© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

İstanbul Moda Haftası’nda Bir Gün…

İstanbul Moda Haftası’nda Bir Gün…

Modayla dolu geçen Mart ayının ardından herkese merhaba! New York, Paris, Milano ve Londra’nın ardından 10-14 Mart tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Mercedes Benz İstanbul Fashion Week, bu yıl da kırkı aşkın tasarımcının koleksiyonlarının sergilendiği şovlarla yine dopdolu geçti. Her yıl biraz daha iyiye giden etkinlik, bu yıl da yine sürprizlerle doluydu. Vogue İtalya’nın efsanevi Yayın Direktörü Franca Sozzani’den top model Georgia May Jagger’a pek çok isim, İstanbul’u Moda Haftası için ziyaret etti. Ben de sizler için moda haftasını takip etmek üzere İstanbul’daydım. Genel olarak baktığımda; Deniz Berdan’ın horon temalı koleksiyonu, Emre Erdemoğlu’nun erkekler için muhteşem tasarımları, Atıl Kutoğlu’nun oldukça uzun süren şovu ile Özgür Masur’un kusursuz kokteyl elbiseleri aklımda kalan ilk detayları oluşturuyor. Ama her şeyin öncesinde İstanbul Moda Haftası’nda bir gün nasıl geçiyor öğrenmeye var mısınız? İşte başlıyoruz…

Saat 9:00
Güne, Mercedes Benz İstanbul Fashion Week’in resmi konaklama sponsoru olan Hilton İstanbul Bomonti’de başlıyorum. Güzel bir kahvaltının ardından İstanbul ve boğaz manzaralı odamda Fashion Week’in birinci günü için hazırlıklarımı yapıyorum. Hilton Bomonti’nin odaları, hijyeni ve personelin güler yüzlülüğü tek kelime ile harika. İlk gün için tercihim olan Giovane Gentile takım elbisem, trençkotum ve yağmur çizmelerimi giyip saat 11:00’deki Gucci Özel gösterimi için otelden ayrılıyorum.

Saat 11:00
Gucci’nin The Director filminin özel gösterimi ile Fashion Week resmi olarak başlıyor. Film gösterimine katılan isimler arasında; Vogue Türkiye Yayın Direktörü Seda Domaniç ve Vogue İtalya Yayın Direktörü Franca Sozzani gibi isimler de var. Film gösterimi yerine Gucci’nin defile yapacağı günler umarım bir gün gelir diyerek gösterimden çıkıyorum.

Saat 13:30
Fashion Week maratonunda Janucha by Jale Hürdoğan defilesi öncesinde biraz soluklanma ve sokak stili yakalayan fotoğrafçılara poz verme zamanı. Ben de Sokak Mood’un yaratıcısı fotoğrafçı İlkay Kaya’nın objektifine poz vermek üzere defile alanının dışına çıkıyorum. Ortaya gerçekten keyifli kareler çıkıyor ve yağmurdan kaçıp tekrar içeri giriyoruz.

Saat 17:30
Günün en merakla beklenen defilesi, farklı çizgisiyle her zaman ön plana çıkan Deniz Berdan’ın defilesi oluyor. Horon temasıyla gerçekleşen defilede çay, balık gibi Karadeniz’e özgü öğelerin dijital desenlerle kıyafetlerde hayat bulmasına şahit oluyoruz. Saçlar, müzik ve tasarımlar tek kelimeyle harika. Deniz Berdan’ı kendi kültürel öğelerimizi modern çizgilerle böyle güzel birleştirdiği için tekrar kutluyorum.

Saat 20:30
Günün bir diğer merakla beklenen defiesi Atıl Kutoğlu’na ait. Defile alanı her yıl olduğu gibi tıklım tıklım doluyor. Franca Sozzani ön sırada koleksiyonu merakla izleyen isimlerden biri. Atıl Kutoğlu’nun defilesi yine günlük parçalarla abiyelerin bir araya geldiği renkli bir koleksiyon. Parça sayısı çok fazla olduğu için günün en uzun defilesine katılmış bulunuyoruz. Finalde Atıl Kutoğlu, ünlü top model Georgia May Jagger ile birlikte yürüyor ve salondaki alkışlar eşliğinde ilk günü böylece kapatmış bulunuyoruz.

Saat 23:00
Moda haftasının en güzel yanlarından biri de tabi ki her gün düzenlenen after partiler. İlk günün partisi Saat&Saat ve nicethingsforniceboys.com’un birlikte ev sahipliğini yaptığı Time For Fashion partisi. Soluğu Nu Pera’da alıyoruz ve pek çok blogger arkadaşımla birlikte geç saatlere kadar eğleniyoruz. İşte Fashion Week’te bir günümüz böyle moda ve eğlence dolu bir şekilde sona eriyor…

Yoğun geçen Fashion Week maratonunun yanı sıra işte sayılarla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’dan bazı satır başları:
-Etkinlik alanı 96 metre uzunluğunda, 37 metre genişliğinde ve 5 metre yüksekliğindeydi.

-Podyum 27 metre uzunluğundaydı ve en yüksek teknoloji ürünü 500’den fazla spot tarafından aydınlatılıyordu. Podyumun arkasında ise 5X5 metre büyüklüğünde bir LED ekran bulunuyordu.

-Avusturalya, Azerbaycan, Çin, Almanya, İsrail, İtalya, Lübnan, Suudi Arabistan, Singapur, Türkiye, İngiltere, Amerika gibi ülkelerden basın mensupları ve satın alma sorumluları etkinliği takip etti.

-Maybelline New York, herkesi her an görüntülenmeye hazır kılabilmek için toplam 900 adet maskara, 930 adet eye-liner, 800 adet ruj, 1800 adet fondöten, 630 adet pudra ve 1200 adet göz farı kullandı.

-Uludağ İçecek, etkinlik boyu davetlilere toplam 28.752 şişe maden suyu servis etti.

Bir sonraki Fashion Week’te görüşmek dileğiyle!

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.