© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Her On Kişiden Dördü Alerjik Nezle

Her On Kişiden Dördü Alerjik Nezle

Her yıl Nisan ayı içerisinde “Dünya Alerji Haftası” kutlanıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alerjik hastalıkların görülme sıklığı giderek artmakta. Bu soruna dikkat çekmek için Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği, TAİTAV bilimsel desteği ve LİV Hospital Ankara’nın ev sahipliğinde basın toplantısı düzenlendi. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine dikkati çeken Liv Hospital Ankara Çocuk Alerji ve Astım Uzmanı Prof. Dr. Ayfer Tuncer, “Alerjik nezle en sık görülen alerjik hastalıktır. Toplumun %10-40’nı etkiler. Özellikle çocuklarda olmak üzere sıklığı giderek artmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü dünyada dört yüz milyon alerjik nezle, üç yüz milyon astımlı olduğunu ve bu sayının 2025 yılına kadar dört yüz milyonu bulacağını bildirmiştir.” dedi.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.