© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Astroloji-Haziran

Astroloji-Haziran

Bu ay iki önemli gökyüzü hareketi hem kişileri hem de kitleleri etkileyecek. Bunlardan ilki 4 Haziran’da meydana gelen Ay Tutulması.
Yay burcunun 14 derecesinde meydana gelen Ay Tutulması hem gündüz 14:13’te meydana geliyor hem de tam tutulma olmadığı için pek kuvvetli bir tutulma değil… Fakat tutulma anında Başak burcunda ilerleyen Mars ile İkizler burcunda geri giden Venüs’ün sert bir etkileşim içinde olması Ay Tutulması’nın etkisini güçlendiriyor. (Üstelik aynı zamanda Venüs Tutulması meydana geliyor.)

Uluslar arası ilişkilerin önem kazanacağını işaret eden gökyüzünün konumu eskiden alınmış kararların ve yasaların gözden geçirileceğini, üniversiteler arası ilişkilerde bazı karışıklıkların çıkacağını gösteriyor. Meydana gelen olaylar, uygulanan yönetmeliklerin değişmesi için zorlayacak ve şimdiye kadar yapılan değişiklikler tekrar gözden geçirilecek…

Yabancı kültürler ve kültürler arası ilişkileri değiştirici olayların meydana geleceğini işaret eden gökyüzünün konumu hem finans hem de ilişkiler açısından yeni bir dönemin başlayacağını gösteriyor. Ortaya çıkan karışıklıklar, daha önce alınmış kararları değiştirmek için zorlayabilir.

Hem aşk hem de finans konularına yönelik geçmiş değerlerin ve uygulanan sistemi değiştirmeye zorlayan olayların meydana geleceği bir süreç… Gökyüzünün bu konumundan en fazla Yay ve İkizler, ikinci derece Başak ve Balık burçlarının ikinci on günlük devresinde doğanlar etkileniyor…

11 Haziran günü Jüpiter burç değiştiriyor ve İkizler burcuna geçiş yapıyor. Böylece 20 Mayıs günü meydana gelmiş olan Güneş Tutulması’nın etkileri harekete geçiyor ve bu etki ay sonuna kadar devam edecek… Neptün yanılsamaları olarak tarif edilecek bu durum, hayaller ve vizyonların zorlayıcı etkisini de beraberinde getiriyor… İdealleri değiştirmeye zorlayan olayların meydana geleceğini ve ideallerini değiştirmeyi başaranlar için yeni bir zamanın başlangıcını işaret ediyor. Zaten yenilenme zamanı ve kayıplar ve kazançlar aynı zamanda yaşanacak. Özgürleşmeyi başaranlar kazanacak!

 

Koç
Ateş Öncü (21 Mart – 20 Nisan)

Ayın ilk haftası Koçlar eğitime ve bilgiye daha fazla önem verecek. Gideceğiniz bir seminer veya toplantı alışkanlıklarınızı değiştirmenize yol açacak bilgilere  sahip olmanızı sağlayabilir. Aynı zamanda otorite ile aranızdaki sorunları yapacağınız görüşmelerde aşabilir ve karşılıklı diyalogla planlarınızı gerçekleştirmek için gereken onayı alabilirsiniz. 10-12 Haziran’da ise aklınızı karıştıran beklenmedik olaylar ortaya çıkabilir. Gizlenen belge ve konuların ortaya çıkması sizi düşüncelerinizi değiştirmeye zorlayabilir. Bu dönemde arkadaşlarınızı veya yakınlarınızı karşınıza almayacak şekilde davransanız iyi olur. Ay boyunca uzun süredir görüşmediğiniz sevdiklerinizle karşılaşabilir ve birlikte eğlenceli organizasyonlara katılabilirsiniz. Eski aşkınızla yeniden yakınlaşabilirsiniz.

 

Boğa
Toprak Sabit (20 Nisan – 21 Mayıs)

Bu ay Jüpiter Boğa burcunu terk ediyor ve İkizler burcuna geçiş yapıyor. Yıl boyunca çeşitli fırsatlarla karşılaşan ve hayatı kolaylaşan Boğalar aslında bu süre boyunca kendilerini de sorguladılar ve şimdiye kadar yaşadıkları olayların muhasebesini yaptılar. Artık eski hatalarınızdan ders aldıysanız, geçmişe daha fazla takılmamalısınız. Ayın ikinci haftasından itibaren dikkatleri yükselen Boğalar aileleri ve yaptıkları işlerle daha çok ilgilenecekler. Organizasyon becerinizi gösterebilir ve yaptığınız projelerle zekanızı ortaya koyabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde yapmak istediğiniz değişiklikler için de harekete geçebilirsiniz.

İkizler
Hava Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Venüs’ün burcunuzda gerilemesi sizin duygularınızı derinleştiriyor. Hem şimdi içinde olduğunuz ilişkileri hem de daha önceden yaşadığınız ilişkileri gözden geçirebilirsiniz. Yalnız daha önceden birlikte olmak istediğiniz biri ile yakınlaşma şansı da karşınıza çıkabilir. Ayın ilk haftası içinde planlarınızı gerçekleştirmekte başarılı olacaksınız. Yapmanız gereken işleri iradenizle sonuçlandırıyor olacaksınız. Burcunuza geçiş yapan Jüpiter’in etkisi ile karşınıza farklı kültürden kişiler çıkabilir ve saygın bir çevrenin kapısı size açılabilir.

Yengeç
Su Öncü (21 Haziran – 22 Temmuz)

Burcunuzda ilerlemeye başlayacak olan Merkür yapacağınız işlerinize daha dikkatli yaklaşacağınızı ve iş yerinizdeki konsantrasyonunuzu arttıracağınızı gösteriyor. Aynı zamanda çocuklar ve arkadaşlarınızla daha iyi ilişkiler kuracaksınız. Arkadaşlarınızla sizi mutlu edecek toplantılar veya organizasyonlar yapabilirsiniz. 10-12 Haziran arasında düşüncelerinizi derinden değiştirip etkileyecek bir haber veya teklif alabilirsiniz. Yaptığınız anlaşmaları tamamen değiştirebilir ve yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Özellikle eviniz ve ailenizi ilgilendiren radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Sizden güçlü kişilerle aranızdaki diyalogu yönetmek de sizin elinizde olacak. Güçlü kişileri karşınıza almayacak şekilde davranırsanız iyi olur.

Aslan
Ateş Sabit (22 Temmuz – 22 Ağustos)

Ayın ilk haftası kararlı olacak ve planlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçeceksiniz. İşlerinizi başarı ile organize edebilir dikkatinizi somutlaştırmak istediğiniz projelere yöneltebilirsiniz. Eğitim ve çocuklarla ilgili konuları daha çok ciddiye alacaksınız. Aynı zamanda uzun süredir görüşmediğiniz kişilere yeniden rastlayabilirsiniz. Eski aşklarınıza rastlayabilir veya daha önceden birlikte olmak istediğiniz kişilerle yakınlaşabilirsiniz. Bu dönemde yeni bir atılımda bulunmaktansa eskiden yapamadığınız isteklerinizi gerçekleştirmek için hareket ederseniz daha başarılı olacaksınız.

Başak
Toprak Değişken (22 Ağustos – 23 Eylül)

Uzun süredir yavaş ilerleyen ve geciken isteklerinize ulaşacak ve yapmak istediklerinizi sonuçlandıracak enerjiyi kendi içinizde hissedeceksiniz. Yalnız isteklerinizde makul olsanız ve karşınızdaki kişilerden yapamayacaklarını istemeseniz iyi olacak. Venüs’ün geri hareketi boyunca duygularınız derinleşebilir ve karşı cinsle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Geçmişte sorunlu ilişkiler yaşadığınız kişilerle yeniden karşılaşabilirsiniz. Geçmişten gelen duygusal takıntıların ortaya çıkması size ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları çözme fırsatını da beraberinde getirecek. 10-12 Haziran arasında sizi etkileyecek teklifler alabilir ve radikal kararlar verebilirsiniz.

Terazi
Hava Öncü (23 Eylül – 22 Ekim)

Haziran ayının ilk haftası sizin için oldukça verimli geçebilir. Dikkatinizi odaklayıp yaptığınız planları takip edecek ve planlarınızı gerçekleştirmek için çaba göstereceksiniz. Önemsediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilir ve dostça toplantılar organize edebilirsiniz. Eğitimi ve çocukları ciddiye alacaksınız. 10-12 Haziran arası aklınızı karıştıracak olaylar meydana gelebilir. Düşüncelerinizi çok derinden etkileyen bir olay yaşayıp radikal kararlar alabilirsiniz. Arkadaşlarınız veya yakınlarınızla aranızdaki bağları koparmadan önce düşüncelerinizi gözden geçirseniz iyi olur. Ay boyunca eskiden görüştüğünüz kişilerle yeniden yakınlaşabilirsiniz. Geçmişte unutamadığınız kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Akrep
Su Sabit (22 Ekim – 22 Kasım)

Bu ay içinde Akrepler Jüpiter’in etkisi altından çıkıyor. Geçmişte yaptıklarınızı sorguladınız ve hayatınıza yeni bir yön vermeye başladınız. Fakat artık geçmişte yaptığınız hatalar için kendinizi daha fazla üzmeyin. Hatalarınızdan çıkardığınız dersler sizin en büyük kazancınız olacak. Saygı duyduğunuz kişileri karşınıza almasanız daha iyi olur. Bu ay hoşunuza gidecek iş teklifleri alabilirsiniz. Dikkatiniz daha yüksek olacak ve arkadaşlarınızla aranızdaki bağ daha sıcak olacak. 10-12 Haziran arasında gizlenen bilgi ve olaylar açığa çıkmaya başlayacak. Aynı dönemde sizi etkileyecek bir teklif alabilir ve köklü değişiklikler yapabilirsiniz.

Yay
Ateş Değişken (22 Kasım – 22 Aralık)

Düşüncelerinizi ve sözcüklerinizi özellikle ayın ilk haftası çok dikkatli seçeceksiniz. Aynı fikirde olmadığınız kişilerle karşı karşıya gelmemek için büyüklerinizin ve yöneticilerinizin yardımını alabilirsiniz. Geri giden Venüs duygularınızın derinleşeceğini ve ilişkilerinizi gözden geçireceğinizi gösteriyor. Karşı cins ve çevrenizdeki kadınlarla ilişkileriniz daha gergin olabilir. Daha önceden ortaya koymadığınız beklentilerinizi ve isteklerinizi artık açıklayacaksınız. İlişkilerinizi yönetmek için fedakarlıklar yapabilir ve kendi üstünüzde sıkı denetim kurabilirsiniz. 6-10 Haziran arasında çevrenizdeki güçlü kişiler ve erkeklerle kişilik yaşayabileceğiniz kişilik çatışmalarından uzak dursanız iyi olur.

Oğlak
Toprak Öncü (22 Aralık – 22 Ocak)

Kendinizi daha enerjik hissedecek ve uzun süredir yavaş ilerleyen işlerinizi hızlandırıp isteklerinizi gerçekleştirebileceksiniz. İşlerin yavaşlamasının nedeni olan sisteminizi iyileştirmeniz size yeni kolaylıklar sağlayacak. Aynı zamanda sağlığınıza ilgi gösterip fiziksel olarak kendinizi güçlendirecek yaşam biçimine ayak uydurabilirsiniz. 10-12 Haziran arası sizi çok etkileyecek bir haber alabilir veya fikir anlaşmazlığına düşebilirsiniz. Kökten değişen düşüncelerinizle yeni kararlar alabilir ve hem işiniz hem de evinizle ilgili değişiklikler yapabilirsiniz. 19-22 Haziran arasında otoriteyi ve yöneticilerinizi karşınıza alacak sözler söylemeseniz iyi olur.

Kova
Hava Sabit (22 Ocak – 20 Şubat)

Haziranın ilk haftası hem disiplinli olacak hem de planlarınızı büyük kararlılıkla gerçekleştirmeye başlayacaksınız. Eğitime önem verebilir ve büyüklerinizin beğenisini kazanan kararlar alabilirsiniz. Bu ay yeni projeleriniz için beklerseniz daha iyi olur. Daha önceden gerçekleştirmek istediklerinize daha çok önem verebilir ve kendinize verdiğiniz eski sözlerinizi tutabilirsiniz. Aynı zamanda uzun süredir görüşmediğiniz kişilerle karşılaşma ve yakınlaşma fırsatınız da olacaktır. Eski aşkınızdan haber alabilir veya eskiden size ilgi duyan biri ile tekrar görüşmeye başlayabilirsiniz.

Balık
Su Değişken (20 Şubat – 21 Mart)

Ayın ilk haftası kendinizi çok gergin hissedebilir ve derinleşen duygularınızı güçlü şekilde ortaya koymaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizde kırmak istemediğiniz kişileri karşınıza alacak şekilde davranmasanız iyi olur. Anlaşılmadığınız ve size istediğiniz davranılmadığı için sizi seven kişilere kırgınlık duyabilirsiniz. 7 Haziran’da Merkür’ün Yengeç burcuna geçiş yapması ile rahatlamaya başlayacak dikkatinizi yapmanız gereken işlere yönelteceksiniz. Aynı zamanda ilişkilerinizde de daha makul ve sakin davranmaya başlayacaksınız. 10-12 Haziran alacağınız bir teklif size yeni fırsatlar sunabilir. Köklü değişiklikler yapmak için ihtiyacınız olan desteği bulacaksınız. Bu dönemde maddi harcamalarınızı kontrol ederseniz iyi olur.

 

Yasemin Boran Atelyesi
Hazırlayan: Serkan Atakulu  –  sumbule@yahoo.com

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.