© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Jasmedico Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Jasmedico Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Yurt içi ve yurt dışından saç ekimi için danışan hastalarını kabul Jasmedico’nun kurucusu Yasemin Turgut, operasyon hakkında merak edilenlere MAG Okurları için ışık tutuyor.

 

Öncelikle kendinizi biraz tanıtır mısınız?
Kariyerime İstanbul’da, uluslararası bir hastanede, saç ekimi alanında başladım ve yirmi yılı aşkın süredir saç ekimi hizmetleri sunmaya devam ediyorum. Deneyimli ekibimle birlikte, İstanbul’un prestijli ve güvenilir semtlerinden biri olan Levent’teki kliniğimde hastalarımı kabul ediyorum. Başarılı sonuçlar ve binlerce memnun hastanın kazandırdığı uluslararası tanınmışlık sayesinde sadece klinik hizmetlerle sınırlı kalmadım. Aynı zamanda, İngiltere, Hollanda, İsviçre, Katar ve Brezilya’daki tanınmış hastanelere bütçe dostu saç ekim maliyetleri ve saç ekimi alanındaki uzmanlığımı paylaşmak üzere pek çok kez davet edildim.

Jasmedico’da, saç ekimi prosedürlerinde uzmanlaşmış durumdayız. İstanbul’un kalbinde yer alan kliniğimiz, saç ekimi alanındaki uzmanlığımızla uluslararası üne kavuştu ve saç restorasyon hizmetlerinde yüksek standartları arayanlar için önde gelen bir destinasyon olarak tanınıyoruz.

 

Saç ekimi kimlere uygulanır, kimlere uygulanmaz? İşe yaramama ihtimali var mı?
Saç ekimi, genellikle saç dökülmesi veya seyrelme yaşayan bireylere uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Bu durumlar genellikle erkeklerde yaygın olmakla birlikte, kadınlarda da görülebilir. Bazı durumlarda saç ekimi uygun olmayabilir. Örneğin; ciddi bir sağlık sorunu olan kişiler veya yetersiz saç donör alanına sahip olanlar için saç ekimi önerilmez. Herkes için garanti edilen bir sonuç olmasa da, uzmanlarımız tarafından yapılan kişiye özel ön değerlendirmeler sonucunda, hastalarımıza şeffaf ve gerçekçi bir yol haritası çiziyoruz. Jasmedico’da, şeffaf ve memnuniyet odaklı politikalarımız sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen hastalarımız, ilk iletişimden son kontrole kadar kendilerini özel hasta danışmanları ile süreç boyunca evlerinde hissediyor.

 

Operasyon ne kadar sürüyor?
Saç ekimi operasyonu, genellikle kişinin saç dökülme derecesine ve ekim yapılacak saç miktarına bağlı olarak değişir. Operasyon, altı ila sekiz saat arasında sürebilir. Bu süre, kullanılan tekniklere, ekim yapılacak alanın büyüklüğüne ve kişinin saç yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde normal hayatlarına dönebilir.

 

Saç ekimi sırasında kullanılan teknikler neler?
Saç ekimi, saç dökülmesiyle mücadele eden kişiler için önemli bir çözüm haline gelmiş olup onların sadece saçlarını değil, aynı zamanda öz güvenlerini ve öz saygılarını da geri kazanmalarını sağlamaktadır. Bu prosedür, saç foliküllerinin saç açısından zengin bir donör bölgeden, kelleşen veya incelmiş alıcı bölgelere aktarılmasını içerir ve doğal görünümlü, kalıcı sonuçlar vadeder. Kliniğimizde kullandığımız son teknoloji araçlar ile FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve DHI (Direct Hair Implantation) gibi teknikler bu ameliyatların etkinliğini ve konforunu artırmıştır. Tekniğin seçimi, bireyin spesifik saç dökülmesi durumuna, yaşam tarzına ve hedeflerine dayanmaktadır. Profesyonel cerrahlar, tedaviyi, her hastanın kendine özgü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirmektedir.

Sonuçlar ne kadar sürede görülmeye başlanır?
Saç ekimi sonuçları, operasyon sonrası döneme bağlı olarak değişebilir; ancak, genellikle ekim yapılan alanın iyileşmesi ve saçların büyümesi birkaç ayı bulabilir. İlk sonuçlar genellikle üç ila altı ay içinde görülmeye başlanırken, tam sonuçlar ise sekiz ila on iki ay kadar sürebilir.

Saç ekimi operasyonu kalıcı mıdır, yoksa tekrarlanması mı gerekir?
Saç ekimi operasyonu genellikle kalıcı sonuçlar sağlar. Ekilen saçlar, genellikle kalıcı olarak büyür ve dökülmez. Bazı durumlarda ekim yapılan saçların dökülme riski olabilir veya ekim yapılan alanın çevresindeki saçlar da dökülebilir. Bu durumda, ekim işlemi tekrarlanabilir veya ek tedaviler uygulanabilir. Bu nedenle, saç ekimi sonrası düzenli kontroller ve uygun bakım önemlidir. Jasmedico’nun doğru bakımı ve titizlikle planlanmış takip randevuları ile saç ekimi prosedürünüzün başarısını garanti ediyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.