© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Seçkin Mobilya Markalarının Yaratıcısı, İç Mimar Ozan Maden

Seçkin Mobilya Markalarının Yaratıcısı, İç Mimar Ozan Maden

Modern çizgileriyle beğenilen mobilya markası Fuga Mobilya’nın tasarımcısı Ozan Maden’den yeni markaları Q Home ile ilgili merak edilenleri öğrendik…

Yeni bir marka olan Q Home’dan bahseder misiniz?

Q Home; nitelikli, kaliteli, kişiye özel tasarımların yapılabildiği bir marka olarak doğdu. İngilizce Quality’nin baş harfi olan Q, taşıdığı anlama yakışır biçimde en üst kalitede üretilecek tasarımlar yaratmayı amaç edindi.
Q Home’da amacımız özellikle kişiye özel tasarım arayan konuklarımıza, en üst kalitede el işçiliği ile en özel malzeme ve detaylarla tarzı , hikayesi olan en önemlisi de aidiyet duygusu oluşturabilecek ürünler yaratmak…

Markanızı ne zaman ve nasıl yarattınız?

Q Home; mobilya, dekorasyon ve iç mimarlık sektöründe yirmi yıllık birikimimizin sonucu olarak doğdu. Koleksiyonumuzun tasarım ve Ar-Ge çalışmaları yaklaşık iki yıl sürdü. Hazırlıklar devam ederken ikinci adım marka kimliğini yansıtacak bir showroom hazırlamak oldu… Altı aydır süren hazırlık sürecinden sonra ilk showroom Mart ayı başında faaliyete geçti.

Ne tarz mobilyalar üretiyorsunuz?

Tarzımız, üzerinde klasik ezgiler taşıyan, çeşitli tarzlardan etkilenerek oluşturduğumuz biraz eklektik bir çizgide oluştu. Klasik, Art Deco, Art Nouvo ve modern akımları aynı potada eritip, tasarımlarımızı oluşturduk. Örneğin, klasik bir altın varak uygulamasını modern tasarımlı bir sehpada uyguladık ya da çok modern hatlardaki bir koltukta, klasik kapitone uygulaması ile farklılık yarattık. Tasarımlarımız arasında bugünün teknolojisi ile üretilmiş ama Art Deco esintiler taşıyan, çok nitelikli marküteri, cila uygulamaları ve üst düzey el işçiliği ile harmanlanmış parçalarımız da var.
Kendi koleksiyonumuzun yanında, kişilerin ihtiyaçları, beğenileri ve talepleri doğrultusunda özel üretim mobilyalar da üretebiliyoruz. En iyi işçilik, en iyi çözümlenmiş detaylar, en kaliteli mobilya uygulamaları için en önemli kısıtımız zaman. En iyi sonuç için hem bizim, hem değerli konuklarımızın biraz sabır göstermesi gerekiyor. Ama sonucun mükemmel olması da bu durumda kaçınılmaz oluyor.

Q Home’un hedeflerini öğrenebilir miyiz?

Q Home, en üst segmentte mobilya ve iç mekan çözümleri üretecek bir marka olmayı hedefliyor. Kalite, zarafet, şıklık, lüks denilince akla ilk olarak Q Home gelsin istiyoruz. Amacımız Ankara’dan sonra İstanbul ve İzmir’de de birer Showroom açmak ve bu tarzın çok talep gördüğü Amerika ve İngiltere pazarlarına da açılmak… Türkiye’de birçok el sanatı çok kaliteli bir biçimde uygulanıyor. Bir de bizim geleneksel Türk el sanatlarımız ve kültürümüzün bizim dimağımızdaki izleri var. İlerde farklı koleksiyonlarımızda bu izleri de tasarımlarımıza çağdaş yorumlarla yansıtmayı planlıyoruz.

Müşterilerinize sunduğunuz ayrıcalıklar neler?

Ayrıcalıklı seçimler, en iyi materyaller ve üstün üretim kabiliyeti ile oluşturulmuş bir koleksiyonumuz var. Ar-Ge faaliyetleri devam eden tasarımlarımız var ve hep var olacak… Q Home’da insanlar sürekli yeniliği ve kişiye özel tasarımları bulacaklar.

Q Home’un hizmet anlayışı nedir?

Bugüne kadar, müşteri olarak ilişkiye başladığımız değerli konuklarımızla her zaman güzel dostluklar kurduk ve böyle devam ettirdik.
Müşterilerimiz öncelikle çözüm için burada olduğumuzu fark edecekler. Katı kurallar ve esnemeyen firma prensiplerinin Q Home’da yeri olmayacak. El emeğinin üretebileceği en şık ve kaliteli çözümleri değerli dostlarımıza sunacağız.
Firmamızın üretim kabiliyetlerinin el verdiği hiçbir konuda hayır yanıtı bizde olmayacak. Farklı ihtiyaçlar burada dinlenecek, anlanacak, mimari tasarım ekibimiz tarafından üretilecek ve projelerle sunulacak… Projelerin kabul görmesi durumunda en iyi şekilde üretilerek teslim edilecektir.
Kısacası Q Home; “Kişiye Özel Mükemmel Hizmet” marka vaadi ile hizmet verecek.

Yazar Hakkında /

Yazarımızın kısa özgeçmişi çok yakında burada, sayfamızda olacaktır.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.