© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Bir Tatlı Huzur Alın

Bir Tatlı Huzur Alın

Farklı iş deneyimlerinden sonra yıllardır hayalini kurduğu restoran serüvenine adım atarak Likorinos’u açan Murat Küçükoğlu fark yaratan mekanını anlatıyor…

Murat bey sizi güzellik, medikal sektöründen biraz tanıyoruz, Şimdilerde ise restoran sektöründesiniz nasıl karar verdiniz bu sektörde olmaya?

Aslında yıllardır bir restoran açma fikrim vardı… İşletmecilik ve yöneticilik anlamında sektörün çok önemli olmadığına inanan bir insanım… Sonuçta insan hayalleriyle var ve ben de kendi hikayemi yazmaya karar verdim.

Mekanınızın fiziksel koşulları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Üç katlı, insanların geldiğinde aradığı her şeyi bulacağı bir mekan oluşturmaya çalıştım. Giriş katımızı balık muhabbet ortamı olarak düşündük…2.katımız, çocuklu aileler için oyun alanı ve bakıcımız olan bir alan…Teras katımızda ise 35 kişilik iki salonumuz var ve birleştirebiliyoruz. 70 kişiye kadar organizasyon yapılabilecek özel bir alan oluyor müşterilerimize…

Ne tür etkinliklere ev sahipliği yapıyorsunuz?

Doğum günleri, kurumsal firma yemekleri, toplantılar, isteyen gruplara fasıl ve bunun gibi organizasyonlar yapıyoruz.

Konseptinize nasıl karar verdiniz?

İnsanların şu dönemde en çok aradığı şey huzur ve ruh… Biz de bunu sağlamak için ekip olarak ne gerekiyorsa yapıyoruz. Ailece ya da kadın kadına gelip rahatlıkla sohbet edebileceğiniz huzurlu bir ortam sunmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Mekan tarzını nasıl tanımlarsınız? Kimlere hitap ediyorsunuz?

Biz müşterilerimizin aradığı her şeyi bulabileceği,(lezzet, muhabbet, güleryüz, sevgi, saygı) bir konsept oluşturmaya çalıştık. Mekanımızdan hizmet alanların memnuniyetine inanıyoruz. Hatta çok ilginç bir olayı da sizinle paylaşmak istiyorum: Instagram paylaşımımızdan sonra bir takipçimiz bizi çok onore etti..

Demek ki farkımızı ortaya koymaya başlamışız diyoruz.

İyi bir restoranın mutlaka sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Bizim bakış açımız şu ki; elimizden geldiğince müşterilerimize yok dememek, meze, ara sıcak ve balık konusundaki çeşitliliğimiz ile de müşterilerimize geniş bir lezzet yelpazesi sunmak…

Mutfak ekibinizi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bu işe yıllarına vermiş, her daim farklılığını ortaya koymak için çabalayan bir mutfak ekibi seçtim. Standart olmayı sevmeyen, işini sevgiyle yapan bir kadromuz var.

Menüyü oluştururken neleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Standart bir menü istemedim ben, müşteriler her geldiklerinde farklı tatlar da tadabilsinler istiyorum.

En farklı ve beğenilen lezzetlerinizden bahseder misiniz?

Şu anda en çok tercih edilen ürünlerimiz kaşarlı, beğendili karides, Ege otları ile yaptığımız Likorinos balık sarma, kadayıflı karides, tüm deniz ürünleri ile yaptığımız kokoreç, balık adana,vözel soslu Likorinos spesiyal, deniz mahsülleri kavurma, zeytinyağlı kekikli ahtapot verebileceğim birkaç örnek…

Soğuk mezelerimiz, deniz mahsüllü ara sıcaklarımız, değişik balık pişirme tekniklerimizle kendimize ait bir mutfak sunuyoruz.

Dünya mutfakları arasından en çok beğendiğiniz ve örnek aldığınız hangi mutfak?

Dünya mutfaklarından direk bir şeyler almaktansa hoşumuza giden taraflarını kullanarak yeni şeyler yapmayı seviyoruz.

Kadınlar Günü için özel programlarınız ve o güne özel menünüz var mı?

Kadınlar günü için Likorinos terasta özel fiyatla bir eğlence planladık… Tüm kadınlarımızı bekliyoruz. Özel bir menü ve özel fiyat sürprizlerimiz var.

Son olarak ne eklemek istersiniz?

Hayat; yemek kitabındaki tarifler gibi sanılır hep… Sonra bakarsın her şey göz kararı… Az biraz huzur, bir tutam hoşgörü, içine atabildiğin kadar sevgi… Biz işimize böyle bakıyoruz… Farkı, ruhu, huzuru, sevgiyi, ilgiyi, lezzeti yaşamak, tatmak, görmek isteyen herkesi bekliyoruz…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.