© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

TML Mimarlık YDA Center’da Muhteşem Klinik Projesi

TML Mimarlık YDA Center’da Muhteşem Klinik Projesi

TML Mimarlık kurucusu Tolgahan Coşkun, YDA Center’da tamamladıkları klinik projelerinin detaylarını MAG Okurlarıyla paylaşıyor.

 

Hastanın rahatlığını en iyi şekilde sağlamak amacı ile, mimari proje tasarımında minimalist ve modern çizgiler uyguladık. Bu ofis, bir kadın doğum kliniği olduğu için hasta konforu önem arz ediyordu ve tarafımızca imalatı yapılan koltukların rahat olmasını, gebe hastaların rahatça kullanabilmelerini amaçladık.

 

Ofisin giriş bölümünde, değerli hocamızın logosunu kullanarak iki adet berjer ile ilk bekleme alanını oluşturduk. Bu bekleme alanını, asistanın hasta ile rahatça iletişim kurması amacı ile banko önünde tasarladık. Banko tasarımında alışılmışın dışına çıkarak bankodan ziyade bistro sandalyeler ile yüksek ve açık banko tercih ettik.

 

Ofisimizde mimari tasarımı yaparken bir kadın doğum kliniğinin en önemli alanlarını ve Sağlık Bakanlığının vermiş olduğu tüm şartnameleri, minimum metrekarelerden ziyade rahat ve konforlu olması için bir buçuk katı kadar büyük yaptık.

 

Hastalar, doktorumuzu beklerken; YDA Center projesinin sağladığı vizyonu kliniğimize vermek istedik. Böylelikle bekleme alanlarında oval duvarların üzerine LED aydınlatmalar uyguladık. Bekleme salonunda bar alanı oluşturarak hızlı kahve servisi ve detoks su servis alanı oluşturduk. Daha samimi şekilde olması için şömine dekorunu kullandık.

 

En önemli detaylardan bir tanesi ise; biz ofisimizin tasarım çizgisini, Hiyeroglif detaylarını heykeltıraş ustalarımız ile duvarın her noktasında emek olacak şekilde uyguladık. Bir örneği daha yok.

 

Ofisimizin en önemli alanı ise; doktorumuzun görüşme odası oldu. Görüşme odamızda, hasta ile doktor ilişkisini vurgulamak ve hasta konforunu maksimum seviyede oluşturmak için detayları çözümledik. Logo tasarımı, makam arkasındaki dikey dolapların kapaklarında CNC lahit oymaları, diploma dekoru, aynı zamanda televizyon duvarındaki muhteşem ahşap lambri detayımız ile hem sade hem şık bir görüşme odası oluşturduk. Tasarıma uygunluğu ve muhteşem bir mühendislik uygulaması olan, duvara gizli sürgü ahşap kapılarımızı görmenizi isteriz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.