© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Organizasyonun Adresi HHB Expo

Organizasyonun Adresi HHB Expo

Türkiye’nin en önemli organizasyonlarını düzenleyen HHB Expo ile bilinmeyen yönlerini konuştuğumuz Şule Dadak Dayangaç’tan firmanın diğer hizmetleri hakkında bilgi aldık…

 

Favour markanız ile Seyahat Acentesi hizmeti verirken HHB Expo olarak organizasyon hizmeti de veriyorsunuz… Bize organizasyonlarınızdan bahseder misiniz?

HHB Expo olarak ana uzmanlık alanımız, uluslararası ve ulusal kongre, fuar, seminer ve workshopların organizasyonunun sağlanmasıdır. Hali hazırda birçok kamu kurumunun yanı sıra özel şirketlerin organizasyonlarını da yapmaktayız. Bu organizasyonlarda, sektörel dernekler gibi sivil toplum temsilcilerinin ve devlet otoritesinin de bir araya gelmesi sağlanarak, sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulduğu bir platform oluşturulmaktadır. Aslında bir bakıma uluslararası kongreler, ikili görüşmeler, etkili tanıtım kampanyaları ile ülkemizin ticaretinin gelişmesine katkıda bulunuyoruz. Bugüne kadar birçok organizasyon gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Türkiye’de bu sektörde hızla ilerlemekteyiz.

 

En son çalışmanız olan ICSG İstanbul 2013 ile ilgili bize bilgi verebilir misiniz?

ICSG İstanbul 2013’u çok kısaca “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Sergisi” olarak tanımlayabiliriz. Ülkemizde akıllı şebekeler alanında kamunun önderliğinde yapılacak ilk uluslararası kongredir. Ve böyle bir uluslararası kongrenin organizasyonun tarafımızdan yapılacak olması da ulusal ve uluslararası arenada hızlı bir şekilde marka olan firmamızın önemini ortaya koymakta ve firmamıza duyulan güveni göstermektedir. Bunun yanı sıra böyle bir etkinliğin tarafımızdan organize edilmesi bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Kongrede elde edilmek istenen amaç akıllı şebeke kavramının kamudaki algısını oluşturmak, farkındalık yaratmaktır. Kısaca akıllı şebekeden bahsetmek gerekirse; otomatik ölçüm sistemleriyle enerji kesintisini önlemek, aşırı yük ve arıza durumlarını kontrol altına alıp şebeke güvenilirliğini sağlamak, yenilenebilir enerji kaynaklarını sisteme dahil etmek ve yönetilemeyen, izlenemeyen tüketimi ve enerji kayıplarını bu sistem sayesinde kontrol altına almaktır..

Türkiye’nin içinde bulunduğu bu süreçte yukarıda da belirttiğim üzere, 9-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul’da “Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Sergisi”ni www.icsgistanbul.com organize edeceğiz. Bu kongrenin; dünyada giderek artan enerji talebinin daha rasyonel kullanılmasına, akıllı sayaç politika ve stratejileri ile akıllı binalar ile otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Bu organizasyon ile ülkemizin 2023 stratejik vizyonu doğrultusunda akıllı sayaç sistemine geçerek Türkiye’nin küresel platformda daha etkin, daha güçlü ve saygın bir konuma sahip olmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sonuç olarak, bu kongre; katılımcıların bütün paydaşlar ile bir arada olması, sorularına cevap bulması, akıllı şebekeler hakkındaki son yenilikleri öğrenmesi, örnek uygulamaları görmesi ve yatırım stratejilerini belirlemesi için uluslararası bir platform sağlayacaktır.

 

Bağlı olduğunuz komite / kuruluşlar var mıdır?

Firma olarak, Türkiye Seyahat Acenteler Birliği / TURSAB ve Uluslararası Kongreler Derneği üyesiyiz. Ben şahsen Türkiye Amerikan İş Adamları (TABA) üyesiyim.

 

Atılmayı düşündüğünüz yeni sektörler var mı?

HHB olarak kongreler ve fuarlar alanında hızla ilerlemekteyiz, bu alanda yeni uluslararası projelerimiz var. Hedefimiz Türkiye’de bir numara olmak. Bunun yanı sıra Favour Turizm acentemiz turizm dalında faaliyet göstermekteyiz. Mısırlı ortaklarla kurmuş olduğumuz Yeni Asa organizasyon şirketimiz, Ortadoğu ülkelerinde (Mısır, Ürdün, Katar, vs…) faaliyet gösteren özel firmaların Türkiye’deki PR ve tanıtımları alanında faaliyet göstermektedir. Bunlara ek olarak şu anda ismini vermek istemediğim İngiltere’de faaliyet gösteren bir üniversite ile ortaklık kurduk, bu vesile ile Türkiye’de eğitim sektörüne de yakın bir zamanda giriş yapacağız.

 

Örnek aldığınız kişiler var mıdır?

Eski patronlarım CNR Holding sahibi Ceyda Eren ve Global Elektronik Şirketler Grubu Sahibi Nuray Karalar.

 

İş yaşamında başarılı olmak için okuyucularımıza ipuçları verir misiniz?

Öncelikle iyi bir alt yapıya sahip olmak gerekiyor, bu alt yapı derken hem akademik anlamda hem de işin mutfak kısmını da iyi bilmek gerektiğine inanıyorum. Daha sonra işini severek yapmak, sabırlı olmak, kararlı olmak ve inançlı olmak lazım.

 

İş dışında boş zamanlarınızda neler yaparsınız?

5 yıldır kendi işimi yapıyorum, öncesinde 10 yıllık iş deneyimim var, kendi işimi yaptığımdan beri boş zamanım yok. Eğer kendi işinizin patronuysanız, zamanınızı iyi planlamanız ve yönetmeniz gerekiyor. Çok fazla sorumluluğum var; çocuklarım, işim, çalışanlarım vs. Mümkün olan her fırsatta çocuklarımla oluyorum.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.