© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Dünya Astrokartografi Analizi Depremler ve Doğa Olayları

Dünya Astrokartografi Analizi Depremler ve Doğa Olayları

Astrodeha Astroloji Okulunun kurucusu Dr. Astrolog Şenay Devi, doğa olaylarını gezegen hesaplarıyla ele alarak astrolojik verilerle depremleri açıklıyor. Dünyanın astrokartografi analizini yapan Devi, gezegenlerin enerjilerini pozitif bir şekilde yansıtmak için neler yapılabileceğine ışık tutuyor…

 

Taş Devri’nden sonra ilk kez 1 Şubat 2023’te yeşil kuyruklu yıldız dünyaya çok yakın bir geçiş gerçekleştirdi. Depremi tetikleyen en önemli gök olaylarından biri bu kuyruklu yıldız geçişi. En son; türümüzün Afrika’nın ötesine uzandığı, mamutlar ve kılıç dişli kediler de dâhil olmak üzere büyük Buz Devri memelilerinin arazide dolaştığı ve Kuzey Afrika’nın ıslak, verimli ve yağmurlu bir yer olduğu zamanda Dünya’dan geçmişti. Elli bin yıl sonra gerçekleşen yeşil kuyruklu yıldızın etkisiyle önümüzdeki iki ay içinde yeni ay veya dolunay civarında başka bir deprem olursa sürpriz olmaz; ancak, depremin şiddetinin ve yönünün tahmin edilmesinin çok zor olduğunu burada bir kez daha tekrarlamak isterim. Brihat Samhita’nın “Ketu-Chaar-Adhyay” bölüm 11’de, farklı kuyruklu yıldızların gökyüzündeki görünürlüğünün etkileri ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Buna göre, yeşil kuyruklu yıldızın görünümü; yıkıcı doğa olaylarına, yangın ve kazalara neden olabilir. “Bhukampa Lakshan Adhya” bölüm 32’ye göre, bir kuyruklu yıldızın göründüğü sırada Agnay Mandal Nakshatra’da (Pushya, Kritika, Vishakha, Bharinim Magha, Poorva Bhadra Pada ve Poorva Phalguni) deprem tehlikesi vardır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen Nakshatra’dan Ay’ın geçişi, dolunay veya yeni ayın gelmesi sırasında bir deprem tehlikesi ve ayrıca büyük bir yangın kazası olabileceğini ortaya koymakta. 20 Şubat yeni ayı ve 7 Mart dolunayı, gezegen hesaplarına göre büyük liderler için deprem ve tehlike gibi doğal afetlere karşı çok hassas enerjileri barındırmakta.

24 Şubat 2023’ten 13 Mart 2023’e kadar Mars ve Satürn arasında iki ağır malefik olan Vedha da olacak. Vedha, (perdeleme) transit anlamına gelir. 24 Şubat – 13 Ekim 2023 dönemi, dünyada şiddetli depremler için en eğilimli zaman dilimidir. Dünya ve Türkiye’de Akdeniz hattı; Türkiye’nin güneyi, doğu ve kuzey doğu, kuzey batı bölgeleri, Kıbrıs, Suriye, Endonezya, Meksika, Filipinler, Hindistan, Çin gibi kıyı bölgelerine yakın ülkeler için zorlayıcı olabilir ve gezegenler de hava burçlarında olduğu için güçlü kasırgalar meydana gelebilir. Eğilimli ve yoğun soğuk havaya sahip ülkelerde de şiddetli kar fırtınaları yaşanabilir. Tüm ülkelerin analizlerini tek tek incelemek çok zor ancak, bu analizim, en dikkat edilmesi gereken ülkeleri kapsamakta. Depremler, kasırgalar ve şiddetli kar fırtınaları; hava yolu kazaları ve hava yoluyla yayılan hastalıklar için keskin enerjileri barındırmakta. Bir de not düşmek istiyorum: İstanbul’un astrokartografi analizinde bir yıl içinde büyük ve yıkıcı bir deprem enerjisini gösteren gezegen yerleşkeleri bulunmuyor!

 

Sismik Aktiviteler ve Doğa Olayları, Depremler İçin Astrolojik Veriler

Geçen yüzyılın en önemli astrologlarından Dr. BV Raman, iki yüzden fazla büyük depremin haritasını, gezegensel konumunu çıkardıktan sonra bazı astrolojik formülleri ortaya koymuştur. Dr. Raman, “Hava Durumu ve Depremleri Tahmin Etmede Astroloji” adlı kitabının altmış altıncı sayfasında, depremlerle ilgili geçmiş tahminlerinden bazı örneklerle birlikte önemli ipuçları vermiştir.

 

Garga Samhita’ya göre de depremler en çok tutulma, dolunay veya yeni ay civarında meydana gelir. Mars, Satürn, Rahu ve Jüpiter gibi büyük gezegenler karşılıklı Kendra (kare) veya Trikona’da (üçgen) olduğunda, o zaman daha fazla deprem olasılığı vardır. Büyük depremler çoğunlukla gece yarısı, öğlen veya sabahın erken saatlerinde meydana gelir. Büyük gezegenler toprak elementinin burçlarında (Boğa, Başak ve Oğlak) ya da Kova, Terazi ya da İkizler gibi hava elementinin burçlarındayken çok şiddetli depremler meydana gelebilir.

 

Türkiye ve Suriye depremleri sırasında Mars dünyevi Boğa burcundaydı ve Satürn hava burcu Kova da geçiş yapıyordu. Venüs de Kova burcundaydı ve Güneş dünyevi Oğlak burcunda hareket ediyordu. Deprem, 5 Şubat 2023 dolunayının ertesi günü sabahın erken saatlerinde meydana geldi. 5 Şubat’taki Dolunay sırasında Mars Boğa burcundaydı ve yirmi dört dereceden fazla eğimi, onu “sınır dışı” hareket haline getiriyordu. Ertesi gün Ay, Magha Nakshatra’ya ulaştığında Türkiye-Suriye sınırında her iki ülkeyi de kötü etkileyen 7.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

 

Büyük Bir Deprem Öncesi Doğada Görülecek Alametler

Klasik metin Brihat Samhita’da deprem tahminine tam bir bölüm ayrılmıştır. 32 numaralı “Bhukampa Lakshana Adhyay” bölümünde, deprem tahmininde gözlemlenmesi gereken bazı önemli ipuçlarından bahsedilmiştir. Acharya Varahamihira’ya göre Vyavya Mandal takımyıldızlarında, bir depremden önce, gökyüzünde her yerde duman, tozlu fırtınalar var ve güneş ışınları yavaşlıyor. Ateş çemberinin takımyıldızlarında, depremden önce yıldızların kırılması veya göktaşı düşmesi görülür, kuvvetli rüzgâr ve orman yangını da gözlemlenir. Türkiye ve Suriye’de meydana gelen deprem, ateş çemberinin (Agni Mandal) Magha takımyıldızında oldu. O gün, elli bin yıl önce ortaya çıkmış olan yeşil bir kuyruklu yıldız gökyüzünde görüldü. Varahamihira’ya göre bu geçişin etkisi iki ay sürebilir.

 

Öğretmen Satürn Burç Değiştiriyor! Anka Kuşu Küllerinden Yeniden Doğuyor!

Depremler; yeni ay, dolunaylar gibi doğa olaylarıdır. Bizleri deprem değil, yanlış yapılanmalar öldürüyor. Gökyüzünün bizlere mesajı: “Değerlerine sahip çık, bizlik bilincine eriş, tedbirlerini arttır. İnsanları ötekileştirme, korku enerjisinden çık ve sevginin şifasında birleş.” Dünyamız yeryüzü ve gökyüzü enerjileri ile yeni bir boyuta dönüşürken ilkel beynimizi evirmemiz gereken çok hassas bir döngüdeyiz. İşte bu ilkeler ile hareket etmemiz, geleceğimizi şekillendirmemiz açısından çok ama çok önemli. Topraklarımıza imza atmış Mimar Sinan’ın deprem terazileri, bilinçli, sağlam, dayanıklı, teknik ve hesaplamalar ile yapmış olduğu yapıları gibi; ülkemizin her noktasında, aynı bilinç ve ustalıkla bir an önce yapılar sağlanmalı ve bizler bu bilince toplumsal olarak erişebilmek için elimizden gelen tüm gayreti, acılarımıza yenileri eklenmeden göstermeliyiz.

 

7 Mart 2023’te Satürn, Kova’dan, 14 Şubat 2026’ya kadar kalacağı Balık burcuna geçiyor. Satürn, Kova’da karmik döngüyü tamamlıyor. Satürn ilk olarak Aralık 2020’de, Büyük Kavuşum olarak bilinen kadersel bir hizalanma altında Kova burcundaydı. Bu nadir hizalanma, Satürn’ün Kova enerjisinde açılmasının yolunu açtı. Artık bu döngünün sonuna geldiğimize göre, Aralık 2020’den bu yana hayatınızda ortaya çıkan temaları, kalıpları veya dersleri tekrar düşünün. Sınırları nereye koymak zorunda kaldınız? Hayatınızdaki şeyler için nerede adım atmak ve sorumluluk almak zorunda kaldınız? Nerede geri çekildiğini hissettiniz? Bunların hepsi, Satürn’ün enerjisinin, bizi gerçekten istediğimiz ve sorumluluk almamız gereken şeylerle daha derinden bağlama çabasıyla ilham verebileceği şeylerdir. Satürn, disiplinli bir öğretmen gibidir. Sert dersler getirebilse de, bizi tam potansiyelimizi ortaya çıkarmaya yönlendiriyor.

Satürn’ün bizimle işi bittiğinde, kendimizi daha akıllı, daha olgun ve olmak istediğimiz yerle daha uyumlu hissederiz. Satürn aynı zamanda “Karmanın Efendisi” olarak da bilinir ve Zodyak’ın her burcundan geçerken tüm karmik enerjilerimizin dönüşüp dengelenmesini sağlar. Şimdi, hareket halindeki Satürn ile bir değişim hissedeceğiz. Kova derslerindeki eski Satürn’ün tamamı doruk noktasına ulaşacak ve kapanışı bulmamıza ve yarım kalan işleri tamamlamamıza yardımcı olacak. Satürn, Kova burcundan ayrılmadan önce, tüm karmik ödüllerimizi de teslim edeceğinden emin olacak! Aslında eski astrologlar; Satürn’ün, bir burçtan çıktığında, yaptığımız tüm sıkı çalışmaları bize hatırlatmak ve ödüllendirmek için her zaman bir hediye bıraktığı konusunda hemfikir olmuşlardır. Satürn, Balık burcunda yeni bir döngüye girmeye hazırlanırken, evrenden gelen hediyelerinize dikkat edin! Önünüze çıkanlara açık kalın ve herhangi bir zor dersi ve onlar sayesinde bugün kim olduğunuzu, onurlandırıp onurlandıramayacağınızı görün.

 

Satürn Balık Burcuna Geçiyor

Satürn, saat diliminize bağlı olarak 7-8 Mart 2023’te Balık burcuna geçecek. Satürn’ün Zodyak kuşağındaki konumu, toplum olarak nerede bir gerçeklik kontrolü kazanmaya, adım atmaya ve daha fazla sorumluluk almaya zorlandığımızı gösterir. Balık, Zodyak’ın son burcudur, bu nedenle Satürn’ün buradaki hareketi aynı zamanda daha büyük bir döngünün bitişini veya tamamlanma noktasını gösterir. Bir bakıma, Satürn’ün Balık burcuna geçişini toplu bir Satürn dönüşü gibi düşünebilirsiniz, burada hepimiz Satürn’ün tüm Zodyak boyunca dolaşırken karmik derslerini ve armağanlarını işliyoruz ve ilerliyoruz.

Balık; ışığı, karanlığı ve görünmeyen dünyaları temsil eden bir su burcudur. Soyut fikirleri, yaratıcılığı, şefkati ve akışa ayak uydurmasıyla bilinir. Balık değişken sudur, yani uyarlanabilir, serbestçe akar ve etrafındaki dünyanın enerjilerine açıktır. Satürn çok topraklanmış, dünyevi bir enerjidir. Yasalar, sınırlar, sorumluluklar ve kısıtlamalar gibi şeyleri yönetir. Satürn’ün enerjisi bazen bir uyandırma çağrısı gibi hissedebilir, bizi gerçekliğe geri getirir ve eylemlerimizin ve kolektifin eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşmemizi sağlar. Satürn’ün Balık burcundaki varlığı bu nedenle biraz ağır gelebilir. Bu normalde sulu, sezgisel ve hassas Balık burcu enerjisi; biraz daha katı, biraz daha topraklanmış ve biraz daha içine kapanık olmaya zorlanacak. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz: Eğer Balık düzgün akan bir suysa, Satürn’ün varlığı barajlar inşa edecek. Bu barajlar suyu verimli ve daha faydalı bir yöne yönlendirebilir ancak, aynı zamanda daha boğucu veya kontrol edici de olabilir. Bu iki enerji arasında bir denge oluşturmanın bir yolu var. Balık enerjisinin yaratıcı, somut olmayan, dışarıdaki fikirleri, Satürn sayesinde gerçeklikte bazı kökler kazanabilir. Bu; yaratıcı, hatta ruhani fikirleri almamıza ve onları bu üç boyutlu dünyada fiilen hayata geçirmemize izin verebilir. Balık enerjisi bir müzik parçası gibiyse, Satürn’ün varlığı notaları yazmamıza yardımcı olabilir, böylece müzik parçası yalnızca kafamızda yaşayan bir melodiden çalınabilen, dinlenebilen ve sonsuza kadar kullanılabilir bir şeye geçebilir.

 

 

Gerçek Dünyada Satürn Balık’ta

Yaratıcı, buluşçu veya ruhsal bir alanda çalışıyorsanız, Satürn’ün varlığı tüm fikirlerinizi almanıza ve onlarla bir şeyler inşa edebilmeniz için onlara kök salmanıza yardımcı olabilir. Satürn çok temelli, pratik bir enerjiye sahiptir, bu yüzden bunu Balık burcunun yaratıcılığıyla birleştirin. Burada yaratıcı fikirlerinizi alıp hayata geçirmenize ve hatta onları bir işe dönüştürmenize yardımcı olacak bir denge vardır. Balık aynı zamanda din ve maneviyatla da bağlantılıdır, bu nedenle burada Satürn ile din ve maneviyat ve bunun toplumu yöneten yasalar ve kurallarla nasıl bağlantılı olduğu hakkında pek çok tema olabilir. Maneviyat ve sağlıklı yaşam endüstrisi de bu enerji altında bir uyandırma çağrısı alabilir veya kişisel olarak, manevi veya dinî bağlantınızla ilgili kendi tutum ve inançlarınızın değiştiğini görebilirsiniz. Öğretilmiş yanlış bilgi ve öğretiler, gerçeğin doğruluğuna uyanıyor!

 

Satürn Balık geçişinde kendimize soralım: Seçtiğin hayatın, davranışlarının, sözlerinin, dünyaya yaydığın enerjinin sorumluluğunu nasıl alabilirsin? Satürn; adım atmamızı, hayatlarımız için sorumluluk almamızı ve gerçek, özgün benliklerimize uygun hareket etmemizi istiyor. Satürn, bizi sıkışmış veya boğulmuş hissettiren sınırlar ve kısıtlamalar getirebilir, ancak bu yalnızca, gerçekten neyi istediğimizi ve neyi savunmaya istekli olduğumuzu anlamak adına zaman ayırabilmemiz içindir. Balık burcundaki Satürn ile aşağıdaki temaları fark edebiliriz:

 

 • Atalarımızın geleneklerini, öğretilerini daha iyi kavramak.
 • Soyumuzu anlama arzusu.
 • Yaratıcılığımızı yeniden düzenlerken yaratıcı bir şekilde sıkışmış veya geride kalmış hissetmek.
 • Biz ruhsal bağlantımızı yeniden düzenlerken ruhsal olarak sıkışmış veya geride kalmış hissetmek.
 • Akışa uymaya karşı yapı arasında bir itme-çekme enerjisinin farkındalığı.
 • Yaratıcı ve manevi fikirlerimiz için daha büyük bir topraklama ve yapı duygusu.
 • Sevdiklerimiz ile daha yakından ilgilenme ve onlara şefkat gösterme arzusu.
 • Başkalarının refahına daha fazla vurgu.
 • Üst duyularımıza artan hassasiyet.
 • Yasalar ve din ile ilgili sorunlar.
 • Genel olarak dinî konular.
 • Merhamet verme ve alma şeklimizi yeniden dengeleme ihtiyacı.

 

Balık Döngüsünde Kendi Satürn’ünüzü Değerlendirmek

Satürn’ün Balık burcundan en son geçişi 1994-1996 arasındaydı. Bu yüzden o kadar eskileri hatırlayabiliyorsanız, bu süre zarfında sizin için hangi temaların ortaya çıktığını düşünün. Tam olarak aynı şey tekrar olmayacak, ancak benzer temaların veya derslerin geliştirildiğini fark edebilirsiniz. Doğum haritanızı biliyorsanız, hayatınızın hangi alanlarında Satürn’ün sizi etkileyeceğini anlamak için hangi evin Balık tarafından yönetildiğine de bakabilirsiniz. Doğum haritanızdan emin değilseniz, 7-8 Mart tarihlerinde sizin için hangi temaların ya da olayların ortaya çıktığına da dikkat edebilirsiniz. Ayrıca Balık burcundaki Satürn’ün, 19 Şubat’ta Balık burcundaki yeni ayın altına neler getireceğine dair bazı bilgiler edinebilirsiniz. Balık burcundaki Satürn’ün getirdiği sorunlar ne olursa olsun, hayatınızın bir alanına meydan okunacağını bekleyebilirsiniz. Yapacak çok şey olsa da, diğer taraftan daha bilge, daha olgun ve ruh yolunuzla daha bütünleşmiş olarak çıkacaksınız. Balık burcundaki Satürn enerjisini yaşamlarınıza pozitif bir şekilde yansıtmak için:

 

 • Maneviyatım benim için gerçekten ne anlama geliyor?
 • Yaratıcı vizyonlarımın sorumluluğunu nasıl alabilirim?
 • Hayallerimi gerçeğe dönüştürmek için yapabileceğim bazı somut şeyler nelerdir?
 • Kendimi daha iyi anlayabiliyorum…
 • Bu durumla ilgili gerçek düşüncelerim ve hislerim…
 • Hareketsiz kaldığımda sezgilerim…
 • İnançlarım bana ne hissettiriyor…
 • Şefkatli yanımı daha iyi ifade edebilirim…

 

 

Kova Burcundaki Plüton Etkilerinin Yansımaları

 • Bireysel liderlerden liderlik gruplarına geçişi
 • Bireyselliğinizi ifade etmek için daha fazla baskı ve dönüşüm
 • İş dünyasında ve devlette, yukarıdan aşağıya güç yapılarının dönüşümü
 • Topluluk oluşturmaya daha fazla odaklanma
 • Sürü zihniyeti veya “grup düşüncesi” ile ilgili devrimsel değişimler
 • Teknoloji aracılığıyla zihin kontrol taktikleri
 • Teknoloji/yapay zekâ patlaması
 • Teknoloji şirketleri güç kazanıyor
 • Gölgeli teknoloji şirketi uygulamalarının ifşa edilmesi
 • Büyük teknoloji şirketleri güçten düşecek
 • Mikroçip teknolojisi
 • Deneysel veya devrimci fikirler/teknolojiler
 • Tıpta devrim niteliğinde gelişmeler
 • Ses, hava dalgaları ve lazerleri kullanarak tıbba yeni yaklaşımlar
 • Alternatif şifa uygulamalarının büyümesi
 • Gökbilimde yaşanacak büyük ve kalıcı gelişmeler
 • Merkezi olmayan para birimleri/ana akım kripto para birimleri ile ilgili büyük değişimler
 • Yeni bir internet sistemi ortaya çıkabilir
 • Çevrimiçi içeriğin mülkiyeti ve telif hakları ile ilgili yasal yaptırımlar
 • Yerleşim yerleri ve eski yapılar ile ilgili yasal değişiklikler
 • Robotik ve yapay zekânın daha güçlü ortaya çıkışı.

Gökler rehberiniz, yolunuz ışık olsun…

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.