© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Polat & Şeyma Diyet Form Danışmanlık: Diyet Yapmadan Yaz Hazırlığı ile İncelin

Polat & Şeyma Diyet Form Danışmanlık: Diyet Yapmadan Yaz Hazırlığı ile İncelin

Havaların hız kesmeden ısındığı bu güzel bahar aylarında hepimizin aklında yaz tatili fikirleri ve tatil için planlar yer etmeye başladı. Üzerimizden kalın kış kıyafetlerini attığımız için ayna karşısında iyi hissetmemiz de önem kazanıyor. Yazın dışarıda vakit geçirirken, akşam eğlenirken ve tatillerde giydiğimiz kıyafetlerde kendimizi mutlu hissetmemiz için şimdiden hazırlanmak en iyisi. Polat & Şeyma Diyet Form Danışmanlık kurucu ortakları Şeyma Noyan ve Polat Yücel, vücudumuzu yaza hazırlamak için gerekenleri aktarıyor… 

Tabaklarımızdaki Gökkuşağı

Yaza hazırlanırken çoğumuz diyete başlama ya da beslenmeye dikkat etme noktasında yediklerini çok azaltmaya çalışarak hata yapıyor. İncelmek, sıkılaşmak ve daha fit görünen bikini vücudu için aç kalmanıza ya da acı çekmenize gerek yok. Özel olarak bir diyet listesine bağlı kalmadan sadece daha sağlıklı birkaç tercih yaparak yaza hazırlanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, tabaklarınızı yaza ilham veren renkli besinlerle donatmak ve çeşitlilik!

Bahar ve yaz mevsimlerinin getirdiği meyveler sıvı oranı yüksek ve antioksidan yönünden zengindir. Özellikle kadınlar bu meyvelere kahvaltı ve gündüz yaptıkları öğünlerde karbonhidrat kaynağı olarak yer vermeli ve taze meyvelerin enerjisinden faydalanmalıdır. Tezgâhlarda yerini alan çilekler, renk renk elmalar, yeşil erik, çağla vs. bedeninize, uyanan evrenin enerjisini taşıyarak tazelenmenize yardım edecektir.

Güneşin Enerjisinden Faydalanın

İlkbahardan yaza doğru tüm evrenin enerjisi yükseldiği gibi, güneşin ışınları da dünyamıza dike daha yakın açıyla ulaşmaya başlıyor. Ülkemiz bu aylarda güneşi verimli bir açıyla alsa da D vitamini eksikliği her on kişinin dokuzunda bulunuyor. D vitamini eksikliği karın bölgesi yağlanmasının ana nedenlerinden bir tanesi ve D vitamini yetersizliği vücut enerjimizi doğrudan etkiliyor. Özellikle ilkbaharın mayıs ayında bol bol dışarı çıkıp güneşten faydalanmalıyız.

Ödem ve Selülit Görünümünden Kurtulun

Ödem ve selülit, özellikle kadınların yaz yaklaştığında korkulu rüyası haline geliyor. Moralinizi bozan bu iki faktörün neden oluştuğunu bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Hareketsizlik, yetersiz su tüketimi, çok fazla çay, kahve, asitli içecek tüketimi, yemekleri kızarmış tercih etmek, sebze tüketmemek, sürekli dar kıyafetler giymek ödem ve selülitin ana nedenleri arasında yer alıyor. 

Bu dönemde mümkün olduğu kadar, üç litreye yakın yudum yudum su içmek, taze sebzelere günde üç porsiyon; taze meyvelere günde iki porsiyon yer vermek, çay ve kahve tüketimini azaltmak, pişirme yöntemi olarak kızartma değil de ızgara, fırın, haşlama veya buharda pişirme yöntemlerini tercih etmek gerekiyor.

Fiziksel aktiviteyse ödem ve selülit problemleriyle baş etmede en etkili yöntem oluyor. Fırsat buldukça özellikle dışarıda yürüyüş, bisiklet sürmek, bir parkta mat üzerinde antrenman yapmak gibi aktivitelere zaman ayırmanızda fayda var.

Dileriz ki ilkbahar ve yaz hepimize enerji, sağlık getirsin. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.