© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Çocuklarına Aşık Güzel Anne

Çocuklarına Aşık Güzel Anne

Hayatındaki en büyük önceliği ailesi olan, iş yaşamında da ismini en çok çocuklara destek olmak için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile duyduğumuz, cemiyet hayatının asil ve güzel ismi Yelda Güral ile hayatına dair sıcak bir röportaj gerçekleştirdik…

Bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul’da doğdum ve tüm öğrenim hayatımı İstanbul’da tamamladım. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunuyum. Okuldan mezun olunca çeşitli şirketlerde Halkla İlişkiler Departmanı’nda çalıştım. Evlenene kadar çalışmayı sürdürdüm. Evlenince bir süre farklı bir şehirde yaşayacağımızdan iş hayatım da sona ermek zorunda kaldı.

Nasıl bir ailede büyüdünüz?

15 yıllık evliyim ve Allah sağlık versin iki oğlum bir kızım var. Kendi yetiştiğim aile sıcak ve küçük bir Türk ailesiydi. Çocukluğumu hatırlarken hep yüzüm güler. Çünkü ne mutlu ki güzel bir çocukluğum oldu. Benden dört yaş büyük bir ablam var. Yanyana geldiğimizde beni en çok güldüren ve iyi vakit geçirten nefis bir arkadaştır. O da evli ve eczacı.

Kendi kurduğunuz aile yaşantınız nasıl?

Kendi kurduğum aile de yine burada Allah’a şükürler olsun ki çok mutlu ve keyifli. Üç çocuk olunca tahmin edebileceğiniz gibi temposu yüksek bir yaşantımız oluyor. Eğitim hayatları, sportif faaliyetleri, sosyalleşmeleri derken 24 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorum bile. Telefonumun ajandasını saat saat kullanırım. Başak burcu anne titizliğiyle önemli programları, yapılacak gidilecek yerleri, sınav  tarihleri her şey notlarımdadır. Başka türlü de bu düzeni sağlayamam zaten…

Çocuklarınızla iletişiminiz nasıl?

Çocuklarıma her anne gibi aşığım. Bu aşkın başka bir hali. Koşulsuz sevgi ve özveri nasıl bir şey ise doğduğu andan itibaren içimize yerleşiyor. Çocuklarıma da soracak olsanız neşeli ve enerjik bir anne olduğumu söylerler. Aksamları okul olmadığı zamanlarda küçük kaçamaklarımız vardır. Sürpriz çekmecesi, kutu oyun saatlerimiz, film saatlerimiz… Onlara küçük ama yetişkin bireyler gibi davranıyorum. Onlar benim küçük arkadaşlarım. Tekrar iş hayatına dönmememin en büyük karşılığı… Bebekliklerinden itibaren hep yanlarındaydım. Her hallerini hep görme şansım oldu. İlk kelimeler… İlk adımlar….

Yoğun bir hayatınız var… Çocuklarınıza ne kadar zaman ayırabiliyorsunuz? Birebir kendiniz mi ilgileniyorsunuz?

Çocuklar dışında kalan zamanlarımda sosyalleşirim. Ajandamı öyle güzel ayarlarım ki ne çocuklarımdan ne de arkadaşlarımdan geri kalırım. Ev de yardımcı ablalarımız var. Ama sadece evle ilgili… Çocuklar hep benimledir.

Genç yaşınızda üç çocuk annesisiniz. Formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz?

Düzenli yaptığım tek spor yürüyüş. Salon sporlarını nedense hiç sevemedim. Defalarca yazılıp yarıda bırakmam, sporu sevmediğimi artık kendime itiraf etmeme sebep oldu. Güne güçlü bir kahvaltı ile başlarım. Hava kararmadan da akşam yemeğimi yerim. Yıllardır formumu böyle koruyorum. Gece geç saatte ve ağır yemek yemem. Tatlı olmazsa olmazımdır. Düzenli cilt bakımı meyve özleri bakımlarımı aksatmam. Bol su içerim. Süslenmeye hiç üşenmem. Gideceğim yer market bile olsa rujumu sürerim. Arkadaşlarım teşhisi koydular. Çok sade annelerin kızları böyle olurmuş. Gerçekten annem öyledir. Hiç makyaj yapmıyor desem yanlış olmaz. Bakalım kızım nasıl olacak merak ediyorum.

İş hayatı ile ilgili olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Son iki senedir hayatımda emek verdiğim bir dernek var. Önceleri diğer derneklere gönül desteği ve bilet alımı olarak destek verirken Başarım Sensin Derneği ile iyice dernekçilik olayına girmiş oldum. Boğaziçi, Galatasaray, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerde başarılı ama maddi durumu olmayan öğrencilere yemek ve eğitim bursu sağlıyoruz. O pırıl pırıl gençleri de görünce ne kadar güzel bir iş yaptığımızı anlıyorum. Bir şekilde birileri için eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmış oluyoruz.

Yaz tatili için ne gibi planlarınız var?

Bu yaz, bayram sonrasında Bodrum’a gideceğiz. Sonrasında bir hafta Çeşme ve şehre dönüş var. Bu sene büyuk oğlumun Teog senesi olduğundan okullarımız Ağustos ayında açılıyor. Hep beraber İstanbul’a geri döneceğiz.

Gerçekleştirmek istediğiniz en büyük hayaliniz nedir?

İleriki yıllarda, çocuklar da büyüdüğünde; yani programlayacağım bir durum kalmadığında eşimle şöyle zaman mefhumu olmadan bir dünya seyahati yapmak istiyorum. Onun işe dönmek zorunda, benim de İstanbul’da olmamın gerekmeyeceği bir zaman diliminde…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.