ameliyatlar, operasyonlar, cerrahlar, beyin cerrahları
 • Girişimcilik, bireysel girişimler, seri girişim yapan kişiler

Bu tutulmanın enerjisi haziran ve temmuz aylarında güçlü şekilde hissedilmeye devam edecek, çünkü sırasıyla önce Plüton, sonra ay düğümleri tutulma derecesine gelecek. 17 Temmuz’da Yengeç burcundaki yeni ay, önemli gelişmelere işaret ediyor. Peki bu iki tutulma benim burcuma ne vaat ediyor derseniz eğer:

Koç

Sevgili Koçlar; 2023 yılı, hayatınız boyunca unutamayacağınız kadar büyük bir yıl olacak sizin için. Kariyeriniz, toplumdaki yeriniz ve duruşunuz, aile hayatınızı korumak için 2008 yılından bu yana verdiğiniz emekleri, mücadeleyi değerlendireceksiniz. Kendinize, kendi isteklerinizi öncelik alan yeni bir rota çizeceksiniz. Nisan ayı köklü kararlara işaret edecek. Bu kararları uygulamanız ise haziran ve temmuz aylarını bulacak. Bazılarınız bu süreçte kariyer, şehir değiştirebilir veya ilişkilerine dair büyük kararlar alabilir. Ekim ayı ile beraber artık yeni rota çizilmiş, harekete geçilmiş ve yeni düzeni oturtmak için sistem kurulmuş olacak.

Boğa

Sevgili Boğalar; yoğun değişimlerin olduğu sert bir yılı geride bırakıyorsunuz. 2023 yılına biraz daha sakin bir şekilde, olanı biteni gözlemleyerek başlamak isteyebilirsiniz. 5 Mayıs tutulması ile ilişkilerde tekrardan denge yakalanacak. 16 Mayıs itibarıyla, Jüpiter’in burcunuza geçmesiyle ödülleri toplamaya başlıyorsunuz. On iki yılda bir olan Jüpiter geçişi size şans, bereket, bolluk getirecek. 28 Ekim tutulmasıyla, her şeyin yolunda olduğunu görebilirsiniz. 2023 yılında sağlığınıza özen göstermek önemli olacak.

İkizler

Sevgili İkizler burçları; 2022 yılı sizleri kontrol dışı olaylarla ve maalesef günlük hayattaki zorlu koşturmacalarla sınadı. 2023 yılında artık bu enerjiyi yavaştan geride bırakıyorsunuz. Nisan ayında tutulma ile öncelik listeniz değişebilir. Artık 2024 sonuna kadar yeni hedeflerinizin peşinden gidiyorsunuz

Yengeç

Sevgili Yengeçler; ilişkiler ve kariyere dair on üç, on dört yıldır verdiğiniz emeklerin karşılığını alacaksınız. Nisan ile ağustos arası evlilik, aile hayatı, ilişkiler söz konusu. Kritik kararlar almanız gerekebilir.

Aslan

Sevgili Aslanlar; 20 Nisan’da Koç burcundaki tutulma ile hayallerinizin peşinden gitmeye başlıyorsunuz. Kiminiz yeni bir girişimde bulunacak, uzaklara seyahat edecek veya yepyeni bir eğitime başlayacak. Klasik çalışma düzeninden uzaklaşıp ruhunuza iyi geleni takip edeceksiniz.

Başak

Sevgili Başaklar; bu yıl artık Koç-Terazi burcuna geçen tutulmalar, ilişkilerdeki uzun vadeli kararların ön plana çıkacağını söylüyor ve finansal koşulları doğru yönetmenin önemine işaret ediyor. 20 Nisan tutulması ile partneriniz hayatıyla ilgili büyük kararlar alabilir. Maalesef ki aile içinde sağlıkla ilgili temalarla ilgilenebilirsiniz. Sonrasında 16 Mayıs tarihinde Jüpiter’in Boğa burcuna geçmesiyle birlikte hayata daha umut dolu yaklaştığınız ve birçok şeyi rahatça yola koyabildiğiniz bir dönem başlayacak.

Terazi

Sevgili Teraziler; 2023 yılı sizin için oldukça önemli olacak. 20 Nisan’da karşıt burcunuz Koç’ta sert bir tutulma olacak. Uzun zamandır hayatınız ve ilişkilerinize dair verdiğiniz mücadelenin sonuna geliyorsunuz. Bu tutulmanın etkileri haziran ve temmuz aylarında da yoğun şekilde hissedilecek. Bu süreçte ilişkilerinize dair büyük kararlar alabilir, aile içinde uzun zamandır devam eden bazı süreçleri sonlandırabilirsiniz.

Akrep

Sevgili Akrepler; son iki yıldır sizi zorlayan, mücadele ettiren zorlu geçişler artık 2023 ile beraber geride kalmaya başlıyor. 20 Nisan tarihinde Koç burcundaki ilk tutulma meydana gelecek ve iş ortamınız, günlük hayatınızla ilgili sizi zorda bırakan her şeyi sonlandırıp yeni girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. 5 Mayıs tutulması ile kendiniz ve hayatınıza dair güçlü, olumlu kararlar alacaksınız. Artık Satürn, Balık burcunda hareket ediyor olacak ve rüzgârın arkanızdan esmeye başladığını iyiden iyiye hissedeceksiniz.

Yay

Sevgili Yaylar; 2023 yılında Koç ve Terazi enerjisi baskın olmaya başlayacak. Bu iki burcun etkisi sizi besleyen, büyüten, olumlu enerjiler olduğu için dünya genel anlamda karışık olsa dahi kendi yolunuzu bulabildiğinizi hissedeceksiniz. 20 Nisan’daki tutulma ile bazı köklü kararlar almak isteyebilirsiniz. 5 Mayıs tutulması ile son iki yıldır uğraştığınız krizlerin ve belki de bazı depresif durumların artık sonlanmaya başladığını göreceksiniz. Halen daha bazı pürüzleri yönetmek gerekebilir.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar; 20 Nisan tutulması ev hayatı ve yaşam alanınıza dair en önemli karar zamanı. Bunları 17 Temmuz yeni ayına kadar hayatınızda oturtacak, yılın kalanında ise son revizyonları ve düzenlemeleri yapacaksınız. Ekim ayıyla beraber kariyerinizde güzel bir sıçrama dönemi sizi bekliyor.

Kova

Sevgili Kovalar; Nisan ve Haziran aylarında köklü değişimlerin, güçlü atılımların, hırsla hareket etmenin temsilcisi Plüton, burcunuza geçecek. Bu iki buçuk aylık geçiş önemli, zira Plüton 2024 sonrasında yirmi yıl boyunca burcunuzda hareket edeceği için 2023 içinde bu geçişin bir fragmanını yaşayacaksınız. Bu dönem size hem tutkuyla istediklerinizi elde edebileceğinizi gösterecek hem de bazı alışkanlıklarınızı kökten değiştireceğinizi. Öte yandan nisan ayı itibarıyla tutulmalar Koç-Terazi eksenine geçiyor, sizi kendiniz ve hayatınızla ilgili güçlü kararlar almak için destekleyen bir dönem başlıyor.

Balık

Sevgili Balıklar; 2023 yılında maddi koşullarınızı değiştirecek önemli gelişmeler olacak. 20 Nisan’daki tutulma ile yatırımlarınız, kazandığınız para, nereden para kazanmak istediğinizle ilgili önemli atılımlarınız olacak. 5 Mayıs Akrep tutulması sizi hayalleriniz, ilişkiler, beraber gelecek planları yapma konusunda olumlu etkileyecek. Zira zaten 7 Mart tarihinde burcunuza geçen Satürn önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca yeni ve güçlü bir hayat inşa etmenizi destekleyecek. Geçtiğimiz yıllardaki kontrol dışı yaşanan zorlukları artık bir kenara bırakacak ve hayatın kontrolünü elinize almaya başlayacaksınız.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.