© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Contemporary İstanbul’a Yoğun İlgi

Contemporary İstanbul’a Yoğun İlgi

Türkiye’nin en büyük çağdaş sanat etkinliği olan, ana sponsorluğunu Akbank Private Banking ve destek sponsorluğunu Zorlu Center’ın üstlendiği Contemporary İstanbul, İstanbul Kongre Merkezi Fuar Alanı ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen görkemli bir geceyle açıldı.

Fuar bu sene beş yüz yirmi altı sanatçı, üç bin eser, yirmi ayrı ülkeden kırk ikisi yurtdışı, kırk sekizi yurt içi olmak üzere doksan çağdaş sanat galerisi ile beraber birçok paralel etkinlik ve projeye ev sahipliği yaptı. Açılışına çok sayıda davetlinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe cemiyet, iş ve sanat dünyasının birbirinden tanınmış simaları da katıldı. Fuarın açılışını dört sıra dışı ses ve sahne performans sanatçısı yaptı; Renissance Man ile beraber Tal Isaac, Voin De Voin, Erdem Helvacıoğlu ve Özgür Erkek ziyaretçilere bu önemli akşamda unutulmayacak bir deneyim yaşattı. Altıncı yılını kutlayan Contemporary İstanbul geçen senenin iki misli büyüklüğünde ve üç katlı bir alanda sanatseverleri ağırladı.

Türkiye’de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı güncel sanat fuarı olan ve dört gün boyunca 62 bin kişinin ziyaret ettiği Contemporary İstanbul, ulusal ve uluslararası galerileri, tüm dünyadan gelen sanatçıları, koleksiyonerleri, müze müdürlerini, küratörleri, sanat eleştirmenlerini, basın mensuplarını ve sanatseverleri biraraya getirdi. Ana etkinliğinin yanı sıra Contemporary Istanbul ülkenin sanatsal gelişimine katkıda bulunmak üzere yıl boyunca tartışma panellerinden sergilere kadar birçok yan etkinlikleri ve sanat projelerini sunmaya devam edecek.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.