© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Güzellik Nedir?

Güzellik Nedir?

Sevgili MAG okurları, bundan böyle her ay birbirinden hoş bayanlarla, “güzellik” konusunda röportajlar yapacağım. İlk konuğumun da farklı bir kişi olmasını istedim… Bu kez rolleri değiştirdik ve ben, MAG dergisinin editörü Beril Çavuşoğlu’na “güzellik” konusunda sorularımı yönelttim. Merkezimizde uygulamalar yaptıran Beril Hanım’ın bakalım “güzellik sırları” neymiş?

Sizin için güzelliğin tanımı nedir?  

Bence insanın içinde iyi hisler uyandıran bir kavram, bir enerjidir.

Günlük güzellik bakımlarınız neler? 

Doğrusu biraz doğallıktan yanayım. Yüzlerce çeşit kremlerim, uyguladığım bakımlarım yok. Duşumu aldıktan sonra gülsuyu ile yüzümü silerim. Ardından bir nemlendirici sürerim. Bu ara Strivectin kullanıyorum. Eğer bir davet yoksa sadece dudak renginde ve çok uzun zamandır rengini hiç değiştirmediğim rujumu sürerim. Bir davet varsa da çok sevgili arkadaşım M.A.C Cosmetics’te makyaj sanatçısı olan Mustafa Revan’dan yardım isterim.


Peki, sizce kadınların güzelleşmek adına yaptığı hatalar nelerdir?  

Kadınlar çok fazla kendileriyle uğraşıp, mesela gereğinden fazla estetik yaptırınca çok yapay görünüyorlar. Bu arada estetiğe karşı değilim, yanlış anlaşılmasın. İnsan kendini sevince, iyi hissedince zaten güzel görünüyor. Dışarıya karşı da bu ışığı yansıtıyor diye düşünüyorum.


Sizin “güzellik” sırrınız da bu mu?

Çok teşekkürler. Pozitif düşünüp, iyi hissetmek… Her insanın kendine özel olarak bahşedilmiş farklı bir güzelliğinin, ışığının olduğunu bilip, bunu hissederek yaşamak diyebilirim.


Güzelliğinizi hangi rengin daha çok yansıttığını düşünüyorsunuz?  

Mood’uma göre her renk. Ama kırmızı ve moru çok severim…


Çantanızda vazgeçemediğiniz güzellik malzemeleriniz neler?  

Uzun yıllardır Yves Saint Laurent’in gül kurusu rengi rujunu kullanıyorum ve yanımdan ayırmıyorum. Bir de Chanel allığım tabi ki…


En sevdiğiniz şehir?  

Sevdiğim insanların olduğu yerleri seviyorum o yüzden Ankara’yı da, İstanbul’u da seviyorum. Ayrıca New York, Roma ve Napoli’de de kendimi çok iyi hissediyorum.


Ankara’da gitmekten keyif aldığınız mekanlar nereler?  

Rafine, Mezzaluna, Kuki ve Nar Koleksiyon…


En son okuduğunuz ve etkilendiğiniz kitap nedir?  

Sevgili hocam Sabiha Betül’ün yazdığı “Huzura Sekiz Adım”.


Ruh güzelliği ve beden güzelliği birlikteliği hakkındaki düşünceleriniz neler?  

Bence güzellik bir bütün. İçinde güzel duygular yaşatan ve büyüten insanlar “güzel” oluyorlar. Bu enerji, bu ışık dışarı da vuruyor. Gözlerinin içi gülen bir insandan daha güzel ne olabilir?


Çok formda görünüyorsunuz? Formunuzu nasıl koruyorsunuz?  

Bence fena beslenmiyorum. Bizim de yazarlarımızdan olan Ender Saraç’ın hazırladığı günlük beslenme programını uygulamaya çalışıyorum. Ayrıca uzun yıllardır yoga ve spor yapıyorum.


Son günlerde sizi heyecanlandıran güzellik keşfiniz nedir?  

Excilis! Artık otuzlu yaşlarda cilde daha iyi bakmak gerekiyor. Benim de cildimde hafif canlandırıcı bir dokunuşa ihtiyacım vardı. Bu excilis, mucize bir şey. Daha ilk seansın sonunda herkes fark etti. Botox mu yaptırdın, dolgu mu, ne yaptırdın gibi sorularla karşılaştım. Ben de hiçbiri, sadece excilis dedim. Herhalde dört seansın sonunda on sekiz yaşında filan görüneceğim.


Neden olmasın? Gerçi zaten genç ve hoş bir bayansınız. Sizi Ahsen Demirci Wellnes Club’a getiren ne oldu?

Benim pek çok arkadaşım, botox da yaptırıyor, dolgu da koyduruyor, farklı farklı şeyler de enjekte ettiriyorlar. Ben sanırım bu konularda biraz ürkek davranıyorum. Henüz böyle bir tecrübem olmadı. Ama cildimde bir canlanmaya ihtiyaç duyuyordum… En çok ismini duyduğum yer de burası oldu. Çevremde tanıdığım pek çok kişi buraya geliyor ve çok da memnunlar. Ben de hem sizi hem de burada çalışan arkadaşları görünce güven duydum. Ayrıca excilis’ın iğnesiz, acısız, kısa sürede sonuç veren çok kolay bir yöntem olduğunu öğrendim. Ne mutlu ki sizleri tanıma fırsatım da oldu.


Çok teşekkür ederim. Sizi tanımak da büyük mutluluk…

 

Adres: Osman Ağa Konakları No: 4 Ümitköy/Ankara Tel. 0312 235 38 83 – 235 38 18

 

 

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.