© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

İçimizdeki Gökyüzü

İçimizdeki Gökyüzü

Eylül ayı Başak Burcunun ayı. Görevlerimizi, ödevlerimizi, gerçeklerimizi iyi belirlememiz gereken bir ay. Hasatın yapıldığı bir ay. Hayallerin, abartıların düş kırıklığına uğrayabileceği, kanmacanın, aldatmanın ağır bedeller ödeteceği bir ay. Ülkemizde sağlık sektörünün anlaşmazlık içine girmesi, sanayicinin hayal kırıklığına uğraması söz konusu olabilir. Parasal açıdan son derece kısıtlayıcı, zorlayıcı ve dış etkenlerin de beklenmedik hareketleri ile daralması büyük bir olasılık. Ani spekülatif hareketler büyük sıkıntı yaratabilir.

 

KOÇ BURCU 21 Mart- 20 Nisan
Koç burcunda doğmuş iseniz yaşamınızın pek çok önemli konularında değişiklikler yapmak istiyor, bekliyor ya da bugüne kadar sürdürmekte olduğunuz yaşantınızla ilgili hoşnutsuzluklarınızda artış olabilir. Genelde insan yaşamı değişimlere uğramadan önce bir iç sıkıntı ve yorgunluk hisseder. Artık bir şeyleri bırakma, eski alışkanlıklardan vaz geçme ve yenilenmiş bir yaşamı özlerken yeni alışkanlıklar edinme zamanı gelmiş demektir. Özellikle 21-25 Mart arasında doğmuş iseniz bu duygularınız en üst seviyeye çıkmış olabilir. Eylül ayının ilk haftası son derece gergin ve aksiliklere dolu olabilir. Böyle günlerde yüreğinizin sesini dinleyerek tüm saçmalıklardan, fazlalıklardan ve yüklerinizden kendinizi arındırmanızda yarar var. Korkularınızı gözden geçirip onları geleceğinizi oluşturacak gerekçelere dönüştürebilirsiniz.

 

BOĞA BURCU 20 Nisan – 21 Mayıs
Boğa burcunda doğmuşsanız Eylül ayı burcunuzun tüm nimetlerinden yararlanabileceğiniz bir ay olarak gözüküyor. Olası tek sakıncası bu bolluk ve bereket gezegeni etkisi altında iken, genişleyeyim, büyüyeyim derken şişmanlayabilirsiniz. Genç bir boğa iseniz yaşamınızın en mutlu, doyumlu, sevilesi bir sürecine giriyor olabilirsiniz. Aşkta, parada, yapmak istediklerinizi gerçekleştirebilmeniz için gereken şanslara, fırsatlara sahip olduğunuz bir dönem. Olgun bir boğa iseniz bu güne kadar yapmış olduklarınızın, fedakarlıklarınızın ve çalışmalarınızın sonuçlarını, ödüllerini almaya başlıyorsunuz. Ruhunuzun ve gücünüzün en üst seviyede olduğunu hissedebilirsiniz. Göz önünde olmak, haklı olmak, sevilmek… Mutlu dopdolu bir Eylül ayı sizleri bekliyor. Zorun başarıya dönüştüğü bir ay.

 

İKİZLER BURCU 21 Mayıs- 21 Haziran
İkizler burcunda doğmuşsanız son birkaç yıldır atlatmış olduğunuz sıkıntıları da göz önünde bulunduracak olursak daha huzurlu, kendinize daha özenli olduğunuz bir süreçte olmalısınız. Evinize, ailenize daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir dönem. Yurt dışına gitmek, seyahatler yapmak için son derece elverişli bir süreç. Hiçbir yere gidemiyor iseniz en azında bir yabancı dil, ya da ileride varoluşunuzu zenginleştirebilecek bir hobi edinebilirsiniz. Gelecekte yüreğinizi, benliğinizi büyütecek çalışmalar içine girebilirsiniz. Eylül ayı boyunca geniş alanlara gitmek, doğa ile iç içe bulunabileceğiniz yerlerde bulunmak düşüncelerinizi ve duygularınızı toparlamanızda yardımcı olabilir. Yeni fikirlere, yabancı olan her şeyi tanımaya açık olduğunuz bir süreçtesiniz. Halen öğrenim görmekteyseniz çok şanslı ve başarılı bir döneme giriyorsunuz. Güç sahibi olmaktan çok bilgi sahibi olarak güçlü olmak sizlere birçok kolaylıklar sağlayacaktır. İthalat ve ihracat yapıyorsanız yararlı olduğunuz ve bir hizmeti yerine getirdiğinize inandığınız sürece bereketiniz çoğalır. Beklenmedik bir risk beklenmedik büyük bir şans getirebilir.

 

YENGEÇ BURCU 21 Haziran- 23 Temmuz
Yengeç burcunda doğmuşsanız bu sıralar oldukça yorgun ve telaşlı olabilirsiniz. Gelecekle ilgili düşüncelerinizi gerçekleştirmek için kişisel çabalarınız daha hedefe yönelik olmalı. Ana hedeften şaşmadan, aşırı duygusallığa kapılmadan kendinize güvenerek atacağınız her adım sizi isteklerinize adım adım yaklaştıracaktır. Birçok engeller ya da zorluklar karşısında kalabilirsiniz. Ancak bu çetin dönemi atlatabilecek her türlü donanıma sahipsiniz. Bu dönemde her şeyden çok yararlı ve yardımsever olmak size bereket getirecektir. Yaptığınız her işi sevgi ile yapmanız çok önemli. Sizi sevenlerin size olan güveni ve desteği ile her türlü sınavın üstesinden gelebilecek donanıma sahipsiniz. Eylül ayı sevdiklerinizle birlikte yapacağınız çalışmalar için son derece uygun bir ay. Öğrenciler için mükemmel bir ay. Entelektüel çalışmalar, yaratıcı girişimler için ideal bir ay. Karamsarlığa düşmemeniz halinde beklediğiniz pek çok mutluluğu yakalayabilirsiniz.

 

ASLAN BURCU 23Temmuz-23 Ağustos
Aslan burcunda doğduysanız eylül ayı sizin için son derece Karmik bir ay. Yani ödevlerimizi, görevlerinizi, çalışmalarınızı hatırlatacak bir ay. Yarım kalmış işlerinizi tamamlamanız, kendinize veya başkalarına verdiğiniz sözleri tutmanızı gerektiren bir süreç içindesiniz. Aslan burcu bilindiği gibi kendisini ifade etmeyi, ortaya koymayı, alkış almayı ve beğeni toplamayı çok seven bir kişiliktir. Ama bu kez Eylül ayı boyunca başarılarının varoluşları için çaba göstermeniz başarı kapılarını açabilir. Aslan burcunun bu ay ki ödevi sevmek, sevdiklerine yararlı olmak. İş hayatında olumsuzluklar, hayal kırıklıkları olabilir. Beklentilerinizde abartıya kaçmadığınız sürece fazla hayal kırıklığına uğramazsınız.

 

BAŞAK BURCU 23 Ağustos-23 Eylül
Başak burcunda doğduysanız bu yılki çalışma sezonuna oldukça şanslı, bereketli ve başarılı olarak giriyorsunuz. Varoluşunuzun tüm zenginlikleri ve parlaklığı ile yeni yaşınıza giriş yapıyorsunuz. Bu güne kadar arzu edip de gerçekleştiremediğiniz pek çok şeyi gerçekleştirebilme imkanına sahipsiniz. Yıl boyunca isteyin, dileyin gerçekleşsin. Evrenin, tanrının size en yakın olduğu bir dönemdesiniz. Kendinize güvenin, isteklerinizden, arzularınızdan vaz geçmeyin. Maddi manevi en fazla ödüllendirileceğiniz bir yıla giriyorsunuz. Yalnız bu dönemde dikkat etmeniz gereken tek nokta “fazla abartıya kaçmamak, aşırı beklenti içine girmemek”. Her hangi bir konuda beklentiniz biraz gerçekçiliğin ötesine geçiyorsa orada hemen kendinizi ve beklentinizi gözlemlemenizde yarar var. İleriki aylarda hayal kırıklıklarına uğramamanız için yapacaklarınızı büyüteç altına almamanız iyi olabilir. Bu yıl büyük aşklar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte kendinizi şımartabilirsiniz.

 

TERAZİ BURCU 23 Eylül – 23 Ekim
Terazi burcunda doğduysanız bu ay sizin için oldukça yoğun, sabırlı, çalışkan olmanız ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz gereken bir ay. Eylül ayı boyunca bazı negatif etkiler altında kalabilirsiniz. Kendinizi güçsüz ve çalışmalarınızda başarısız hissedebilirsiniz. Aslında gerçek sorun, yapmak istediklerinizle, zorunluluklarınız arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyor olmanız olabilir. Böyle bir durumda önceliği sorumluklarınıza ayırmanızda yarar var. Bu yıl Terazi burcu için sorumluluklar yılı. Bu yılki çalışmalarınız ilerleyen yaşlarınızdaki günleriniz için bir temel oluşturabilir. Aslında yorucu ama kıymetli dönemlerdir bu dönemler. Kişinin en fazla olgunlaştığı, hayatın gerçekleri ile yüzleştiği ve kendi gerçeklerine sahip çıktığı bir dönemdir. Eylül ayı boyunca az, öz, değerli kavramları ile her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

 

AKREP BURCU 23Ekim – 22 Kasım
Akrep burcunda doğduysanız Eylül ayı son derece başarılı ve dopdolu geçebilir. Çalışma hayatınızda ve aşklarınızda başarılı olabilirsiniz. Kendinizi ortaya koyma, sözünüzü dinletme, istedikleriniz yapabilme fırsatları karşınıza çıkabilir. Yoğun ve kalabalık bir süreç olarak gözüküyor. Bu süreç içerisinde kendiniz hem köle hem efendi hissedebilirsiniz. İçinizde bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bir takım korkulara kapılabilirsiniz. Yaşamınıza kattığınız her detay fedakarlık gerektirebilir. Ara ara özgürleşmek, kurtulmak isteyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki ne kadar dolu ve aktif yaşarsanız o kadar renkli ve heyecanlı yaşarsınız. Aşırı özgürlük isteği içerisinde kalırsanız sabırlı davranmalı ve olayların zamanla kendi yerini bulacaklarını düşünerek kendinizi fazla yıpratmamaya özen göstermelisiniz. Farkındalıklarınız sizi ani çekip gitme, bırakma duygularınızdan koruyabilir. Spekülasyonlardan uzak durmanızda büyük yarar var.

 

YAY BURCU 22 Kasım – 22 Aralık
Yay burcunda doğduysanız Eylül ayı sizin için umutların ve düşlerin ayı olabilir. Hiçbir şey gerçekleşmiyor gibi gelse de hepsinin zamanla kendi yerini bulacağını düşünmeniz ve vaz geçmemeniz size yardımcı olabilir. Ani beklenmedik aksiliklerin hepsi geçici. Siz vaz geçmediğiniz sürece istekleriniz mutlaka gerçekleşir. Dar süreçlerde, alanlarda kendinizi sıkıştırmanıza gerek yok. Bu yıl boyunca yaşamınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilme imkanına sahip olacaksınız. Maddi, parasal konularda oldukça şanslısınız. Korunmalı bir Eylül ayı sizi bekliyor. Objektif olmak, pozitif düşünmek size bolluk ve bereket getirebilir. En zor anınızda hayata bir gülümsemenizle koskoca hayatın size gülümsemesini sağlayabilirsiniz.

 

OĞLAK BURCU 22 Aralık – 21 Ocak
Oğlak burcunda doğduysanız Eylül ayı sizin için yoğun olabilir. Yeni fikirler, başlangıçlar içinizi kemirebilir. İçinizden isyan etmek isteyebilirsiniz. Bazen de bir anda her şey gözünüzde anlamsızlaşabilir. Böylesi yoğun inişli, çıkışlı duygular içinde olsanız bile yaşam size gülümsemeye devam edecek. Sınavlarınızda son derece başarılı olabilirsiniz. Çalışmalarınız, araştırmalarınız varsa yayınlarınız sizi mutlu edecektir. Yenilikler ve yeni hedefler bu ay için çok yorucu olabilir. Eylül ayı sizin için biraz yorucu ya da enerjinizin düştüğü bir ay olabilir. Öfkelenmemeye, objektif olmaya biraz kendinizi dinlemeye çalışmanız ve kendinizi dinlendirmeniz yararlı olabilir. Olabildiğince ani kararlardan, tepkilerden ve tartışma ortamlarından uzak durmanızda yarar var. Gruplar içinde anlaşmazlıklar yoğun olabilir.

 

KOVA BURCU 21 Ocak – 20 Şubat
Kova Burcunda doğduysanız bu ay oldukça hareketli ve pek çok aksiliklerin arka arkaya sıralandığı bir ay. Eylül ayı boyunca daha sakin ve yavaş hareket etmeniz sizi pek çok kazadan, sıkıntıdan uzak tutabilir. Ani öfkelerden, tepkilerden sakınmanız yararlı olabilir. Yapmak istediğiniz pek çok yenilikler karşınıza çıkabilir. Ani beklenmedik fırsatları zaman içinde değerlendirmeye almanızda, hayatınıza katmak istediğiniz yenilikleri zamanla yarışmadan sabırla işlemeniz daha doğru olacaktır. Eylül ayı boyunca mümkün olduğunca sakin ve yavaş olmanızı sizi istediğiniz geleceğe sağlıklı bir biçimde taşıyabilir.

 

BALIK BURCU 19 Şubat – 20 Mart
Balık burcunda doğduysanız Eylül ayı boyunca tartışmalardan uzak durmanızda, daha çok çalışmalarınıza ve işinize odaklanmanızda yarar var. Kendi çalışmalarınızda başarılı olacağınız bir ay. Ancak ikili ilişkilerde zorlanabilmeniz ve başkalarını tanımakta güçlük çekmeniz söz konusu olabilir. Çok fazla hayal etmemeyi, beklentileri yükseltmemeyi ve biraz da olayları kendi akışına bırakarak kendi içlerinde çözülmelerini beklemeniz daha doğru olabilir. Eylül ayı boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yoğunlaştığınız duygularınız olmalı. Bir şeyi aşırı yoğun hissediyorsanız bu yoğunluğu bertaraf edip gerçekçi bir gözle bakmanızda yarar var. Eylül ayı boyunca ne kadar gerçekçi olursanız o kadar başarılı olabilirsiniz. Ummadığınız beklemediğiniz insanlar çalışma hayatınızda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Etrafınızdaki insanların tamamen değiştiğini görebilirsiniz ya da kendiniz çevrenizi değiştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.