© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Güleryüzlü Hizmetiyle Ven Cafe

Güleryüzlü Hizmetiyle Ven Cafe

Ankara Medicana International Hastanesi’nde farklı bir konseptle hizmet veren VEN Cafe, güler yüzlü hizmet anlayışı, olağanüstü marifetli şefleriyle konuklarını tamamen hastane ortamından çıkarıyor ve onlara alışılagelmişin dışında lezzetler sunuyor.

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1978 Ankara doğumluyum. İlköğretim ve lise eğitimimi Tevfik Fikret Okulları’nda tamamladım. Kentucky Üniversitesi’nde reklam ve halkla ilişkiler üzerine eğitim aldım. Üniversite hayatım boyunca yiyecek içecek sektöründe part-time olarak çalıştım. Şimdi geriye dönüp baktığımda aslında mesleki hayatımın tohumlarını o zamandan ekmeye başlamış olduğumu görüyorum.

 

5 yıllık evliyim, eşim Okay hem işte hem de evde en büyük destekçim. 3 yaşında bir oğlumuz var, Batu, o hayattaki başarılarımızın en büyük ilham kaynağı…

 

Cafe açma fikri nasıl doğdu?

En büyük idealim kendi üretimini yapan butik bir cafe sahibi olmaktı. 3,5 yıl önce faaliyete geçen Ankara Medicana International Hastanesi’nin cafesini işletme fırsatı, tesadüflerle gelişmiş olmasına rağmen burada hayalimi gerçekleştirebileceğime ve bu alanda fark yaratacağıma çok inandım.

 

VEN Cafe’yi diğerlerinden farklı kılan özellikleri nelerdir?

Konsept olarak hiçbir zaman hastane kantini veya kafeteryası tarzını kendimizle bağdaştıramadık. Sahip olduğumuz vizyon ve Ankara Medicana International Hastanesi’nin kalitesi gereği; bistro&cafe anlayışıyla müşterilerimizin gelip lezzetli yemekler yiyerek kendilerini mutlu hissedecekleri bir ortam sağlamaktı hedefimiz. Menümüzü oluştururken, her kesime hitap edecek farklı alternatifler sunmaya özen gösterdik. Pizzalar, wrap çeşitleri, makarnalar, ızgaralar ve tüm tatlılarımızı kendi mutfağımızda hazırlayarak dışarıdan hiçbir şekilde hazır mamül kullanmıyoruz.

Hastane içerisinde, zengin yiyecek içecek menüsüyle lüks bir hizmet sunan VEN Cafe’nin aslında  alışılmışın dışında bir tarzı var. Bu işe yeni bir bakış açısı getirdiniz, sizce olması gereken hep bu muydu? Neden?

Hastane bünyesinde olmamızdan dolayı müşteri portföyümüz hasta ve hasta yakınlarından oluşmakta. Bu nedenle, bir çok kişi hep telaş içerisinde. Biz ekip olarak her zaman müşterilerimizi rahatlatmayı ve mutlu etmeyi ilk gün itibari ile ilke edindik.

 

Türk kahvesini lokumla sunmamızın veya latte’nin yanına koyduğumuz biscotinin, gelen müşterilerimizi anlık bile olsa mutlu etmesi  bizi çok heyecanlandırıyor. Hastane çerçevesinde müşterilerimiz olan kişilerin, daha sonra sadece yemeğe veya evine yaş pasta almaya gelmeleri bu yoldaki başarımızın en büyük göstergesidir.

 

VEN Cafe’nin ileride olmak istediği yer neresi? VEN Cafeyi ileride başka yerlerde de görecek miyiz?

Eşim Okay ve ben işimizde hep daha iyi olmayı, daha güzelini yapmayı hedefliyoruz. 2012 yaz döneminde faaliyete girecek olan Konya Medicana International Hastanesi’nde VEN Cafe olarak faaliyetimize başlayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.

 

[nggallery id=1262]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.