© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Gerçek Bir Başarı Öyküsü

Gerçek Bir Başarı Öyküsü

Bahar Demirkıran Beslenme Danışmanlığı Merkezi olarak bu ay sizinle gerçek bir başarı öyküsü paylaşmak istedik. Bu sayıda gururumuz Özlem Güler. “Özlem Hanım çocukluğundan beri fazla kilolarından şikayetçi. Bir dönem 17 kilo vermiş ama koruyamadığından pek de çözüm olmamış. Çalışmaya başladığımızda kan yağları yükselmiş ve bir takım mide, bağırsak sıkıntıları oluşmuştu. İşe gıda intoleransını araştırarak başladık, buğday ve bazı balık türlerine intoleransı olduğunu tespit ettiğimiz Özlem Hanım 30 kilo verdi.”

Çoğu zaman diyet başarısı öyküleri böyle süslü cümlelerle başlar ve öyle bir yazılır ki sanki bu kişi, bunca kiloyu bir çırpıda, hiç tökezlemeden, sıkılıp bunalmadan verdi sanırsınız.

 

Özlem Hanım bir öğretmen… O da pek çoğumuz gibi her gün gidip geldiği, zaman zaman sıkılıp bunaldığı bir düzende çalışıyor. Hamur işini seviyor, tatlıya düşkün. O da yıllardır fazla kilolu olmaktan, çevresinin bu konudaki uyarılarından bıkıp usanmış yani Özlem Hanım da tıpkı bizler, sizler gibi biri. Gelin öyküsünü ondan dinleyelim;

“Aslında resimlerim ve aradaki farkı gören herhangi bir normal göz muhtemelen “lafa hacet yok” diyecektir ama ben yine de kısaca diyet maceramı yazıya dökmek istedim. Kilo almaya müsait ve yemeyi gerçekten seven insan, zayıf olan ve hiç kilo almayan ve sürekli ay ne yesem gram alamıyorum diyenlerin aksine çok da güzel kilo alabiliyor. Hatta bu alınan kilolar öyle bir noktaya varıyor ki; zaten o noktadan sonrası artık hiç umursanmayan ve “battı balık yan gider” denen seviyeyi bulabiliyor. Ben de o balık misali hatta yuvarlanarak sürdürdüğüm hayatıma ailemin, özellikle annem ve ağabeyimin yoğun duygusal baskılarına daha fazla dayanamayarak bir son vermeyi uygun görüp, 2011 yılbaşını bu uğurda milat ilan etmiştim.

 

Bahar Demirkıran’la 6 ay süren harika maceram böyle başladı. Tabi harika derken her hafta tartılıp, ölçülüp, biçilip, kilo vermeyip de bir iki gram alınca “Aaaaa ne yedik acaba bu haftaaaa?” şeklinde muhafız edalı kötü bakışlarla dolu haftalar… Şaka bir yana zor olsa da kesinlikle çok başarılı 6 ayın sonunda hedefe ulaşmış olmanın haklı gurur ve mutluluğu çekilen tüm acılara değer. Bu yolda en büyük destekçim ve benden bıkmadan anlamsız soru ve yorumlarıma katlanan Bahar Hanım olmaksızın bunu başarmak mümkün olmazdı. Her şey için çok teşekkürler”.

 

Özlem Hanımın öyküsünü onun ağzından dinlediğimizde açıkça anlıyoruz ki diyete başlamak ve devam ettirmek kolay değil. Başta umutla, keyifle ve hatta iştahla başladığınız diyet süreci kimi zaman sizi zorlar ve hatta kimi zaman bir eziyetmiş gibi hissedebilirsiniz. Bazı günler dışarıda yemeğe gidip yemeden durabildiğiniz için kendiniz ile gurur duyarken bazı günlerde de bu dünyada güzel yiyeceklerden mahrum kalan bir tek sizmişsiniz gibi gelebilir. Kimi zaman kontrol günleri kendiniz ile gurur duyarken kimi gün o kadar çabaya rağmen ilerleme kaydedemediğiniz hissine kapılabilirsiniz.

 

İşte size diyet hakkında birkaç dipnot; 

• Hiç nefes almadan diyet yapmanız mümkün değil kendinize ödül olarak serbest bir öğün verin ve vicdan azabı çekmeden yiyin.

• Kaçırdığınız zaman kendinizi suçlayıp kötü duygulara odaklanmak yerine toparlanıp diyete dönün.

• Kilonuzun sürekli azalmasını beklemeyin, duraklamalara ve hatta yükselmelere hazırlıklı olun

• Diyete devam edemeyeceğiniz özel dönemleri (tatil, bayram gibi) diyete verilmiş küçük bir ara olarak ele alın.

• Zorlandığınız noktalarda yeni uğraşlar bulun ve gevşemeye çalışın… 

 

BAHAR DEMİRKIRAN BES.DAN.VE EĞT.MRK. 

Cinnah Caddesi No:  96/7 Çankaya /ANKARA
Tel: 0 312 443 00 87  Faks: 0312 443 00 86
www.bahardemirkiran.com / info@bahardemirkiran.com
www.facebook.com/ankaradiyetisyenankara

 

[nggallery id=920]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.