© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic Estetik, Sağlık, Güzellik

DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic Estetik, Sağlık, Güzellik

Danışanlarla kurulan bağın ve güvenin, diş koltuğu korkusunun yenilmesinde ve tedavinin kolaylaşmasında önemli bir rol oynadığını belirten Estetik Diş Hekimi, Prostodontist ve Güzellik Uzmanı Dr. Sakine ÇIKMAZ; estetik, sağlık ve güzellik vizyonuyla kurmuş olduğu DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic’te danışanlarını kabul ediyor…

İlk tercihim olan diş hekimliğini, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde bitirdim. Sonrasında en sevdiğim branş olan, Protez Uzmanı olduğum bölümü Ankara Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora ile tamamladım. Klinisyen bir diş hekimi olmayı hedeflediğim için, halen yirmi beş yılı aşkın bir süredir profesyonel olarak yürüttüğüm DOC.CIKMAZ diş kliniğimi kurdum. Genel diş hekimliği yapmamın yanı sıra, uzmanlık alanımda, estetik dişler ve gülüşlerin danışanlarımın hayatına kattığı anlamı gördüm ve bu alanda ilerledim. Bu alan öyle bir alandır ki, danışanınıza sadece bir diş protezi yapmazsınız, kişiye yeni bir dünyanın penceresini açarsınız. Danışanınızın sadece dişleri değişmez, tüm dünyası, enerjisi, aurası değişir. Öyledir ki, kendisini sarkacın bir tarafına koyan kişi, sonrasında diğer tarafa koyar; kendisini gizlendiği alandan öne çıkarır, öz güveni, duruşu, sadece aynaya bakışı değil kendisini algılayışı da bütünüyle değişir.

Fiziksel olarak; ağız ve diş sağlığını kazandırmak, biz diş hekimlerinin birincil sorumluluğudur ama bu, günümüzde çoğu zaman yeterli değildir. Psikolojik olarak da bunu desteklemek ve bütünlemek gerekir. Yıllar içinde edindiğim tecrübelerim, bir hekim olarak bana şunu gösterdi ki sağlık; güzellik ve tabii ki estetiklere holistic yani bütünsel bir bakış açısıyla bakabilmeyi içine alıyor. 2004 yılında aldığım eğitimlerle güzellik uzmanı olduğum zamandan bugünlere dek, bir hekim olarak anlayışım çılgın bir güzellik değil, insan tabiatına uygun “doğal güzellik” arayışıdır. Her şeyin içinde olduğu sağlık ve güzellik; fiziksel ve ruhsal olarak birbiriyle bağlantılı öğelerken açılımında esas olan wellbeing denilen iyi hissedebilmeyi de içerir. Kadın ve erkek hiç fark etmez, hepimiz kendimizi daha iyi görmek, olduğumuz yaştan daha genç görünmek isteriz, ki bu bizleri mutlu eder.

Hekimlikte “Hastalık yoktur, hasta vardır.” tabiri, yaptığımız her şeyin kişiye özel olduğunu anlatır, öyledir de. Öncelikle danışanınızla kurduğunuz bağ, onların “emin ellerde” oldukları inancına sahip çıkmanız güvenli bir tedavi alanı yaratır. Böylece diş koltuğunun yarattığı korku, ön yargı ve stresleri aşarak konforlu, rahat ve huzurlu bir alana geçerler ki bu durum da, süreci ve sonucu olumlu etkiler. Danışanın beklenti, şikayet ve mevcut sorunlarını değerlendirerek, belirlediğimiz tedavi planı çok önemlidir. Biz hekimler bunu, danışanımızı en iyi şekilde anlayarak, kişiyi mutlu edebilecek tedavi ve kozmetik uygulamalarımızla en iyi şekilde yapmayı hedefleriz. Kimi zaman bu bir diş ağrısını gidermekken, kimi zaman da bir gülüş tasarımıdır ya da kozmetik diş hekimliğidir. Bizler diş hekimi olarak sadece dişlere dokunmuyoruz, hayatlara dokunuyoruz, ruhlara dokunuyoruz. İstediği gibi gülemeyen, gülümseyemeyen bir danışanınızda -ki gülmek en yüksek enerjiyi içinde barındıran, hem kişinin kendisi için hem de toplumdaki pozisyonu için en önemli unsurdur- bunu sağladığınızda, sadece danışanınız mutlu olmaz, hekim olarak siz de mutlu olursunuz ve iyi ki diş hekimiyim dersiniz; mesleğinize bir kez daha aşık olursunuz. Ben de her gün yeni aşklar yaşarcasına, güçlendirici ve motive edici bu duyguyla yol almaktayım. Bu da benim yolculuğum ve bu yolculuğumu seviyorum.

DOC.CIKMAZ klinik çatısı altında 2021’de kurduğum Holistic Beauty kliniğimin temeli aslına bakarsanız üniversite yıllarıma dayanır. Estetiklerle ilgili vizyon ve öngörülerimi fark eden çevrem, hekim arkadaşlarım ve danışanlarım bu alanda ilerlemem konusunda beni yüreklendirip desteklediler. Böylece bir matruşka misali; estetik, sağlık ve güzellik, hekimlik anlayışımla iç içe geçti. Bütünlük algım yıllar içerisinde hem kendi hayatımda fark yaratırken hem de mesleki anlamda beni daha üst seviyelere taşıdı. Diş hekimliği ve güzellik sektörlerindeki dijital, metot ve materyallerdeki gelişmeler ve yenilikler, bizlerin de her gün yenilenerek ve değişerek önce kendi dünyamızı sonra da sizlerin hayal ettiklerini “doğal güzellik” felsefesinde vermemize olanak sağlar. Güzellik anlayışımda, yaşınız kaç olursa olsun, mevcut yaşınızdan daha mutlu, daha sağlıklı, daha genç ve daha iyi hissettirmek amacımızdır. 

Hayat felsefesi, yaşam tarzı, kendimizi sevmek, önemsemek ve değer vermek, her şeyi mümkün kılar ve bizleri olabildiğimiz en yüksek versiyonumuza taşır.

Perfect Smile, Perfect Beauty, Perfect Life.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.