© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Beliz Acıpayamoğlu; Sokak Stili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Beliz Acıpayamoğlu; Sokak Stili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Moda Tasarımcısı Beliz Acıpayamoğlu, sezonun sokak stilini Paris Moda Haftası’na da değinerek ele alıyor.

Sokakta dikkat etmemiz gereken altın kural şu; ne giyersek, ne takarsak onlarla olan memnuniyetimiz, kendimizi iyi hissetmemiz. İnanın bu enerji size bakanlara da o şekilde yansıyor. Bu durumda, kullanılan her detay üzerinizde daha anlamlı taşınır. Bazen dolap karşısında asla karar vermeyiz o gün ne giyeceğimize, iyi hissetmeyiz bir şey yakıştıramayınca da; işte o günlerde benim tercihim, işlerimi ertelemek oluyor. Giyinmek sizin için de çok önemliyse iyi göründüğünüzü hissetmeden çıktığınızda işleriniz ya da psikolojiniz de verimli olamıyor bazen.

Öncelikle sokak stilimiz için dolabımızda bulundurmamız gereken belli başlı kurtarıcı parçalar olmalı her zaman. Çıkmaza girdiğimizde çok işe yarayabiliyorlar.

Sokakta rahatlık ve stili bir araya getirebilmek önemlidir. Elbette ki şık bir davete gider gibi giyinmiyoruz sokakta fakat istersek o algıyı oluşturabilecek rahatlıkta şıklıklar yaratabiliriz. Kimi zaman canımız eşofman giyinmek ister, onu bile crop bir bluz ile, altına giydiğimiz belki yıldız bir ayakkabı, üstümüze geçirdiğimiz deri ceketimiz ile dikkat çekici hale getirebiliriz. Burada en en önemli konu şu olmalı; bize yakışan detaylar neler? Bunu bilmek çok önemli. Ayak bileğinizin kalınlığı ya da inceliği bile, kullanacağınız ayakkabı seçiminizi etkilemeli.

Benim sokakta en sevdiğim tarzlardan biri de şu; belki yüksek topuk bir ayakkabı tercih etmişimdir o gün ama giyindiğim jean ve bluzumu tamamlaması için bir fötr ya da kep şapka kullanabilirim. Kıyafetimin sadeliğine göre de aksesuarlarımı düzenlerim. Her zaman bir denge oluşturmaya çalışırım görselimde. Bu renk uyumunda da bu şekilde ilerler. Komple aynı renk giyinmek sıkıcı olabilir bazen. Araya tek bir farklı renk bile katmak, görseldeki enerjiyi yükseltir.

Bu sezon sokak stili oldukça detaylı ve renkli. Kullanılabilecek ayrıntı oldukça fazla. Pembeyi tonlarıyla çok sık görüyoruz. Fosforlu detaylar hâlâ revaçta. Bunun yanı sıra soft ve sakin renk tonları da kullanılmaya devam ediyor. Sezonun dikkatimi çeken en parlak parçaları genelde çantalar oluyor. Çantalarda farklı tasarımlar söz konusu bir süredir. Özellikle sade yapılan kombinlerle takılan farklı form ya da renkteki aksesuarları çok seviyorum. Bu taktığınız bir fular bile olabilir.

Görmüşsünüzdür Paris’te gerçekleşen moda haftasındaki sokak stillerini. Çoğu renkli ve farklı kombinler değil miydi? Bu iki parçayı nasıl bir araya getirmiş dediğimiz çok stil vardı. Gerek sür ton renkler gerekse zıt renklerin bir araya getirilişiyle yapılmış tasarımlar çok konuşuldu. Payetli, desenli, işlemeli, örme, dantel, kapitone vb. ne ararsanız bir arada kullanılan geniş yelpazeli bir sezondayız.

Bu sene Paris’te, sıklıkla yağan yağmur sebebiyle kovboy çizmeleri, şapkaları, yağmur çizmeleri, dolgu topuklar, şemsiyeler oldukça fazla görüldü. Benim en ilgimi çeken görünümler Louis Vuitton tasarımlarından oluşan stiller oldu. Dağınık, karmaşık görünümler bu ara ilgimi çekiyor. Yine her detayı o karmaşıklıkta kullanmam ben mesela; bir sadelik, bir nefes alma bölgesi olur üzerimde mutlaka; ama renklerin uyumsuzluğu, desenlerin karmaşıklığı bu sezon da moda. Düz renk ve tasarımlar da devam. Tamamlayıcı aksesuarların ilginçliği ve farklılığı önemli rol oynayacak bu sezon.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.