© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dr. Sakine Çıkmaz: Sadece Öğrenciyim

Dr. Sakine Çıkmaz: Sadece Öğrenciyim

DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic kurucusu Estetik Diş Hekimi, Prostodontist ve Güzellik Uzmanı Dr. Sakine Çıkmaz; mistik anlayışını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

Holistic anlamda sağlık, estetik, güzellik ve hayata dair bütünde ne varsa bana yansıması şöyle oldu: Hayat boyu kendime “Öğrenciyim,” dedim, bugün de böyle, öğrenciyim. Şunu anladım ki; bilgi sonsuz kaynaktan geliyor. Okyanustan bir kepçe, bir kazan ya da daha fazlasını, kabınız kadar alabiliyorsunuz; ama bilirsiniz ki, içinizden bilirsiniz ki daha fazlası var. İşte bu “daha daha fazlası olsun” noktasında, o sebeptendir ki daha güzel olayım, daha bakımlı olayım, daha kariyerli olayım. Bu “daha”lar uzar da uzar. Zamanda bir “an” gelir ve kendinizden daha da uzaklaşmışsınız. Hayatın tokadı dediğimiz durumlar, olaylar ve kişilerle bir döngü, kısır bir döngü içinde sınav verip durursunuz. “Ben niye bunları yaşıyorum?” diye düşünürsünüz, bulamazsınız. Kendinize dersiniz ki, “Ben gencim, ben güzelim, benim param var, benim kariyerim var, benim şuyum var, benim buyum var.”; ama geldiğiniz yerde, kendinizden çok ama çok uzak bir yerlerde olursunuz. Hatta kaybolduğunuzu “hissedersiniz”. Bakın, dikkat edin, “düşünürsünüz” demiyorum. “Niye olmuyor?”, “Neden olmuyor?” ya da “Niye böyle oldu?”, “Ama neden?”, “Ama niçin?”lerle içinizi kemiren bir his size şöyle der:

“Otur ve hisset. Sadece otur, kendinle baş başa kal. Bak bakalım o zaman neler oluyor?”

İşte gerçekten oturup, gerçekten içinize, kendinize yolculuğunuz başladığında, siz artık eski siz değilsinizdir. Ezoterik anlamda yeniden doğarsınız; hoş geldin yeni yaşına, yeni hayatına… Ne oldu? Önce sıkışma, sonra patlamalar oldu ve siz özünüze geldiniz. Öz kaynaktan besleniyorsunuz. Bu da nereye varıyor? Sadece çemberimizin dışında güzel olmak adına yaptıklarımız değil, çemberin içindekiyle de “bir” olmanıza neden oluyor. Böylece “güzellik” anlayışınız daha da derinleşiyor!

Ne var orada? “Ruh” var.

Ne var orada? “Zihin” var.

Ne var orada? “Beden” var…

Bedeniniz için yaptıklarınız ruhunuza, ruhunuz için yaptıklarınız zihninize. Zihniniz ve kendiniz için yaptıklarınızla “kendinizi seçiyorsunuz”. Kendinize giden bu yolculuğunuzda akışı hissedin, akışta kalın, bırakın ruhunuz tazelensin, yenilensin ki “koşulsuz sevgi”de kalın.

Bunu nereden biliyorum derseniz, bilmiyorum dedim ya, sadece öğrenciyim… “İyi ve kötü yoktur; sadece deneyim vardır” noktasında siz değerli MAG Okurlarıyla buluştum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.