© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Doğadan Sofraya Frea Naturalz

Doğadan Sofraya Frea Naturalz

Doğaya saygı vizyonunu benimseyen Frea Naturalz’ın kurucusu Dr. Naz Demirkılıç; yiyecek ve içecek sektöründeki ilerleyişleri, sundukları hizmet ve Frea Naturalz lezzetleri hakkında MAG Okurlarını bilgilendiriyor.

Frea Naturalz’ın hikâyesini anlatır mısınız? Bu sektörde ilerlemeye nasıl karar verdiniz?

Frea Naturalz’ı; güzellik, bereket ve bolluk tanrıçası Frea’dan ilham alarak, yiyecek ve içecek konusundaki mevcut bilgi ve deneyimimi, sektöre duyduğum tutkuyu, köklü aile kültürümle birleştirmem sonucu 2021 yılında kurdum. Uzun yıllar voleybol millî takımında görev aldım; kariyerime Bilkent Üniversitesinde işletme lisansı ile devam ederek, İtalya’da SDA Bocconi’de yeme içme konusunda yaptığım lisansüstü çalışmaları sonrası ülkeme dönüp pazarlama doktorası ile birleştirdim. Böylelikle Frea Naturalz serüveni başlamış oldu. Frea Naturalz ailesi olarak; tükettiğimiz her şeyin kendine özgü bir coğrafyası olduğu gerçeğinden ilham alarak yolumuza devam ediyoruz. Bu nedenle özenle hazırladığımız tatlar, doğadan sofranıza yöresel aromalarıyla geliyor. Bunun için her geçen gün daha çok çalışıyor; taze, sağlıklı, yüzde yüz doğal içerikli ham maddeleri özenle seçip sizin için lezzetli, sağlıklı ve doğal tarifler geliştiriyoruz. Bu noktada hiçbir katkı ve koruyucu maddesi içermeyen ürünlerimiz ile sadece yüksek kaliteli ürünler değil aynı zamanda kaliteli bir yaşam tarzı yaratmayı hedefliyoruz. Doğaya saygı duyan vizyonumuz, sahip olduğumuz tecrübe, teknolojik imkânlar ve dinamik kadromuz bir araya gelince Frea Naturalz lezzetleri hayatımıza giriyor.

Ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz? Müşterileriniz markanızda ne tür ürünler bulabilir?

Frea Naturalz ailesinde mevcut otuz farklı ürün bulunmakla birlikte, her geçen gün yenilerini eklemek adına çaba gösteriyoruz. Bunlar arasında natürel sızma zeytinyağı çeşitleri, reçel ve marmelat çeşitleri, şeker ilavesiz tamamen doğal nar suyu ile yapılmış gerçek nar ekşisi, keçiboynuzu pekmezi ile tatlandırdığımız fıstık ezmesi, kahvaltı sofralarınıza eşlik edebilecek acuka, tuzlu yoğurt, zeytin ezmesi, zeytin vb. lezzetler ile doğal içerikli, tarifi bize ait gurme lezzetler yer almaktadır. Bunun yanı sıra, doktorlar ve beslenme uzmanları ile iş birliği halinde olup bir yandan da yeni tarifler geliştirmeye devam etmekteyiz. Geliştirdiğimiz tariflerimizi kolajen ve probiyotikler gibi içeriklerle zenginleştirerek fonksiyonel gıdalar yaratmayı hedefliyoruz. Örneğin; bu bağlamda geliştirdiğimiz ve içeriğine ithal sığır kolajeni eklediğimiz kolajenli fıstık ezmemizin satışı başladı.

Üretim ve paketleme sürecinizden bahseder misiniz? Üretimde nelere dikkat ediyorsunuz?

Frea Naturalz çatısı altında yer alan tüm ürünlerimizi hem özel hem de sürdürülebilir kılmak için atalarımızdan yadigâr, gizli kalmış, yöresel lezzetleri ön planda tutuyoruz. Ürünlerimizin hepsini mevsiminde, en doğal hali ile üretime alıyoruz. Tariflerimiz arasında yer alan yöresel lezzetlere zaman zaman modern yorumlar katarak siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Mevsiminde üretilen her bir ürün grubu için üretim farklı lokasyonlarda gerçekleşiyor. Bazı ürün gruplarında, iş birliğine inandığımız üreticilere kendi tariflerimizi ürettirip sizlere sunuyoruz. Aynı şekilde paketlemenin bir kısmı üretim tesislerinde, bir kısmı ise Ankara’da yer alan genel merkezimizde yapılıyor. Bu konudaki temel önceliğimiz hijyen koşullarını en üst seviyede tutarken müşterilerimize sunduğumuz sağlıklı lezzetleri doğa dostu, geri dönüştürülebilir ambalajlarda sunmak. Böylelikle sadece tariflerimizi değil aynı zamanda ambalajlarımızı sürdürülebilir kılmayı hedefliyoruz.

Hediye paketi ve set olarak da satışlarınız mevcut. Frea Naturalz’ı tercih edenler kimler ve sizce neden tercih ediliyorsunuz?

Frea Naturalz olarak en etkili hediyenin, hikâyesi olan ürünler olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple çevrenize gösterdiğiniz değeri taçlandırmak adına yıl sonu, doğum günleri, pazarlama kampanyaları, özel lansman promosyonları, çalışanlarınız için motivasyon hediyeleri ve bunun gibi birçok etkinlikte ve özel günde size özel hediye paketleri ve setler hazırlıyoruz. Bazı anlar iz bırakır düşüncesi ile çıktığımız bu yolda müşterilerimiz genellikle büyük kurumsal şirketler oluyor. Bilhassa; özel gün hediye konusunda uzmanlaşan markamız ile, kişiye özel seçenekler sunarak, ihtiyaçlarınıza titizlikle yanıt verebiliyoruz. Hızlı ve güvenli teslim edilen şık kutularımızla hem sağlıklı lezzetler sunuyor hem de klasik hediye anlayışının biraz ötesindeki çözümlerimiz ile müşterilerinizi ve çalışanlarınızı mutlu etmekle kalmayıp, fark yaratıyoruz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.