© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Dünya Markaları B&G Store’da

Dünya Markaları B&G Store’da

0-14 yaş arası cıvıl cıvıl çocuk ürünleriyle anne-babaların ve miniklerin beğenisi toplayan B&G Store Patrizia Pepe, Bikkembergs, Brooksfield, Miss Sixty, Energie gibi markaların yanına şimdi de Guess Kids’i ekledi. Biz de B&G Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati ile bu güzel gelişmeyi konuştuk.

 

B&G Store marka yapılanmasını ve oluşum sürecini paylaşır mısınız?

2000 yılında Türkiye’de en köklü çocuk giyim markası olmak için yola çıktık. İlk mağazamızı Akmerkez’de açtık ve oldukça yoğun bir talep ile karşılaşıp olumlu tepkiler aldık. Şimdi hem yerli hem ithal markalarla 0-14 yaş arası çocuklar için trendy ve dünyaca ünlü markaların satışını yapıyoruz.

 

B&G Store da hangi markalar bulunuyor?

Patrizia Pepe, Bikkembergs, Brooksfield, Miss Sixty, Energie gibi yurt dışında kendini kanıtlamış ve Türkiye’de de seçkin bir kitle tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen markalarının çocuk line’larını Türkiye’ye ilk getiren biz olduk. Ayrıca dünyanın en seçkin bebeklerinin üzerinde görülen, İngiltere’de kraliyet ailesinin tercihi olan Baby Graziella markasının tüm ürün grupları da yine Türkiye’de sadece B&G Store’da satılıyor.

Bu yıl Guess Kids markasını da Türkiye’ye getirerek ithal ürün markalarımıza bir yenisini daha ekledik. Ankara Armada’da ilk mağazamızı açtık. Türkiye’de üretilen BG Baby, NBT Jeans, Riccione, Tyess, Firstline, Riccione Basic markaları da mağazalarımızdan tercih edilebilecek diğer markalar…

 

Guess Kids markasının ürün grubundan bahseder misiniz? Guess Kids hangi yaş grubuna hitap ediyor?

Guess Kids, yetişkinlerdeki gibi 2 ana, 2 ara olmak üzere, toplam 4 sezon açıyor. Ara sezonlarda Jean, T-shirt, Trench ağırlıklı iken; ana sezonlar ise mevsime yönelik ürün gruplarından oluşuyor.0-16 yaş kız ve erkek çocuklara hitap ediyoruz.

 

Guess Kids markanızın kreasyonlarından bahseder misiniz? Ağırlıklı olarak hangi renk ve modeller kullanılıyor?

Erkek çocuklar için rengarenk T-shirt’ler ve bermudalar, kız çocuklar için ise tunik, elbise, tayt ve tulumlar bulunuyor. Ayrıca, hem kız hem de erkekler için, Guess Jean’ler ile dolu dolu bir ürün yelpazesi sunuluyor. Yazın olmazsa olmazı marin renkleri ve sıcak yaz renkleri tasarımlarda ağırlıklı olarak kullanıldı. Erkek çocuklar için Jean, T-shirt, Gömlek, T-shirt, Bermuda; kız çocuklarda ise elbise, tulum, Jean-T-shirt, Şort-T-shirt kombinleri özel olarak hazırlanıldı.

Guess tasarımlarından bahseder misiniz? En çok hangi Guess markalı ürünlerin ilgi görmesini bekliyorsunuz?

Üst gruplarda Guess’in klasik logosunun yanı sıra, Hawai grafikleri yer alıyor. Jean’lerde ise, basic modellerin dışında, çok efektli yıkamalar; kız çocukları içinse, taşların uygulandığı modeller yer almaktadır. T-shirt ve Jean’lerin oldukça ilgi göreceğini düşünüyoruz.

 

Guess tasarımlarında nelerden esinlenildi? Renk, desen, model ve aksesuar kullanımları neye göre belirleniyor?

Hawai manzaraları ve rengarenk çiçekler, esin kaynaklarından bazıları. Ve tabii ki yaz denilince akla ilk olarak gelen, sahil ve plajlar esintilerini yansıtan denizcilik temaları başlıca esin kaynakları.

 

B&G Store‘u diğerlerinden ayıran temel farklılıklar nelerdir?

Farkımız; öncelikli olarak kalitemizden ve geniş ürün yelpazemizden geliyor. Kullanıcılarımıza modayı ve kaliteyi bir arada sunuyoruz. Türkiye’de ve dünyada seçkin bir kitlenin tercih ettiği markaların ürün grubu sadece bizde var. Tek bir mağazada dünyaca ünlü markaları ve dünya modasını bulabilirsiniz. Günümüzde çocuklar bile stil sahibi… Biz de stil sahibi miniklere ve gençlere kaliteli ve modern seçenekler sunuyoruz.

 

Hedef kitlenizi kimler oluşturuyor?

Hedef kitlemizi orta ve üst düzey gelir sevisindeki anne-babalar ve onların çocukları oluşturuyor. 0–14 yaş arası çocuğu ya da yakını olan, modayı takip eden herkes bizden alışveriş yapmak istiyor. B&G Store, her sezon yaklaşık 1000-1250 model seçeneğiyle 60 mağazada, çocukları için en iyisini isteyen anne-babalar ile buluşuyor. Sloganımızda da söylediğimiz gibi “Büyükleri kıskandıran tasarımlar” mağazalarımızda satılıyor. Bunun yanı sıra B&G Store, yüzde 80’e varan indirim oranlarıyla, www.bgstoreonline.com’da internet üzerinden de keyifli alışveriş deneyimleri yaşatıyor.

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.