© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Diana’s’ dan Lezzetli Biscottiler

Diana’s’ dan Lezzetli Biscottiler

Yeni bir satış tarzı, yeni bir konsept…
Diana’s Backhaus’da organik ve sağlıklı ürünler makul fiyatlara ve bir o kadar da cici paketlerde… Sanki evde yapılmış gibi ama gördük ki ev kadar temiz ve sevimli bir imalathane, bir atölye Diana’s Backhaus…

Çeşit az ama çok iddialı; neden?
“Diana’s Backhaus” alışılmışın dışında bir iş yeri. Mutfağım için bazı gıdaları bulamayınca bunu ben de yapabilirim dedim. Ve böylece üretime başladım. Şimdi atölyede tüm Biscotti ve kek çeşitlerimiz her gün taze taze hazırlanıyor. Biscotti yapmaya iki çeşitle başladım. Bu biraz az gözükebilir ama en iyiyi ve en doğruyu yavaş yavaş lezzetle birleştirip vazgeçilmez olmayı planlıyorum. Bu yüzden Biscotti’nin o müthiş tadından, sağlıktan ödün vermeden diğer lezzetleri de zamanla ekleyeceğim.

Sağlıklı kurabiye diye bir ürün yoktu şimdiye kadar. Siz nasıl buldunuz?
Tatlıyı aşırı seviyorum. Ama özellikle belli bir yaştan sonra bazı gıdaların tüketimine dikkat etmek gerekiyor. hepimiz özellikle tatlıdan mahrum bırakıyoruz kendimizi. İşte Biscotti’yi biraz da bu duygulara tepki olsun diye sağlıklı üretmeyi seçtim. Pekmezli Biscotti hiç yağ ve şeker içermiyor; sağlıklı beslenmek isteyen veya benim gibi her şeyi yiyemeyen insanlar için müthiş bir alternatif oldu.

Gıdaların dayanıklılığı piyasada emulgatörlerle sağlanıyor; sizin ürettiğiniz Biscotti’nin iki ay raf ömrü var; bunu nasıl kimyasal kullanmadan başarıyorsunuz?
Maalesef E’ler hayatımızda çok fazla yer alıyor. Hemen hemen tüm gıda maddelerinde mevcut. Ne kadar dikkat etseniz de tüketmek zorunda kalıyorsunuz. Bu çok acı. Ben her bilinçli tüketicinin yapması gerektiği gibi alışverişte ürün ambalajını dikkatle okuyup evdeki mutfağımda yazdıkları maddelerden bulunmuyorsa veya hiç tanımadığım maddeler varsa rafa geri koyuyorum. Hazırladığım Biscotti’de de tanımadığım, katkı maddesi olan hiçbir ürünü kullanmıyorum. Hepsi organik malzemelerden yapılıyor. Dayanıklılığı ise dedelerimden kalan özel bir formülle arttırıyoruz; Biscotti’yi ise çift fırınlıyoruz. Katkı malzemesi kullanılmadan da böylesi müthiş bir lezzetin sunulabileceğini ispatlıyoruz.

Diana’s Backhaus ileride hangi projelere imza atacak acaba? İleriki günler için planlarınız neler?
Arkamda tanıtımdan üretime güçlü ve güvenilir bir ekibim var. Onlarla geleceğe güvenle ilerleyeceğime inanıyorum.

Diğer yandan tabii ki lezzet çeşitlerimizi arttırmayı düşünüyorum. Aslında yeni birini ekledim bile. Geleneksel bir Avusturya keki. “İmparator’un Keki” diyoruz. O da yer alıyor artık menümde. Bir de aile geleneğini sürdürebilmeyi istiyorum. Biz aile boyu fırın ustasıyız. Bir babam kırmış bu geleneği. Heykeltıraş olmuş. Ben her ikisini de yapmak istiyorum. Resim ve heykel eğitimi aldım, tekstil sektöründe çalıştım. Şimdi de bir fırın açmak istiyorum. Bu aile geleneğini devam ettirme düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.