© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Işığın Ressamı Sanatseverlerle Buluştu

Işığın Ressamı Sanatseverlerle Buluştu

Rezan Has Müzesi, 75. ölüm yıldönümünde Nazmi Ziya Güran’ın özel koleksiyonlarda yer alan eserlerinden bir seçkiyle hazırlanan “Işığın Ressamı: Nazmi Ziya Güran” sergisini düzenlenen kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

 

1914 kuşağı ressamlarından Nazmi Ziya Güran, Aksaray’da Horhor Mahallesi’ndeki baba evinde, Çamlıca’da, Süleymaniye’de ya da Fındıklı’daki geniş camlı atölyesinde, Boğaziçi’nde, Haliç’te, Üsküdar’da, yaşamı süresince yakından tanıklık ettiği işgal yıllarında ve devamında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu takip eden dönemde her yönü ile İstanbul’un bir parçası, gözlemcisi ve anlatıcısı olmuştu. İş, siyaset ve cemiyet dünyasının birçok önemli isminin katıldığı sergiye Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da geldi.

[nggallery id=1040]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.