© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat’ta

KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat’ta

Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak üzere özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturarak, insan hayatında fark yaratma misyonunu üstlenirken, bünyesinde yer alan KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat’ta gerçekleştirilen sergilerle, birbirinden değerli sanatçıları ve eserlerini izleyicilere sunuyor. KAV, sergilerden elde ettiği geliri, öğrenim hayatında başarılı ve maddi desteğe gereksinimi olan öğrencilere burs vermek suretiyle aktarıyor.

HANEFİ YETER_452x600

2013 yılının son sergilerinde KAV Sanat Galerisi’nde 25 sanatçının, KAV Genç Sanat’ta ise 23 genç sanatçının katılımlarıyla 04-31 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘’Küçük İşler II / ArtSmall II’’ karma sergilerinde 200’ü aşkın eser sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Tolstoy,”İnsanın bir zamanlar yaşamış olduğu duyguyu, kendinde canlandırdıktan sonra, aynı duyguyu başkalarının da hissedebilmesi için, hareket, ses, çizgi, renk veya kelimelerle ifade etme ihtiyacından sanat ortaya çıkmıştır” der. KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat, izleyicileri sanatçıların yaratmış olduğu bu dünyaları keşfetmeye ve bu duyguları hissetmeye davet ediyor.
KAV Sanat Galerisi’nde usta ressamlar; “Adnan Turani, Reyhan Abacıoğlu, Tomur Atagök, Mustafa Ayaz, Dilşan Balkancı, Efkan Beyaz, Celal Binzet, İhsan Çakıcı, Altan Çelem, Daver Darende, Devrim Erbil, Ayşen Erte, Leyla Gamsız, Zafer Gençaydın, Mehmet Güler, Ekrem Kahraman, Abdurrahman Kaplan, Sezai Kara, Aslı Kutluay, Aynur Gündoğan Ocak, Nurtaç Özler, Süleyman Saim Tekcan, Çiğdem Buçak Telli, Billur Cankut Varlı, Hanefi Yeter” yer alırken, KAV Genç Sanat’ta ise resim, heykel, cam ve seramik dallarında çalışmalarına başarı ile devam eden genç sanatçılardan “Haydar Akdağ, Barış Can Aksakal, Şemsi Altaş, Abdülkerim Bozan, Olgu Sümengen Berker, Şenol Bora, Seyit Mehmet Buçukoğlu, Deniz Onur Erman, Evren Erol, Onur Fendoğlu, Dinçer Güngörür, Nadide Acar Karaca, Ayşegül Kırmızı, Deniz Korkmaz, Esin Küçükbiçmen, Hakan Özdil, Neslihan Öztürk, Burcu Pehlivan, Burçin Pervin, Müge Şimşek, Nesli Türk, Filiz Piyale Yakar ve Bahadır Yıldız” yer alıyor.

Deniz Onur Erman_798x600
“Küçük İşler II / ArtSmall II” Sergileri 31 Aralık 2013 tarihine kadar Pazar ve Pazartesi hariç her gün 10:30-18:30 saatleri arasında KAV Sanat Galerisi ve KAV Genç Sanat’ta ziyaret edilebilir.
Barış Can Aksakal_603x600

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.