© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA DOĞANLARI NASIL ETKİLEYECEK?

JÜPİTER YENGEÇ BURCUNDA DOĞANLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Bu yıl Jüpiter 26 Haziran tarihinde Yengeç burcunda ilerlemeye başlayacak ve önümüzdeki yıl 16 Temmuz tarihinde Aslan burcuna geçecek. Bu süre içinde Jüpiter transitinden en çok etkilenecek iki grup ise Yengeç ve Oğlak burcunda doğanlar olacak. Güven ihtiyacı yüksek olan Yengeç ise bu dönemde kendini rahatlamış hissedecek ve sert geçecek bir dönemde şanslı olduğunun farkına varacak. Kendilerine yeni bir yön çizecek olan Yengeçler bakış açılarını değiştirip gelecekle ilgili bütün planlarını değiştirebilirler. Jüpiter’in şans getirdiği söylenir. Fakat aslında Jüpiter transiti normalde göremediğimiz ayrıntıları fark etmemizi sağlar. Ayrıntıları daha iyi görmek için ise içsel olarak kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Kendinizi rahat hissederseniz de içsel enerjinizi serbest bıraktığınızdan olmasını istediğiniz şeyler olmaya başlar. Yengeçler bu dönemde yeni kişilerle arkadaşlık kurabilir ve farklı kültürden kişilerle daha yakın ilişkiler kurabilir. Yengeçler seyahat edip farklı kültürleri tanıyarak içsel değişimlerini gerçekleştirebilir. Yengeçlerin içsel değişikliği duygusal olarak da çok derinleşmelerine neden olacak. Özellikle 2014 Ocak ayı içinde Venüs’ün gerilemeye başlaması dikkat çekiyor. Eski aşkların yeniden gündeme gelmesi veya duygusal olarak Yengeçleri çok etkileyen olayların yeniden hatırlanması söz konusu olacak. Geçmişte üzüldüğü olayların hesabını çok iyi tutan Yengeç eski defterleri kapatma şansını bulabilir. Hatırlamak istemediği kişilerle yeniden karşılaşabilecek olan Yengeçler hafızalarındaki eski hatıraları yeniden yaşayıp duygusal açıdan daha olgun ve bilge olacak. Duygusal yüklerinden kurtulan Yengeçler büyük bir içsel değişim geçirebilir.

KOÇ: Yaz aylarına girerken dikkatiniz dağınık olabilir. İş yerinizde evraklarınızı unutabilir veya iletişim aksaklıkları yaşayabilirsiniz. Yaptığınız iş organizasyonlarında daha sonra tamamlanması gereken eksiklikler ortaya çıkabilir. Karşılaşacağınız karmaşık problemler sizi daha yaratıcı düşünmeye zorlayacak. Çocukların ve gençlerin özgürlük talepleri artabilir. Çocuklara kendi kararlarını alma özgürlüğünü vermeli ve tüm aileyi ilgilendiren konularda söz hakkı vermelisiniz. Bu ay sevdiklerinizin ve karşı cinsin güven ihtiyacı daha yüksek olabilir. Duygularını dile getirmeye çekinen ve tavır alan sevdiklerinizi daha iyi dinlemelisiniz. 10-14 Haziran arasında duygularınız karışabilir. İlişkilerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. 27 Haziran’da geri gidecek olan Merkür dikkatinizi ailenize ve geçmişte aklınıza takılan bir konuya çekiyor. Geçmişte aklınıza takılan soru işaretinin yanıtını bulmak için harekete geçeceksiniz.
BOĞA: Haziran ayında evinizi düzenlemek için planlar yapabilir ve hoşunuza gidecek yeni bir düzen kurabilirsiniz. Aile yakınlarınızla iletişiminiz daha iyi olacak. Kardeşiniz ve çocuklarınızla birlikte daha çok zaman geçirebilirsiniz. 9-12 Haziran tarihleri arasında sizi derinden etkileyecek bir kişi ile yakınlaşabilirsiniz. Çekici ve karizmatik kişiler size ilgi duyabilir. Yeni bir ilişkiye adım atabilir veya sevdiğiniz kişi ile çok hoş vakit geçirebilirsiniz. 17- 23 Haziran tarihleri arasında güzel iş teklifleri alabilir ve yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Size kazanç getirecek yatırımlar veya projelere başlayabilirsiniz. Bu tarihler arasında kardeşleriniz ve arkadaşlarınızla da ilişkileriniz iyi olacak. Sevdiğiniz kişilerle eğlenceli davet ve kutlamalara gidebilirsiniz. 27 Haziran’da Merkür geri hareketine başlayacak. Böylece geçmişte sonuçlandıramadığınız bir işi tamamlayıp hayallerinizi gerçekleştireceksiniz.
İKİZLER: Güneşin sıcaklığını hissetmeye başlayacağımız bu ay siz de güneş gibi canlı ve parlak olacaksınız. Sağlığınızın güçlendiğini hissedebilir ve her güne daha canlı başlayabilirsiniz. İş ve maddi konularda daha hırslı olabilir ve karşılaştığınız fırsatları değerlendirmek isteyebilirsiniz. Birlikte iş yaptığınız kişilerden makul isteklerde bulunursanız kazancınız artabilir. 5-10 Haziran tarihleri arasında yaratıcı yetenekleriniz çok güçlü olacak. Sanat becerisi ve hayal gücü gerektiren işler yapabilirsiniz. Ancak bu tarihlerde sizi yanıltabilecek kişilerle de karşılaşma olasılığınız var. Maddi kayıpla sonuçlanabilecek işlerden uzak durun. Ayrıca enerji veren kimyasal ve ilaçlar kullanmasanız iyi olur. 15-20 Haziran arasında yaratıcı enerjinizi yeni bir proje veya işe başlamak için kullanabilirsiniz. İlginç teklifler alacaksınız. Bu ay sıklıkla seyahate çıkabilir ve aşk maceraları yaşayabilirsiniz.
YENGEÇ: Zihinsel yaratıcılığınızın yükseldiğini hissedebilir ve zekanızı verimli kullanabilirsiniz. Dikkat gerektiren işler yapabilir ve tasarladıklarınızı bir proje haline getirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla sık sık haberleşebilir ve görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Özellikle 6-12 Haziran tarihleri arasında atacağınız radikal adımların sonucunu kısa süre içinde alacaksınız. Düşüncelerinizde ve ilişkilerinizde köklü değişiklikler yapmaya hazır olacaksınız. Size acı verecek olsa da yapacağınız değişiklikler uzun vadede sizin yararınıza olacak. Bu dönemde güçlü husumetler yaratmadan hareket ederseniz iyi olur. Bu ay karşı cinsle ilişkileriniz gelişebilir ve çok daha samimi bir boyuta gelebilir. Yeni ilişkiler kurabilir veya ilişkilerinizle ilgili ciddi kararlar alabilirsiniz. Merkür durma noktasına yaklaştığında Jüpiter’de burcunuza geçmiş olacak. Bu işaret ise geçmişe seyahat edeceğinizi gösteriyor.
ASLAN: Kendinizi daha rahat hissedeceğiniz bir ay geçirebilirsiniz. Önem verdiğiniz konuları bir yana bırakıp biraz rahatlamaya hakkınız var. Enerjinizi sizi mutlu edecek isteklerinizi gerçekleştirmek için kullanabilir ve daha hareketli olabilirsiniz. Geçtiğimiz ay yaşadığınız gerginlikler ve çatışmaları geride bırakarak daha canlı olacaksınız. 15-21 Haziran arasındaki tarihlerde ilginç fırsatlarla karşılaşabilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için enerjinizi yaratıcı şekilde kullanabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için gereken değişiklikleri yapabilir ve yeni projeler üretebilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gerekebilir ve endişe hissedebilirsiniz. Aile büyüklerinizin alışkanlıklarını değiştirmek için inatlaşmasanız daha iyi olacak. Sizin üzerinizde zamanında otorite sahibi olan kişilerin üzerine gidip ilişkilerinizi bozacak şekilde davranmayın.
BAŞAK: Kendinizi daha mücadeleci hissedebilir ve içinizdeki gerginliği boşaltmak isteyebilirsiniz. Sizden zayıf ve size karşılık veremeyecek aile yakınlarınıza karşı daha nazik olursanız iyi olur. Maddi isteklerinizin arttığı bu dönemde çevrenizdeki herkesin paraya ihtiyacı artmış olabilir. Ailenizin içindeki sevgi bağı ise bu dönemi daha kolay atlatmanızı sağlayacak. Evinizde yaratacağınız samimi iklim sizi de çok mutlu edebilir. Şüphe ettiğiniz bir konuda yapacağınız araştırma sonuç verecek ve elde ettiğiniz bilgiler ışığında köklü değişiklikler yapacaksınız. İş arkadaşlarınız veya çocuklarınıza karşı tamamen farklı bir strateji izlemeyi benimseyebilirsiniz. 6-11 Haziran tarihleri arasında ise ilaç kullanımı ve alkollü içecekler konusunda tedbirli davranırsanız iyi olur. 10-13 Haziran tarihleri arasında ise karşı cinsle çok etkileyici ilişkiler kurabilirsiniz. Tutkulu ilişkiler geliştirebilirsiniz.
TERAZİ: İş yerinizde ortaya çıkan yeni gelişmeler yaptığınız planların iptal olmasına neden olabilir. Karmaşık hale gelen iş ilişkileri ve planları düzeltmek çok zamanınızı alabilir. Yaptığınız sözleşmeleri değiştirebilir ve yeni bir sözleşmeye imza atabilirsiniz. Bir zamanın bittiği ve yeni bir zamanın başladığı bu dönemde geleceği düşünerek hareket ederseniz faydalı olur. Eski hayatınızı alıştığınız gibi sürdürmek isterseniz başarılı olamayabilirsiniz. Ortaya çıkacak olan gizlenmiş bilgileri duyduğunuz zaman bir skandal ile karşılaştığınızı anlayacaksınız. İlişkilerinizi gözden geçirebilir ve sizi mutlu etmeyen kişilerle ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı kişilerin yok olduğunu farz ederek yaşamaya başlayabilirsiniz. Duygusal karmaşayı atlatıp kendinizi toparlamanız çok zaman almayacak. 15 Haziran tarihinden sonra kendinizi çok daha rahatlamış hissetmeye başlayacaksınız.
AKREP: Üzerinizdeki gerilimin azalacağı ve kendinizi rahatlamış hissedeceğiniz güzel bir ay geçireceksiniz. İş birlikteliği yaptığınız kişilerle ilişkilerinizi değiştirebilirsiniz. Sizi hedeflerinize götürecek yeni iş birlikleri ve iş anlaşmaları yapabilirsiniz. 6-8 Haziran tarihleri arasında yapacağınız stratejik değişiklikler ve alacağınız kararlar etkili olacak. Çocuklarınızla ilgili yeni planlar yapabilir ve onlara söylemeden harekete geçebilirsiniz. Bu ay sizi çok etkileyen bir kişi ile de tanışmanız söz konusu olabilir. Duygularınızı derinden etkileyip sizi kendisine aşık eden bir kişi ile de yakınlaşabilirsiniz. Aşk konusunda 9-12 Haziran tarihleri arasında çok tutkulu olacaksınız. Ayın ikinci yarısı sosyal açıdan daha aktif olacaksınız. Arkadaşlarınızla görüşmeye daha çok vakit ayırabilir ve eğlenceli davetlere katılabilirsiniz. Aile yakınlarınızla aranızda sıcak bir ilişki kurabilirsiniz.
YAY: Sanat yeteneğinizin açığa çıkacağı ve yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir ay geçireceksiniz. Hayal gücünüzü yansıtan güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Sizi etkileyen çok canlı rüyalarda görmeniz söz konusu olacak. İsteklerinizi gerçekleştirmek için aşırı hırslı olabilir ve bilinen kuralları çiğnemekten çekinmeyebilirsiniz. Ancak rakipleriniz veya sizinle aynı görüşte olmayanlarda aldatıcı oyunlar oynayabilir. Erkeklerin size karşı aldatıcı sözlerinden şüphelenebilir ve daha derin araştırmalar yapabilirsiniz. 5-10 Haziran tarihleri arasında yeni yatırımlar yapmaktan kaçınsanız iyi olur. İsteklerinize ulaşmak isterken maddi kayıp yaşayabilirsiniz. Enerjinizi yükseltmek için hoşunuza gidecek bir tatil planlayabilir ve çevrenizde tartışma ortamından kaçınabilirsiniz. Uzun bir tatil veya seyahate çıkmak enerjinizin yeniden artmasını sağlayabilir.
OĞLAK: İçinizde gizlediğiniz düşünceleri ve duyguları ortaya koyacağınız bir ay içindesiniz. Uzun zamandır saklı tuttuğunuz duygularınızı ortaya koymak zorunda kalabilirsiniz. Fikir uzlaşmazlıkları ve duygusal çatışmalar yaşayabilirsiniz. Karşınızdaki kişileri etkilemek için kullanacağınız sözler ise tahmin ettiğinizden daha etkili olabilir. Söyleyeceğiniz sözler ilişkilerin ve arkadaşlıkların bitmesine neden olabilir. İlişkilerinizde intikam alacak şekilde davranırsanız karşınızdaki kişi kadar siz de yaralanabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin de sizi incitebilecek birikime sahip olabileceğini unutmayın. Uzlaşmazlıkları gidermek için ise fikir farklılıkları olabileceğini kabul etmeniz gerekiyor. İş hayatınızda yaptığınız anlaşmaları değiştirebilir ve sizinle daha iyi ilişkileri olan kişilerle çalışmaya karar verebilirsiniz. Eğer sabırlı olursanız ilişkilerinizdeki anlık çatışmaları çözmeniz daha kolay olabilir.
KOVA: Kendinizi çok canlı hissedebilir ve bildiklerinizi başkalarına da göstermek isteyebilirsiniz. Hem iyi bir öğrenci olduğunuzu gösterecek, hem de başkalarına da bildiklerinizi öğretebileceksiniz. Artan enerjiniz nedeniyle kendinizi güçlü ve sağlıklı hissedeceksiniz. Hoşunuza giden isteklerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilirsiniz. İş yerinizde güçlü bir iz bırakabilir ve başarılı olacak çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak geçtiğimiz ay yaşadıklarınız hakkında düşünmek için de vaktiniz olacak. Geçen ay sizi sıkıntıya sokan konularla ilgili çözüm bulmak için de vakit ayırın. Böylece zamanı etkili kullanıp problemlerin ortaya çıkmasını engellemiş olabilirsiniz. 14-20 Haziran tarihleri arasında ilginç teklifler alabilir ve hoş seyahat fırsatları bulabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek için uygun bir zamandasınız.
BALIK: Zihinsel dağınıklığınızı geride bırakıp kendinizi disipline ederek Haziran ayına başlayacaksınız. Bitirmeniz gereken işleri organize edebilir ve yeni planlar yapabilirsiniz. Önem verdiğiniz bir konuda alacağınız karar da çevrenizdeki yakınlarınızı da rahatlatacak. 6-8 Haziran tarihlerinde sizi çok etkileyen bir teklif alabilir veya düşüncelerinizi tamamen değiştirecek bir haber alabilirsiniz. İş planlarınızı değiştirip daha cazip bir seçeneği değerlendirebilirsiniz. 9-12 Haziran tarihleri arasında ise yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Yeni tanıştığınız kişi ile veya sevdiğiniz kişi ile ilişkiniz çok sıcak bir noktaya ilerleyebilir. Derin duygular hissedebilir ve aşk konusunda radikal adımlar atabilirsiniz. Maddi ihtiyaçlarınızın arttığı bu dönemde şansınız da yüksek olacak. Artan harcamalarınızı karşılayacak maddi desteği bulabileceksiniz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.