© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Ankara’nın En İyi Vaadi

Ankara’nın En İyi Vaadi

Fırat Life Style Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Fırat, Natura Vadi projesi hakkında merak edilenleri ve müşteri memnuniyeti noktasında izledikleri yolu MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

 

Natura Vadi projesinden biraz bahsedebilir misiniz?

Natura Vadi; Fırat Life Style ve Rast Grup ile birlikte elimizi taşın altına koyduğumuz, Ankara için büyük ölçekli ve kaliteli bir proje. Natura Vadi; sadece bulunduğu bölgenin değil, tüm Ankara’nın havasını değiştirecek kalitede, toplamda ortalama kırk ila kırk beş katlı on bloktan oluşan bir proje. Aynı zamanda Dikmen Vadisi, Panora ve elçiliklere yakınlığıyla önemli bir lokasyonda. Yalnızca lokasyon avantajıyla değil, aynı zamanda sahip olduğu yeşil alanlarıyla da şehrin en gözde projesi. Projenin etrafında yer alan rekreasyon alanları da proje bitiminde tamamlanmış olacak. Bu alanın yanı sıra proje içerisinde yaklaşık 35.000 m2lik bir peyzaj alanı var. Kapalı yüzme havuzları, fitness salonları, günlük ihtiyaçların giderilmesine yönelik konumlandırılan ticari alanlar ile kendi içerisinde ayrıcalıklı bir dünya sunuyor.

Türkiye’nin en büyük tanıtım ofisi Natura Vadi’de… Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Projemiz Türkiye’nin en büyük tanıtım ofisine sahip. Sadece tanıtım ofisi bile görülmeye değer. Ofisimizde üç örnek dairemiz; 3+1, 4+1 ve 5+1 daire tipleri bulunuyor. İddialı olduğumuz bir başka konu da, daire tiplerimizin standart metrekarelere göre çok daha geniş olması. Örneğin; standart 4+1 büyüklüğünde 3+1 daire tipi veriyoruz. Tüm daire tiplerimiz için geçerli, bir oda daha fazla gibi düşünebilirsiniz.

“Ankara’nın En İyi Vaadi” ve “Yatırımcısına Kazandıran Proje” mottoları neler anlatıyor?

Ankara’nın en iyi vaadi derken aslında bu vaat, hem projemizin özelliklerini hem de sunduğumuz ödeme planı ve fiyat avantajlarını ifade ediyor. Natura Vadi, yatırımcısına kazandıran bir proje. Projeye başlayalı henüz üç ay oldu ve bu kısa zaman diliminde bile yatırımcısına şimdiden %70 kazandırdı. Bu ciddi bir yüzdedir. Sektörde her daim lokomotif bir firma olduk. Vagonların her birini projelerimiz gibi düşünürsek; trene ilk binenler her zaman kazanç konusunda en avantajlı gibi gözükse de aslında tren harekete devam ederken binen herkes bu kazanca ortak oluyor. Dolayısıyla biz her zaman, her projemizde yatırımcısına kazandıran bir firmayız.

Müşteri memnuniyeti noktasında neler yapıyorsunuz?

Müşteri memnuniyeti noktasında, özellikle teslim aşamasından sonra on yıla yakın geri dönüş hizmeti veriyoruz; yani her zaman projelerimizin arkasındayız. Bir diğer nokta ise, kişiye özel ödeme planları hazırlıyoruz. Anlaşmalı olduğumuz bankalardan, projenin temel aşamasında bile kredi kullandırabiliyoruz. Böylece müşterimiz daha uygun kredilerle ve ödeme seçenekleriyle evine sahip olabiliyor. Türk Lirası borçlandığı için enflasyon karşısında büyük avantaj sağlıyor. Aynı zamanda hemen tapu garantisi sunuyoruz. Böylece yatırımcılarımız kendisini daha da güvende hissediyor.

Türkiye’de konut fiyatlarındaki artış ve konut kredileri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Türkiye’de konut fiyatlarındaki artış tamamen maliyetlere endeksli bir artıştır. İnsanlardaki en büyük yanılgı, fiyatlar arttıkça müteahhitlerin daha çok kazandığı yönünde; fakat bu algı doğru değildir. Tam tersi bir durum söz konusu; erişim azaldığı için konut satışı daha geç oluyor. Normalde düşük fiyatlardan satış daha hızlı olurken, yükselen fiyatlarda ne yazık ki tahmin edildiği kadar hızlı olmuyor. Konut kredileri meselesinde de, daire fiyatları yükselirken, banka kredi limitleri düşürülüyor. Yeni kredi düzenlemeleri sebebiyle şu an daha yüksek peşinatlar ödeniyor, bu yüzden alım gücü de azalıyor. Bizler de sektör öncüleri olarak kredi limitlerinin arttırılmasını talep ediyoruz ve bekliyoruz.

Son olarak, diğer projelerinizden bahseder misiniz? Konut alacaklara neler söylemek istersiniz?

Şu an satışı devam eden projelerimiz; Natura Vadi, Velux Ankara, Velux Yalıkavak, Natura Yalıkavak, Frekans Ankara, Natura Ovacık ve Natura Alacaatlı. Bu arada yeni bir projemiz daha var. Çok yakında İncek’te yine bir Natura projesi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Her zaman söylediğim gibi firmamızı ve projelerimizi yakından takip eden yatırımcılarımız, lansman öncesi ayrıcalıklarından en fazla avantaj sağlayanlar oluyor. Natura Vadi projesi, çok başarılı bir örneği bu durumun. Bu yüzden herkesin projelerimizi takip etmesini ve lansman ayrıcalıklarından yararlanmasını öneriyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.