© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Eda Özerkan

Eda Özerkan

Oyuncu ve model Eda Özerkan; kızının adına karar verişini, anneliği ve Eliz ile yaptığı aktiviteleri MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

 

Anneliği bir cümleyle anlatmanızı isteseydik neler söylerdiniz?

Annelik hayatın ta kendisi. Karşılıksız, beklentisiz, sonsuz sevgi aslında. Ne söylesem kelimelerim yetersiz kalır, yaşanması gereken bir duygu.

 

Anne olmakla birlikte hayatınız nasıl bir değişime uğradı? Beklentileriniz doğrultusunda bir değişim mi oldu sizin için?

Anne olmadan önce daha bireysel kararlar alıyorsun ama şimdi kararlarımı verirken önceliğim evladım. Program yaparken, çalışırken tabii ki önce onun alanını düşünerek plan yapıyorum, kendi planımı da bozmadan.. Eliz’i biz büyüttük (desteksiz, anneanne, babaanne veya bakıcı vs. olmadan) ve bu doğrultuda, kendi isteğimle onun her anına şahit olmak için mesleğime ara vermiştim… İşine kaldığın yerden devam edebilirsin ama çocuğunun bir anını kaçırdığın zaman onu geri getiremiyorsun maalesef. Yani anne olmak tabii ki konfor alanından çıkmanı gerektirir bence. Şu an kaldığım yerden işime de devam ediyorum. En azından arkamı döndüğümde evladım ile ilgili şükür ki keşkem yok.

 

Şu anki çocukların en büyük avantajı nedir sizce?

Bence her şey çok daha ileri seviyede, yeniliklerle dolu. Teknoloji, eğitim, sosyallik, giyim, oyuncak… Aradıkları her şey ellerinin altında.

 

Eliz’in ismine nasıl karar vermiştiniz? Bir hikâyesi var mı?

Düğüne üç gün kala, rüyamda kızım olduğunu ve adını da Eliz koyduğumu görmüştüm. (Altıncı hissim iyidir.) Uyandığımda herkese “Benim kızım olacak. Adı da Eliz.” dedim… Sonra evlendik, hamile kaldım ve ilk günden, cinsiyeti belli olana kadar ben hariç herkes erkek dedi. Doktor “Bir tahminin var mı?” dediğinde, “Evet, kız geliyor ve adı da Eliz.” dedim ve enteresan bir şekilde isim bile hiç düşünmedim, çok emindim. Cinsiyet belli oldu ve direkt adı Eliz dedik.

 

Eliz’in kariyer planlamasına dâhil olmayı düşünüyor musunuz? Yoksa kararı tamamen ona mı bırakacaksınız?

Karar tamamen onundur. Biz anne ve baba olarak her zaman yanında ve arkasındayız, onu desteklemek için imkânlarımız dâhilinde seçenek sunarız ama Eliz hangi alanda mutlu olacaksa bizim için tamamdır, çünkü bizim için Eliz’in mutluluğu öncelikli. O kendi yolunu kendisi bulacak, ben sadece ona ışık olabilirim.

 

Beraber yapmaktan en çok keyif aldığınız aktiviteler neler?

Akşam yatmadan önce mutlaka kendimize bir oyun yaratırız. Bilinmeyen, tamamen kendi uydurduğumuz ama çok eğlendiğimiz oyunlar oynarız, mutlaka (onun seçtiği) bir konu üzerine konuşuruz, ailecek balık tutmaya gideriz, tiyatroya gideriz, haftada bir kız günü yaparız… Eliz çok sosyal bir çocuk.

 

Annenizden aldığınız ve sizin için önem taşıyan bir öğüt var mı?

Vicdanlı, merhametli, adaletli ol ve asla kul hakkı yeme, gerisi gelir.

 

İleride Eliz’in de oyuncu olmasını ister miydiniz?

Onun kararı, yolunu o bulacak. Biz her konuda onu destekleriz

 

Evde birlikte yaptığınız aktiviteler neler? Nasıl geçiyor bir gününüz?

Çok renkli ve bol aktiviteli geçer. Müzik yaparız, dans ederiz, kart oyunu oynarız, evcilik, resim, yemek, kutu oyunlarımız, puzzle… o an canımız ne istiyorsa, nasıl mutlu olacaksa onlarla ilgileniyoruz. Netflix’te ona uygun film açar izleriz. Kısacası bol atraksiyonlu ve eğlenceli.

 

Anneler Günü mesajınızı paylaşır mısınız?

Anne yüreği taşıyan; annesini kaybeden; tüm anne adaylarının Anneler Günü kutlu olsun. “Ana gibi yâr Bağdat gibi diyar olmaz.’’ demişler. E çok da doğru demişler.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.