© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Her Yer Dantel Olacak

Her Yer Dantel Olacak

Dantelin zarafetle tasarımlara işlendiği So Yoo markasının yaratıcısı ve cemiyet hayatının güzel ismi Burcu Karabacak ile Ajia’da gerçekleştirdiğimiz sıcacık çekimle size yaza davet ediyoruz…

  

İnsanın kendini anlatması zordur ama Burcu Karabacak’ı kısaca kendinden dinleyebilir miyiz?

Boğaziçi Üniversitesi Turizm Bölümü mezunuyum. Üniversite son sınıfta da evlendim ve çok genç yaşta anne oldum. Kafasına hiçbir şeyi takmayan, küçük şeylerden bile mutlu olmayı başarabilen, önceliği çocukları olan, tam bir Yengeç burcu, zorlukların asla yıldıramadığı çok güçlü bir kadınım.

Mesleğinize olan tutkunuz nasıl başladı? İş hayatına ilk adımı ne zaman, nerede attınız?

 

Çocuklarımın büyümesiyle birlikte çok uzun zamandan beri aklımda olan iş hayatına tam bir sene önce atıldım. Aslında bambaşka bir iş yapmayı planlarken bir gecede kendimi plaj kıyafetleri tasarlarken buldum.

 

Koleksiyonlarınızı hazırlarken hikayeleri nasıl, nelerden yola çıkarak oluşturuyor, nelerden ilham alıyorsunuz?

 

Geçen sene koleksiyonumu hazırlarken, geçen senenin modası olan örgü elbise ve örgü bikinilerin ülkemizde istediğim gibi bulunamamasından yola çıkarak koleksiyonumu oluşturdum. Bu sene ise, plaj grubundan çıkıp tamamı dantel olan daha abiye ve şık elbiseler ile pantolon takımlarından oluşturdum koleksiyonumu.

 

Moda tutkusu sizin için ne ifade ediyor? Tarzınızı nasıl tanımlıyorsunuz?

 

Moda tutkusu beni yansıtıyor diyebilirim. Kısaca; keşif yapmak ve eğlenmeyi ifade ediyor benim için. Tarzım için spor şık diyebiliriz.

 

Eşinizle yollarınız ne zaman, nasıl kesişti?

 

Eşimle yollarımız 15 sene önce bir arkadaş vasıtasıyla kesişti.

 

Evliliğinizi ve eşinizi birkaç kelimeyle tarif edecek olsanız hangi kelimeleri seçerdiniz?

 

Evliliğimi birkaç kelimeyle iface edecek olsam; saygı ve anlayış derim.

 

Peki anne olduktan sonra iş hayatınızda neler değişti?

 

Anne olduktan sonra aslında iş hayatımda bir şey değişmedi. Yani işime çocuklarımı asla karıştırmam. Çocuklarım her şeyin önünde gelir. Onlar evde yokken işten çıkarım, onlar eve gelene kadar eve dönmüş olurum, geldiklerinde beni mutlaka evde bulurlar.

 

Eşiniz iş hayatınızda ve evin içinde yardımcı olabiliyor mu size?

 

Açıkça söylemek gerekirse, eşim, iş hayatımda bana ve fikirlerime güvendiği için iş hayatımda bana hiç karışmaz. Evde ise, yemek yapan bir yardımcımız olmasına rağmen, misafir geldiği zaman yemekleri hep eşim yapar.

 

Sosyal sorumluluk projelerine ne türde destek veriyorsunuz?

 

Üyesi olduğum bir dernek var, elimden geldiği kadar orada çalışıyorum. Diğer derneklere de katılmasam bile etkinliklerinde bilet alarak ve bağış yaparak yardımcı olmaya çalışıyorum.

 

Nasıl geçiyor bir gününüz? Yoğun temponuzun içinde çocuklarınızla dilediğiniz kadar vakit geçirmeye fırsatınız oluyor mu? Neler yapıyorsunuz birlikte?

 

Sabah çocuklarla beraber kalkıyorum, onları okula gönderdikten sonra mutlaka spor yapıyorum. Sonra gün içinde yapmam gereken ne varsa planlıyorum. Sosyal yaşamın getirdiği yerlerde olmam gerekiyorsa oralarda oluyorum, aralarda kendi işlerimle ilgileniyorum.

Ama mutlaka saat 4 olmadan evde olmaya çalışıyorum. Çünkü çocuklarım eve geldiğinde beni evde görmeleri benim için çok önemli. Önceden ne yapacağımızı planlamıyoruz, onlar ne isterse onu yapıyoruz. Genelde sinemaya ya da baş başa yemeğe gidiyoruz.

 

Moda ne ifade ediyor sizin için? Tarzınızı kendi seçimleriniz mi oluşturuyor? Gardırobunuza hakim olan renk ve parçalar neler?

 

Bana göre moda; bana yakışandır. Tarzımı kendi seçimlerim oluşturur. Bana yakışmayan bir şeyi sadece moda olduğu için asla giymen. Gardırobuma hakim olan parçalar genelde, elbiselerdir. Elbise giymeyi çok seviyorum. Özel olarak hakim olan bir renk yok aslında, rengarenktir, tüm renkleri görebilirsiniz gardırobumda…

 

Önümüzdeki sezon kıyafet ve aksesuarda öne çıkan parçalar neler olacak sizce?

 

Aksesuarlarda, büyük küpeleri, kıyafetlerde ise her yerde danteli göreceğiz.

 

Ufukta yeni projeleriniz var mı? Markalarla iş birlikleriniz veya yurt dışı çalışmalarınız olacak mı?

 

Tabii ki şu an aklımda olan projeler var. İnşallah hayırlı bir şekilde değerlendirip markamı çok daha farklı yerlere taşıyabilirim.

 

İki çocuğa rağmen bu kadar formda olmayı nasıl başarıyorsunuz?

 

Bu kadar yemek yiyip hala formda kalmamın tek sebebi, hiç aksatmadan her gün, çok yoğun bir şekilde spor yapmamdır. Tam bir spor tutkunuyum.

Başarılı bir tasarımcı olmak isteyen gençlere öncelikli olarak neler tavsiye ediyorsunuz?

Kendileri olsunlar ve üretmekten korkmasınlar.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.