© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Satürn, Akrep Burcu’na Doğru İlerlerken

Satürn, Akrep Burcu’na Doğru İlerlerken

Eylül ayı ilişkilerin önem kazanacağı ve ilişkilerde yapılması gereken değişikliklerin gerçekleşeceği bir ay olacak. Duygular netlik kazanırken evlilik ve ortaklık planları yapanlar, son adımlarını atabilirler. İlişkileri hakkında ne yapacaklarına karar verememiş olan çiftler de artık karar vermek için hazır duruma gelecekler. Hukuki konularda yapılan çalışmalar son noktaya gelmiş olabilir. Mars’ın Akrep burcunda ilerlemeye başlamış olması yeraltı zenginliklerine ve gizli bilgilere duyulan ilgiyi arttıracak. İnsanlar yeraltı kaynaklarını çıkarmak ve elde etmek için daha hırslı olacak. Cesaret kazanan Akrepler ise daha büyük sorumluluklar almak için kendilerini hazır hissedebilir. Olaylar duygusal açıdan sarsıcı olsa da kendisini var olan duruma kaptırmayanlar, istedikleri değişiklikleri gerçekleştirip, özgürleşebilirler.

Koç (21 Mart – 20 Nisan)

Ayın ilk günleri kendinizi baskı altında hissedebilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. İlişkilerinizle ilgili endişelerinizi aile büyüklerinize yansıtmanızın farkında olmadığınız etkileri olabilir. Müdahale istemiyorsanız daha farklı davranmalısınız. Sevdiklerinizle aranızda yaşayacağınız irade çatışmasını, yapıcı davranarak aşmanız daha kolay olabilir. Üzerinizde baskı yaratan çeşitli zorluklar olsa da karşılaştığınız olaylara iyimser bakacak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için sabrınızı koruyacaksınız. Sabrınızı sürdürmenin de ödülünü alacaksınız.

6 Eylül’den sonra kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. İlişkilerinizde duygularınızı göstermekten çekinmeyecek ve cesur girişimlerde bulunabileceksiniz. Karşı cins tarafından beğenildiğinizi hissetmek moralinizi yükseltecek. Gideceğiniz davetler ve eğlenceli ortamlarda karşı cinsin ilgisini görecek ve kendinizle gurur duyacaksınız. Eylül ayının ikinci yarısında, iş hayatınız daha yoğun ve tempolu olabilir. Dikkat gerektiren konularda, zihniniz yorulduğunda sevdiklerinizin yardımını isterseniz işleriniz kolaylaşacaktır.  19-21 Eylül arasında iş anlaşmalarınızı gözden geçirip değiştirmeniz gerekebilir. Alacağınız çok şaşırtıcı bir haber, fikirlerinizi değiştirmenize neden olabilir. Aklınız karıştığında vereceğiniz kararları sizi seven ve iyiliğinizi isteyen kişilere danışmalısınız. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle tartışmamaya özen gösterirseniz iyi olur.

 

Boğa (20 Nisan – 21 Mayıs) 

Eylül ayı sizin için çok hareketli ve maceralı geçmeye aday olabilir. Sakin tavırlarınıza alışmış olan çevrenizdeki kişiler, sizin sabırsız tavırlarınıza ve aceleciliğinize şaşırabilirler. Enerjinizi yönetmekte daha ekonomik davranırsanız faydasını görürsünüz. Enerjinizi saklamanız ve biriktirmeniz gereken bir dönemdesiniz. Sizi çok zorlayacak isteklerin peşinden gitmek ve güç mücadeleleri sizi yorabilir.

Bu ay maddi ihtiyaçlarınız artıyor. Yapacağınız harcamalar daha önceden yaptığınız hesapları değiştirebilir. Daha çok para kazanma arzusu duyabilirsiniz. Yatırım yaparken mantığınızın sesine kulak vermeniz sizi riskli seçeneklerden uzak tutacaktır. Çok para kazanma hevesi ile hareket ederseniz hırsınız sizi içten içten yakabilir. Makul olursanız ise size kazanç sağlayacak fırsatları görüp değerlendirmeniz daha kolay olacak.  6 Eylül’den sonra ilişkilerinizde sevdiğinizden beklentileriniz artabilir. Sevdiğiniz kişinin duygusal bağlılığını test etmek için sert tavırlar içine girmeseniz iyi olacak. İlişkilerinizde hem aşk ateşi, hem de gerilim çok yüksek olacak. Beklentilerinizden kaynaklanan gerilimi boşaltmak için seyahate çıkmanız iyi olabilir. Enerji fazlanızı boşaltacak alanlara ihtiyacınız var. Denize girmek sakinleştirici etkisi ile size faydalı olabilir.

 

 

İkizler(21 Mayıs – 21 Haziran)

Kararlarınızı çabuk değiştireceğiniz ve zihinsel olarak çok aktif olacağınız bir zaman dilimindesiniz. Yaptığınız planların beklediğiniz gibi gelişmemesi, sizi yeni çözüm yolları aramaya sevk edebilir. İlgilenmeniz gereken işlerin artması zihinsel olarak bölünmenize ve aklınızın karışmasına neden olabilir. Fakat yapıcı olacak ve karşılaştığınız fırsatları değerlendirerek sorunları çözebileceksiniz. Becerilerinizle saygın kişilerin de dikkatini çekiyorsunuz.  6 Eylül’den sonra ilişkileriniz çok daha sıcak olacak. İlişkilerinizi yönlendirmekte daha başarılı olacak ve verdiğiniz kararların isabetli olduğunu göreceksiniz. Gideceğiniz eğlenceli bir davette veya konserde, hoşunuza giden bir kişi ile tanışabilirsiniz. Eylül ayının ikinci yarısı dikkat gerektiren konularda daha başarılı olabilir ve iş yerinizde daha yüksek beceri gösterebilirsiniz. 19-21 Eylül tarihleri arasında alacağınız şaşırtıcı teklifler ve haberler aklınızı karıştırsa da vereceğiniz kararlar isabetli olacak. Yaratıcı düşünme becerinizi kullanarak karmaşık sorunları çok süratli çözebilirsiniz. Sizden çok farklı düşünen kişilerle kuracağınız arkadaşlık düşünme biçiminizi değiştirecek.  İlginç keşifler yapabilirsiniz. Hayatınıza size şans getirecek kişilerin girmesi bakış açınızı değiştirecek bir etkiye neden olabilir. Size yapılan tavsiyelere kulak verirseniz fırsatları değerlendirebilirsiniz.

 

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Eylül ayına girdiğinizde hem neşeli olacak hem de kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Sevdiğiniz bir kişi ile aranızda yaşadığınız irade çatışması kırılmanıza yol açabilir. Ancak sevildiğinizi anlayınca ilişkiniz tekrar eski sıcaklığına ulaşacak ve siz de eski tavrınızı değiştireceksiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ilişkiler yaşayabilir ve kendinizi arzulu hissedebilirsiniz. Derinleşen ilişkiler daha ciddi bir bağlılığa neden olabilir. Sabırlı olursanız iş hayatınızda da isteklerinizi gerçekleştirebilecek duruma geleceksiniz. Güçlü olduğunuzu fark edip sizi durduran endişeli düşünceleri aşabilirsiniz. Ayın ilk yarısında dikkatiniz yüksek olacak ve titiz olmanız gereken projelerde başarılı olabileceksiniz. Ancak ayın ikinci yarısında dikkatiniz kolayca dağılabilir ve yaptığınız iş organizasyonlarında karışıklık yaşayabilirsiniz. Çıkabilecek beklenmedik karışıklıklar düşüncelerinizi değiştirebilir ve aklınızı karıştırabilir. Çevrenizdeki güçlü kişilerin desteğini alarak ortaya çıkan karmaşayı çözmeniz mümkün olacak. Kardeşiniz veya yakın çevrenizle yaşadığınız anlaşmazlıkları çözmek için daha özgür düşünmeli ve fikirlerinizde yapıcı olmaya dikkat etmelisiniz. Anlaşmazlıklara takılmayın ve fikirlerinizi değiştirerek kendinizi özgürleştirin.

 

Aslan (22 Temmuz – 22 Ağustos)

Kendinizi çok hırslı hissedebilir ve başarılı olmak istediğiniz konularda çevrenizdeki kişileri de harekete geçirmek isteyebilirsiniz. Enerjinizi sert bir şekilde ortaya koymak yerine yapıcı davranırsanız isteklerinizin daha az çaba ile gerçekleşeceğini göreceksiniz. Güç mücadelesi veya tartışma çıkacağını anladığınızda kendinizi sakinleştirirseniz iyi olacak. İyi duygunuzu yükselttiğinizde çok güç gerektiren işleri de başarabileceğinizi göreceksiniz. Bu ay ek harcamalar yapabilir ve belirlediğiniz bütçenizi aşabilirsiniz. Fakat karşınıza çıkan hoş fırsatlar bütçenizi aşmanıza sebep olacak. Artan harcamalarınızla birlikte kazancınız da artış gösteriyor. Sizi beğenen kişilerin desteğini alacaksınız.

6 Eylül’de Venüs sizin burcunuzda ilerlemeye başlayacak. Karşı cinsle daha sıcak ilişkiler kurabilir ve sevdiğiniz kişilerle ilişkinizi daha ileri bir düzeye çıkartabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde bakışların size yönelmesi ve karşı cinsin ilgisi hoşunuza gidecek.  19-21 Eylül arası sizi şaşırtacak haberler ve ilginç iş teklifleri alabilirsiniz. Karmaşık sorunları olan bir proje sizi daha yaratıcı olmaya ve farklı düşünmeye alıştıracak. 22-29 Eylül arasında ise dikkatinizi ilişkilerinize yöneltmeniz gerekebilir. Aşk hayatınızda hem yoğun tutku, hem de kıskançlıklar ortaya çıkabilir. Aşk daha çok mücadele edenin kazandığı bir oyun haline gelebilir.

 

Başak (22 Ağustos – 23 Eylül)

Dikkatiniz yüksek ve zihinsel yeteneklerinizi de çok becerikli kullanacaksınız. Eylül ayının ilk yarısında yoğun dikkat gerektiren işler yapabilir ve organizasyon becerinizi gösterebilirsiniz. Yaptığınız işlerde titizliğiniz ve detaylara dikkat etmeniz övgüler toplayabilir. Enerjinizi yapmanız gereken işlere yöneltip hoşunuza giden bir iş performansı gösterebilirsiniz.

Aşk hayatınızda ise duygularınız yoğun olacak ve aşkın daha fiziksel olan yönlerini keşfedeceksiniz. Arkadaşlarınızla vakit geçirmekten keyif alacak ve birlikte hoşunuza giden organizasyonlar yapabileceksiniz. Yakın çevrenizle sohbet etmek ve haberleşmek de sizi mutlu edebilir. Yeni arkadaşlar edinebilir ve yeni komşularınızla tanışabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde daha popüler olacaksınız. Yalnız kendinizi ve çevrenizi çok sorgulamaya başladığınız için saygı duyduğunuz bazı kişilere karşı bakış açınız değişiyor. Verdiğiniz kararları eleştiren saygın bir kişiyle haklılığınızı ispat etmek için zıtlaşmasanız iyi olur. Olaylar aslında bakış açınızı değiştirmeye zorluyor. Yaptığınız tespitler nedeniyle geleceğinizle ilgili yeni kararlar alacaksınız.

 

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Kendinizi isteksiz ve istemediğiniz sorumlulukları yüklenmiş bulabilirsiniz. Sevdiğiniz kişileri kaybetmekten endişe ediyorsunuz. Üzerinizdeki duygusal baskı nedeniyle tarzınızı gözden geçirip değiştirebilir veya ilişkilerinizi bitirme noktasına gelebilirsiniz. Fakat sabırlı olur ve yapıcı davranırsanız davranışlarınızın ödülünü alacaksınız. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sevdiklerinizin desteğine ihtiyacınız var. Bu dönemde sizi destekleyen kişilerle irade çatışmasına girmekten kaçının.  6 Eylül itibarı ile kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacak ve ilişkilerinizin de daha samimi olacağını göreceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili cesur adımlar atabilirsiniz. Duygularınızı göstermekte cömert olacak ve karşı cinsle yakınlaştığınızı fark edeceksiniz. Yaptığınız gösteriler ve başarılı olduğunuz alanlardaki yeteneklerinizle sevdiğiniz kişiyi etkilemeniz kolay olacak.

Ayın ikinci yarısı dikkat gerektiren konularda başarılı olacaksınız. Zihinsel yeteneklerinizi ortaya koyabilir ve yeni iş projeleri yapabilirsiniz. İletişim ağı kurup yapılması gereken işleri organize edeceksiniz. 19-21 Eylül tarihleri arasında yakın çevrenizdeki bir kişi hakkında sürpriz haberler duyup çok şaşırabilirsiniz. Kardeşiniz ve yakın çevrenizle ilgili karışıklıkları sizin çözmeniz gerekiyor. İletişim karmaşasından kaynaklanan sorunları çözmek için sizin de sağlıklı düşünmeniz gerekiyor. Karışan aklınızı susturup duygularınızın sesini dinlerseniz yaratıcı çözümler üretebilirsiniz. Memnun olmadığınız iş anlaşmalarını veya hukuki sözleşmeleri değiştirebilirsiniz.

 

Akrep (22 Ekim – 22 Kasım) 

Bu ay çok enerjik olabilir ve içinizdeki gözükmeyen gücü ortaya koyabilirsiniz. İçinizdeki gücün kaynağı ölümü derinden anlamanız ve çok yüksek olan yaşama arzunuz. Yaptığınız proje ve çalışmalarda başarma arzunuzu gösterecek ve hoşunuza gidecek sonuçlar alacaksınız. Yalnızca sabırsızlığınızı yatıştırmalı ve yapıcı davranmalısınız. Maddi konularda beklentileriniz artıyor. Çevrenizdeki kişileri maddi isteklerinizle çok zorlamamalısınız. Makul olursanız isteklerinizi elde etmeniz daha kolay olacak.

Ayın ilk yarısı detaylara dikkat etmeniz gereken işler yapabilir ve sağlığınıza daha çok özen gösterebilirsiniz. 6 Eylül’de burç değiştiren Venüs ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Sevdiğiniz kişi ile güç mücadelesi içine girip kırıcı davranmamalısınız. Sevdiğiniz kişinin sizi sevmediğini veya size beklediğiniz gibi davranmadığını düşünüp isteklerinizi sert bir tavır içinde anlatmayın. Çevrenizdekilerin veya sevdiğiniz kişinin sizden çekinip isteklerinizi yerine getirmesi kırılan kalpleri onarmayacaktır. Makul olmalı ve sevdiğiniz kişiyi mutlu edecek şekilde davranmalısınız. Bu ay harcamalarınız çok yüksek olacak. Fakat bu durumu yaratan da sizsiniz. Aslında zor durumlarla başa çıkıp kendi gücünüzü test etmeyi istiyorsunuz. Gücünüzü kendinizi test etmek için harcamayın ve isteklerinizi gerçekleştirmeye odaklanın.

 

Yay (22 Kasım – 22 Aralık) 

Yaptığınız planlarda esnek olacak ve durumun gerektirdiği değişiklikleri kolayca yapacaksınız. Yalnızca organizasyonlarda meydana gelen değişikliklere uyum sağlamakta güçlük çekenler aksaklıklara neden olabilir. İletişim becerilerinizi yerinde kullanıp, ihtiyacınız  olan kişileri organize ederseniz iyi olur. Sizi zihinsel açıdan yorabilecek bu dönemde dikkat gerektiren işler yaparken özen göstermelisiniz.

6 Eylül’de Venüs, Aslan burcuna geçiyor. Siz de böylece karşı cinsle ilişkilerinizde daha sıcak bir döneme giriyorsunuz. Sevginizi göstermekte cömert olacak ve sevdiğiniz kişi ile sosyal ortamlara girmekten çekinmeyeceksiniz. Birlikte olduğunuz kişi ile herkesin dikkatini çeken bir çift olabilirsiniz. Birlikte olduğunuz bir kişi yoksa gideceğiniz eğlenceli bir ortam veya davette ilginizi çeken biri ile tanışabilirsiniz. 7-10 Eylül arasında saygı duyduğunuz kişiler veya saygın çevrelerle olan ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Fikirsel tartışmalar ve kimin haklı olduğu konusuna çok takılırsanız size destek veren kişilerin desteğini kaybedebilirsiniz. Karamsar olmayın ve yapıcı ilişkiler kurun.  Eylül ayının ikinci yarısı işlerinizi daha kolay organize edebilir ve iletişim karmaşasını düzenleyebilirsiniz. 19-21 Eylül arasında çok çarpıcı haberler duyacaksınız. Arkadaşlarınızla sürpriz organizasyonlara katılabilir ve çok eğlenebilirsiniz. Alacağınız ilginç bir iş teklifini değerlendirirken zihninizi de daha farklı düşünmeye alıştırabilirsiniz. Yeni keşifler yapacaksınız.

 

Oğlak (22 Aralık – 22 Ocak)

Ayın ilk günleri kendinizi gergin ve isteksiz hissedebilirsiniz. Yapmak istemediğiniz sorumlulukları yüklenmek sizi rahatsız edebilir. Aşk hayatınızda partnerinizin hoşunuza gitmeyen alışkanlıklarını sorgulayabilirsiniz. Karşılıklı inatlaşma sevdiğiniz kişilerle ilişkinizi gerginleştirebilir. Aslında kendinizde hoşunuza gitmeyen alışkanlıkları partnerinizde görüyor ve onu tenkit ederek kendinizi değiştirmekten kaçınıyorsunuz. Eğer kendinizi değiştirmek için çaba harcarsanız daha mutlu olacaksınız. Kendi üzerinizde yapacağınız değişiklik sizin de çok yararınıza olacaktır. 6 Eylül itibarı ile ilişkileriniz daha sıcak ve tutkulu olacak. Sevdiğiniz kişinin psikolojisini daha derin bir şekilde anlayıp ona cesaret verebilirsiniz. Yöneticilerinizle iyi geçinip iş yerinizde çok başarılı bir performans gösterebilirsiniz. Dikkatli ve titiz olmanız gereken projeler üzerinde çalışacaksınız. İyi bir ekibin parçası olduğunuzu hissederek sistemin nasıl işlemesi gerektiğini kavrayacaksınız. Sağlıkla ilgili konulara da dikkat edeceksiniz.

Ayın ikinci yarısı ise dikkatinizi farklı konulara bölmeniz gerekebilir ve yakınlarınızın ihtiyaçları ile de ilgilenebilirsiniz. İş yerinizde üzerinizde çalıştığınız evrakları dikkatli kontrol ederseniz iyi olur. Pek çok konuya dağılan dikkatiniz nedeniyle hata yapmanız söz konusu olabilir. 19-21 Eylül arasında hiç beklemediğiniz haberler alabilir ve çok şaşırabilirsiniz. Düşüncelerinizi değiştirmeye zorlayan olaylardan etkilenebilir ve akıl karmaşası yaşayabilirsiniz. Karar vermeniz gereken konularda sezgilerinizi dinlerseniz iyi olacak. Kardeşiniz veya yakınlarınızla iddialaşmayın.

 

Kova (22 Ocak – 20 Şubat)

Duygularınızın yoğun olduğu ve dinlenme ihtiyacı içinde olacağınız bir ay olabilir. Enerjinizi yönlendirmek için bir hedefe ihtiyacınız var. Daha önceden size çekici gelen hedefler artık çekiciliğini kaybetmiş olabilir. Sizi mutlu edecek ve kendinizi başarılı hissedeceğiniz bir yöne ihtiyacınız var.

İlişkilerinizde de karşılıklı çatışmalar ortaya çıkabilir. Sevdiğiniz kişinin desteğine ihtiyacınız varken, enerjinizi tüketen bir ilişkinin içinde olmak istemeyebilirsiniz. Ancak sevdiğiniz kişiyi yönlendirmek isterken farkında olmadan onu öfkelendiriyor olabilirsiniz. Beklentilerin yüksekliğinden kaynaklanan çatışma ilişkilerinizde müthiş bir gerilim ve aşk yaratıyor. Bu yüksek enerjiyi başarılı bir şekilde yönetirseniz, çok hoşunuza giden sonuçlar elde edebilirsiniz. Yapıcı olur ve istekleriniz için sabrederseniz, bu enerjiyi kullanmanız söz konusu olabilir. Sevdiğiniz kişiyi kırmak yerine onun sevgi ihtiyacını karşılamalısınız. Hem karşı cinsle hem de bütün ilişkilerinizdeki gerginlik sevilmediğinizi düşünmeniz ve çok yüksek olan sevgi ihtiyacınızdan kaynaklanıyor. Sevdiğiniz kişiyi ilk önce kırıp sonra ilişkinizi tamir etmek için çaba gösteriyorsunuz. Ancak bu şekilde sevdiğiniz kişiyi de kaybedebilirsiniz. Bu ay harcamalarınız da oldukça yüklü miktarda artabilir. Maddi beklentilerinizde makul olup, bütçenizi disipline ederseniz paranızı yönetebileceksiniz.

 

Balık (20 Şubat – 21 Mart) 

Ayın ilk günleri kendinizi daha neşeli ve keyifli hissedebilirsiniz. Çocukların ve yakın çevrenizin ihtiyaçları ile ilgileneceksiniz. Aklı karışmış olan bir yakınınızla ilgilenip onun sorunlarına çözüm üretebilirsiniz. Enerjiniz yüksek olacak ve gerçekleştirmek istediğiniz işleri başarılı bir şekilde sonuca ulaştırabileceksiniz. İlişkileriniz daha tutkulu olabilir ve birlikteliğiniz derinlik kazanabilir. Eğer bir ilişkiniz yoksa eski ilişkileriniz üzerine düşünüp kendinizi sorgulayabilirsiniz. Yaptığınız muhasebeyi dikkate alıp gelecekte nasıl bir ilişki istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bir arkadaşınızın yaşadığı olaylar sizin kararlarınızı da pekiştirecek.

Yalnız, yoğunlaşan iletişim trafiğiniz dikkatinizi dağıtabilir ve unutkanlığa neden olabilir. Dikkatli olmanız gereken evraklar veya anlaşmalar üzerinde çalışıyorsanız özen göstermelisiniz. 7-11 Eylül arasında ise farklı fikirlere hoşgörülü olursanız iyi olur. Saygın çevreden bir kişi ile aranızdaki görüş farklılığını büyütüp tartışmayı çok farklı bir noktaya getirebilirsiniz. Haklı olduğunuz bir konuda susmak hoşunuza gitmeyebilir. Ancak baktığınız açıya göre değişen bir konuda başka fikirlere de saygılı olursanız iyi olur.

Ayın ikinci yarısı çok daha rahat olacak ve yapacağınız işlere odaklanmakta zorluk yaşamayacaksınız. Enerjinizi etkin kullanmanız faydalı olacak. Hiçbir şey yapmıyor gibi görünseniz de izlediğiniz strateji ile hoşunuza gidecek sonuçlar alacaksınız. Güçlü kişilerle kurduğunuz yakınlık size yeni imkanlar ve fırsatlar sunabilir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.