© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Yine Çocuklar İçin “ÇABA”ladılar

Yine Çocuklar İçin “ÇABA”ladılar

Sokak çocuklarına yardım için geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük bir yardım gelirinin elde edildiği “ÇABA Gala”nın ikincisi yine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gele isimlerinin yoğun katılımıyla Şişli Kültür Kent Merkezi’nde düzenlendi.

İstanbul sosyal yaşamının elit isimlerinin sokak çocukları yararına tiyatro sahnesine çıktığı “ÇABA Gala2” Şişli Kent Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Televizyonun beğenilen dizilerinden esinlenerek oluşturulan skeçlere yer verilen “ÇABA Gala 2” oyununu izlemeye cemiyet, iş ve sanat dünyasının birbirinden önemli isimleri katılarak sokak çocuklarına destek verdi. Yönetmenliğini Ali Sunal’ın yaptığı, Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney, İntikam, Karadayı, Pis Yedili/Pamuk Prenses, Mutlu Ev Kadınları isimli müzikli oyunların kostümleri ise Sıla Oram tarafından hazırlandı. Ünlülerin hem sahne heyecanı yaşadığı, hem de sokak çocuklarına yardım eli uzattığı bu anlamlı gecede, Abdürrahim Albayrak, Alpin Barut, Ayşegül Dinçkök, Aylin Özbay, Burcu Karabacak, Buse Tezcan, Beyza Avcıoğlu, Beyhan Biber, Birgül Dereli, Cengiz Semercioğlu, Cihan Kamer, Doğuş Cabakcor, Defne Samyeli, Erol Aksoy, Esra Birol, Ezo Sunal, Ertekin, Grup Piston, Güliz Onursal, Hakan Ateş, Dr. Hakan Akıncı, Hamdi Akın, Hezan Özbek, Hıncal Uluç, Hülya Avşar, Işıl Reçber, İdil Fırat, İclal Bakkaloğlu, Kerem Hattat, Murat Aksu, Mithatcan Özer, Merve Hasman, Maya Portakal, Dr. Mete Güngör, Murat Güloğlu, Nuran Cıngıllıoğlu, Necmettin Eliyeşil, Özlem Zehebi, Raggy Oktay, Dr. Serdar Eren, Sinan Güreli, Savaş Özbey, Sedat Birol, Sedef İybar, Sedef Karamehmet, Türkan Sabancı, Tuna Öztürk, Uğur Batur, Yasin Ekinci, Yosun Güreli, Yasemin Kamhi, Yalım Canveren, Zeynep Düvenci, Zeynep Bilgin, Zuhal Mansfield sahneye çıkan isimlerdi. İlk oyunun bilet satışından elde edilen ve ÇABA Gala ekibinin bağışlarıyla yaklaşık 510 bin TL’ye yapımı tamamlanan ÇABA Ayvansaray Çocuk ve Gençlik Merkezi 13 Kasım 2012 tarihinde hizmete açılmıştı. ÇABA Derneği yöneticilerinin ve projede yer alan gönüllü oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilen ikinci galada elde edilen gelir bu defa Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü binasının yenilenmesi için kullanılacak.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.