© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Chalabi Art Gallery

Chalabi Art Gallery

Halep doğumlu Suriyeli genç fotoğraf sanatçısı KhaledAkil, 7 Şubat-15Mart
tarihlerinde Chalabi Art Gallery’de ‘’Legend of Death’’ (ÖlümEfsanesi) isimli sergisiyle beden, dinî otorite, savaş ve acı gibi kavramların sürekli ilişkisinden hareketle, Orta Doğu coğrafyasında yüzyıllardır hüküm süren ölmenin ve öldürmenin kutsanma biçimlerini bir kez daha gözlerimizin önüne seriyor. Khaled Akil’in fotografik kompozisyonları izleyicide adeta
mekânsızlık veya zamansızlık hissini uyandırıyor. Bu komposizyonlar,birer düş kabus veya Suriye’lilerin kolektif bilinçaltında yeredinen mitolojik bir karakter veya bir kültürel arketip olarak karşımıza çıkabiliyor.


Chalabi Art Gallery presents the young Syrian photograpy artist Khaled Akil.
PhotosofAkil, reston constant
relationship of notions as, body, religious authority,
war and pain and one more time, those photos put
the prevalent blessings for mofdyingand killingin Middle East
forcenturies, intooureyes. Akil’s photographic compositions is almost
makingsensationof“spacelesness”and“timelessness”onspectators. These compositions can appeartousas dream, nightmare or amythological character placed in Syrian collective consciousness or culturalar chetype.
SOLO
EXHIBITIONS


SarmadArtGallery(Aleppo,Syria)2009

MustafaAliArtFoundation(Damascus,Syria)2010

KarmaArtGallery(Aleppo,Syria)2011

Lahd
Gallery
(London,UK)
2012

ChalabiArtGallery
MimKemalÖkeCaddesiNo.17
Ni.anta.ı.stanbul
Tel.+902122433909
Fax+902122913946
www.chalabiartgallery.com

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.