© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dev Markanın Genç İletişim Müdürü Teresa Tanini

Dev Markanın Genç İletişim Müdürü Teresa Tanini

Devon&Devon Uluslararası Pazarlama ve İletişim Müdürü Teresa Tanini ile Devon & Devon ve kendisi hakkında konuştuk.

Kendiniz hakkında bahseder misiniz ?
Yaklaşık yedi yıl önce basın ofisi müdürü olarak Devon&Devon’da çalışmaya başladım. 2009 yılından bu yana ise şirket içerisinde pozisyon değişikliği yaparak uluslararsı pazarlama ve iletişim yöneticisi olarak görevime devam etmekteyim. Genç ve tecrübeli iş birlikçilerle sıkı bir ilişki içerisinde çalışıyorum. Herkesin bildiği gibi Devon&Devon bir aile şirketi. Aile ile beraber çalışmak profesyonel ve kişisel açıdan büyük bir mücadele gerektirir. Özel hayatınız sürekli işinizle, işiniz sürekli özel hayatınızla karışır. Bazen mutfağınızı toplantı odası olarak bazen de ofisinizi ailevi problemleri tartışmak için kullanmak zorunda kalabiliryorsunuz. Bu yüzden disiplinli olmak profesyonel ve kişisel kelimelerini ayırt edebilmek için en önemli yöntemdir. Fakat neredeyse imkansız bir gündelik görev. Sık sık yaşanan hararetli kavgalara rağmen kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü aile işi aslında her şeyi tutku, önem ve sevgi ile yapmak demektir. Aynen evde yaptığın gibi.
 
Devon&Devon 1989 senesinde kurulan köklü bir marka. Markanın kuruluşu ve zamanla bir dünya markasına dönüşmesi hakkında ne söylemek istersiniz?
İnşaat sektörü ve yapı malzemeleri alanında faaliyet göstermek amacıyla 1945 yılında Giulio Tanin tarafından bir ana firma kuruldu. Zamanla edinilen teknik-ticari uzmanlık ve aile işinde çalışan ikinci neslin öne çıkardığı yeni fikirlerin birleşmesi ile 1989’da Devon&Devon doğdu. Markanın kuruluşundaki misyonu çok netti; yaşam alanına dönüştürülmek üzere tasarlanmış banyolar için gerekli dekorasyon ürünlerinin pazarlanması. 25 senelik büyümeden sonra bugün Devon&Devon banyoları, sadece en güzel evlerde ve suitlerde değil; sinema, fotoğraf stüdyoları, otel gibi hayal edilebilen mekanlarda kendine yer edindi. Şu anda 15 ayrı mağazamız en önemli şehirlerin tam kalbinde yer almakta. Milano, Roma, Londra, Paris, Hamburg, İstanbul, Viyana, Münih, Singapur ve her şeyin başladığı yer Floransa, mağazalarımızın yer aldığı şehirlerden bazıları.

Bir dünya markası olmanın faydaları ve stratejisi nelerdir?
Global markalaşma ve reklam; markayı, farklı ülkelerde konumlandırma ve aynı mesajı vurgulama üzerine kurulu bir sistemdir. Markamız Devon&Devon da aynı stratejiyle dünyadaki imajını, varlığını ve değerini korumaktadır. Çünkü marka ve o markanın ürünleri için dünya genelinde yapılan aynı reklam, farklı ülkelerde yapılan ayrı tanıtıma oranla daha güçlüdür. Ayrıca benimsediğimiz global reklamcılık, genel istikrarla sürdürülen bir çalışma ve her ülke için markanı özelleştirmekten daha kolay bir yaklaşım. Markayı sürekli, yeniden tasarlama ve yeniden geliştirme zorunluluğunun olmayışı, strateji ve mesaj gönderimi açısından daha karlı. Doğru olan her ülkeye uygun dilde aynı mesajı gönderme stratejisi…
Hazırlamış olduğunuz tasarımlarla aynı zamanda senenin trendini oluşturuyorsunuz. Bu noktada doğru isimlerle çalışmak önemli. Tasarımcı seçimi konusunda kıstaslarınız neler?
Devon&Devon’un Kreatif Direktörü Paola Tanini, Ürun ve Mağaza Tasarımı Departmanını yönetmekte. Kendisi tecrübeli, genç bir İtalyan ekipten ve yabancı profesyonellerden yardım almakta. Aynı zamanda yeni ise alımlar ile ilgilenmektedir.
Devon&Devon etiketi taşıyan tasarımları diğer tasarımlardan ayıran farklılıklar neler?
Devon&Devonu eşsiz kılan seçkin faktörler arasında; tasarım, kalite, İtalya’da hünerli ustaların el yapımı üretimler yapıyor olması yer alıyor. Bunun yanı sıra, Devon&Devon banyolar için elegan ve sofistike iç dekorasyon yaratmakla ve her konsepte uygun olabilecek klasik ama bir o kadar da modern çözümler sağlamakla tanınmıştır.
Gelecek sene Devon&Devonu farklı ülkelerde görecek miyiz?
2015 senesinde Devon&Devon olarak Avrupa’daki gelişimini pekiştirip, stratejik ortaklıklarla Avrupa dışındaki ülkelerde büyümeye devam edeceğiz. Şirket hedeflerimiz arasında “Eski Avrupa”nın sınırlarının ilerisine bakarak, Uzakdoğu ve ABD pazarlarına girmeyi planlıyoruz.

2015 yeni trendleri hakkında neler diyebilirsiniz?
Devon&Devon’un amacı zevkli, rahat, içinde çekici mobilyalar, muhteşem detaylar ve güzel ışıklandırmalar bulunan geniş ve şık görünen banyolar yaratmak. Bizim trendimiz her daim müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, banyolarına çözümler bulmak ve özel iç mekanlar yaratmak.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.