© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ayşegül Çakırtaş Doğal Güzellik

Ayşegül Çakırtaş Doğal Güzellik

Güzelliğin, kişinin tarzına ve yüzüne yakışan doğal hali olduğunu belirten profesyonel makyaj sanatçısı Ayşegül Çakırtaş, mesleğinde başarılı olmasının altında yatanları anlatıyor.

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Ekim 1997 doğumluyum. “Hair artist” olarak hizmet verirken, “make-up artist” olarak yoluma devam etmek istedim. Sadece bu alanda ilerlemek istediğimi biliyordum ve bu sebeple çeşitli eğitimler aldım. Şimdiyse altı yıldır bu işi yapıyorum.

Başarılarınızın altında yatan nedir?

Başarımın altında yatan birçok sebep olmakla beraber önceliğim, mesleğimi iş olarak değil mutlu etme sanatı olarak görmem ve aynı zamanda saç ve makyaj alanında bütünlüğü sağlıyor olabilmem; günün sonunda onların memnuniyetinin bende yarattığı duygu, bunu severek yapmak ve müşterilerimle pozitif olmamdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Kolektif bilinçle yaklaşmak da etkili.

Bir make-up artist olarak, dönemin güzellik standartlarını belirlediğiniz söylenebilir mi? Makyajdaki trendlerin, o dönemin güzellik algısını şekillendirdiğini düşünüyor musunuz?

Güzelliğin algıyla değişen bir durum olduğunu düşünüyorum. Benim güzellik algım; kişinin tarzına, yüzüne yakışan, olabildiğince en doğal halimizdir. O sebeple beni tercih eden kitle doğallığı, natürelliği seven bir kitle. Doğallığın trendi olduğunu düşünmüyorum. Gelinlerim, yıllar sonra fotoğraflarına bakıp kendilerini en doğal haliyle gördüklerinde moda algısı değişmiş olacak ve onlara yaptığım saç ve makyajın trendi hep aynı kalacak. O sebeple en güzel halimiz, en doğal, kendi olduğumuz halimizdir.

İmza dokunuşunuzu tanımlar mısınız?

Mesleğimdeki imzam, gün sonunda gülen, ışıl ışıl bir yüz görmek bence.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.