© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Rosier Cafe & Restaurant: Dünyadan Seçkin Lezzetlerle

Rosier Cafe & Restaurant: Dünyadan Seçkin Lezzetlerle

Dünyayı dolaşarak, en beğenilen lezzetleri Ankaralılarla buluşturan Ayşegül ve Kayhan Akman; misafirlerini, menüsündeki dünyaca ünlü tabaklarıyla, kurucusu oldukları Rosier Cafe & Restaurant’a bekliyor…

Rosier Cafe & Restaurant’ın macerası nasıl başladı? 

Çift olarak en büyük zevkimiz dünyayı gezip, dünya lezzetlerini yerinde, lokal işletmelerde tatmaktır. Yıllar içerisinde biriktirdiğimiz bu deneyimlerimizi kendi restoranımızı açarak Ankaralılar ile paylaşmak istedik. 

Konseptiniz nedir? Misafirlerinize neler sunuyorsunuz?

Gündüzleri “cafe & bistro”, akşamları ise “fine dine restaurant” olarak hizmet vermekteyiz. Haftanın yedi günü, gün boyu servisimiz mevcut. Hafta içi ve hafta sonu, kahvaltı servisimiz oldukça yoğun ilgi görüyor. Bunun dışında, haftanın iki günü (cuma ve cumartesi akşamları) canlı müzik hizmetimiz bulunuyor. Sosyal medya hesaplarımızdan haftalık olarak canlı müzik programlarımızı takip edebilirsiniz.

Menü içeriğinizde ne tür lezzetler yer alıyor? 

Rosier Restaurant’ta hem Türk hem de dünya mutfağından seçkiler sunmaktayız. Özellikle menümüzde öne çıkan lezzetler arasında, Uzak Doğu’dan portakallı Pekin ördeği, İran’dan erik soslu kuzu şaşlık, Fransa’dan dil balığı menüer, yine Fransa’dan krep suzette gibi kendi bölgesinden orijinal tarifleri sıralayabiliriz. 

Menü planlamaları noktasında neler yapıyorsunuz? Süreci anlatır mısınız?

Menümüzü; dünyada gezip gördüğümüz, tattığımız ve çok beğendiğimiz lezzetlerle şekillendirdik ancak, mevsimsel değişiklikleri göz önünde bulundurarak belirli dönemlerde revizeler yapmaktayız. Bizim için önemli olan taze ve organik gıdayı mevsiminde temin edip bir yemeği en iyi şekilde sunabilmek. 

Sosyal medyayı etkin kullanmanın önemi nedir? Size getirdiklerinden bahseder misiniz?

Sosyal medya tüm işletmeler için olmazsa olmaz bir mecra haline gelmiştir. Biz de elimizden geldiğince sosyal medyayı en iyi şekilde kullanıp Ankaralılara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu mecradan restoranımızı, lezzetlerimizi ve haftalık canlı müzik programlarımızı takipçilerimizle paylaşıyoruz. Aynı zamanda sosyal medyayı, geri dönüşleri almak ve misafirlerimiz ile iletişime geçmek için de yararlı buluyoruz. 

Gelecek planlarınızda misafirlerinizi neler bekliyor?

Biz dünyayı gezmeye devam ediyoruz, dolayısıyla da yeni lezzetleri menümüze eklemeye de devam edeceğiz. Farklı lezzetler denemek ve keyifli vakit geçirmek için herkesi restoranımıza bekliyoruz.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.