© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

MBFW İstanbul | DB BERDAN

MBFW İstanbul | DB BERDAN

MBFW İstanbul birinci günü tasarımlarını podyuma 17:30 da çıkaran, anne-kız ortaklığı DB BERDAN markası beğeni kazandı. Desen ve çizim kolajlarını kendisi hazırlayan tasarımcı Deniz Berdan yeni koleksiyonunda geniş ve renkli kültürümüzden yararlanıyor..

DB BERDAN
DB Berdan İstanbul’lu anne-kız’ın ortaklığından oluşan bir markadır. Deniz Berdan kariyerine moda editörlüğü ile başladı. Onbir senelik yayıncılık deneyimine, tasarımcılık ve tasarım danışmanlığını da ekledi. Uzun süredir Rapidography yapan ve sokak sanatlarıyla ilgilenen Deniz ayrıca Pist ve Ralli’de Ford ve Citroen ile 2 fabrika takımında lisanslı pilot olarak Avrupa ve Türkiye Şampiyonasında yarıştı.

Kızı Begüm Berdan Fransız lisesinden mezun olduktan sonra Central Saint Martins’de üniversite hazırlık eğitimi gördü. Begüm hayali olan performans için kostüm tasarım eğitimini London College of Fashion’da görüyor. DB BERDAN 4 sezondur Istanbul’da Harvey Nichols’larda satışa sunuluyordu. Son iki sezondur Londra Street ve Nothinghill’de Wolf and Badger’da ve Londra’da internet sitesinde satılıyor. Starbucks, Macro Center, Nescafe, Disney Company, Douglas Cosmetic, Ikea, Pepsi, Maybelline NY gibi uluslarası markalarla çalışan DB BERDAN, aynı zamanda PepsiCo için Katy Perry’e kostüm tasarladı. 2013’de The Great and Powerful Oz filminden esinlendikleri 4 kostüm ile dünya lansmanında Nicholas Kirkwood ile birlikte yer aldı. Ayrıca Disney’in uluslararası basın bültenine giren ilk Türk oldu. Koleksiyonlarında özenle tasarlanmış ve işlenmiş her ince detay göze çarpıyor. DB BERDAN nostaljik ve modern konseptlerin bulustuğu, feminen, sofistike ve gerçeküstü bir marka!

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.