© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Bülent Şakrak ile Babalar Günü

Bülent Şakrak ile Babalar Günü

Samimiyetiyle tanıdığımız başarılı Oyuncu Bülent Şakrak sevgi dolu yuvasında baba olmanın kendisine hissettirdiklerini bizlerle paylaşıyor.

Baba olduğunuzda hissettiğiniz ilk şey neydi?

Baba olmayı insan hemen tanımlayamıyor bence. İnsanın öyle hemen “Of! Baba oldum.” diye bir durumu olamıyor. Ama çok uzun zamandır tanıdığım birine kavuşmuşum gibi hissetmiştim. Çok büyük bir aşk oldu. Çünkü aşk ile doğdu dünya zaten. Sonra çocuğum doğdu. Dünyam oldu.

Baba kavramını tek bir cümleyle tanımlayabilir misiniz?

Baba kavramını tek bir cümleyle tanımlayabilme yetisine henüz sahip miyim, bilmiyorum. Bu tanımı yapabilecek kadar yetişmiş, kendini geliştirmiş birisi miyim, onu da bilemiyorum. Bu çok iddialı bir cümle olur. Böyle cümleler kurmaktan imtina ederim hep.

Genelde birçok erkek, baba olmadan önce baba olmaktan korkar. Sizin çekinceleriniz var mıydı?

Hiç olmadı. Hiç korkmadım öyle bir şeyden. Zaten Melisa beni her şeye adım adım, çok güzel hazırladı. Muhteşem bir annemiz var. Hayatı benim için çok kolaylaştıran bir kadınla beraberim. Ve çok istediğim bir evlilikten, çok istediğim bir tohum daha atmış oldum. Bu şekilde düşünmek lazım. Hiç korkmadım. Hem neden korkayım ki!..

Kendi babanızın size davranışlarıyla sizin çocuklarınıza karşı davranışlarınızı kıyasladığınızda gördüğünüz en büyük fark nedir?

Çok büyük bir fark olduğu söylenemez. Ama tabii ki benim seçtiğim meslek ve yaşam standartlarımın babamınkine göre daha rahat olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla babam yapmak istediği çok fazla şeyi yapamamış olabilir. Tabi ben bu anlamda herhangi bir eksiği olduğunu hiç düşünmedim. Ancak bazı şeyler içerisinde yaşadığımız çağ ile de ilgili. Artık pek çok şeye çok daha kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Dolayısıyla meseleyi bu şekilde değerlendirecek olursak, kıyaslamanın çok da doğru olacağını düşünmüyorum. O yüzden bence babamla pek de farklı değiliz.

Baba olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Bir aile olmanın bilinciyle bir bütün halinde yaşamayı biliyorduk. Çok şükür, biz her zaman öyle bir aile olduk. Ama tabii ki, çocuklarla birlikte olunca her şeyin daha da kontrollü olması gerekiyor. Eskiden yalnız olduğun zaman, daha rahat ve düşünmeden yaptığın bir sürü şeyi yapmamaya gayret ediyorsun. Birileri için daha yaşamaya çalışıyorsun. “Yaşamak güzel şey”, Nazım da öyle demiş ya; hakikaten yaşamak çok güzel şey. Çocukların için yaşamaya gayret ettiğinde ise iki katı kadar güzel bir şey oluyor.

Çocuklarınızla yapmaktan en keyif aldığınız aktivite nedir?

Çizgi film izlemek. Çünkü ben de çocukluğumdan beri çizgi film izlemeyi severim. Yani oyun oynamayı, gezmeyi, dolaşmayı, hayvanlarımızla ilgilenmeyi çok seviyoruz. Bahçemizdeki tavuklarımızla, arılarımızla ilgilenmeyi çok seviyoruz. Ama en özgür zamanın fütursuzca çizgi film seyrettiğimiz zamanlar olduğunu düşündüğüm için, bence birlikte en güzel ve iddialı geçirdiğimiz zaman çizgi film zamanı.

Çocuklarınızla arkadaş gibi mi, yoksa baba-çocuk çizgisinin keskin olduğu bir iletişimi mi tercih ediyorsunuz? İlişkinizi nasıl tanımlarsınız?

Ben iletişim kurarken böyle kalıplara çok inanan birisi değilim. İçimden geldiği gibiyim. Bazen, baba ilişkisi kurmak ne demek, onu bile bilmiyorum. Tabi arkadaş gibi de oluyoruz. Rüzgar nereden eserse… Yani biz çocuklarımızla büyüdüklerinde tartışabiliriz de. Her şey olabilir. İnsanız sonuçta, belli bir kalıbımız yok. 

Çocuklarınızın kariyerini oluşturma sürecinde nasıl bir etkiniz var? Tercihlerini tamamen kendilerine mi bırakıyorsunuz?

Tabii ki kendilerine bırakacağız. Benim de ailem tercihlerimi tamamen bana bırakmıştı. Her zaman koşulsuz destek oldular. İnsan fikirlerini söyler tabi. Bildiklerimizi, öğrenmeye çalıştıklarımızı, tadına vardığımız, deneyimlediğimiz şeyleri birbirimizle paylaşırız. Ama herkes büyürken yolunu kendi çizer. Ben anneme de, babama da minnettarım; yolumu çizerken bana fırsat verip, destek oldukları için. Çocuklarım da öyle olsun isterim.

Bugüne kadar aldığınız en güzel Babalar Günü hediyesi nedir?

Aldığım en güzel hediye ailemle birlikte olmak. Çünkü ailemle beraber olduğum her Babalar Günü benim için şahane geçiyor. Melisa bugüne kadar bana eşsiz Babalar Günü kutlamaları yaptı. Ali de var şimdi. Onlarla birlikte harika Babalar Günleri geçiriyoruz. Eşim de bu tür özel günlerin tadını çıkarmayı ve bu gibi günler için hazırlanmayı çok iyi bilir. Dolayısıyla birini diğerinden ayıramam. Her biri diğerinden şahane geçen, çok mutlu olduğum günler benim için. Mesela, üzerinde “En baba adam” yazan bir t-shirtüm olmuştu. O hediyeyi almak beni çok mutlu etmişti.

Babalar Günü için iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Herkesin Babalar Günü kutlu olsun. Kendini baba hissedenlerin de Babalar Günü kutlu olsun. Çocuğu olması gerekmiyor. Hayvanlar ve bir sürü başka canlılar var dünyada. Birine bile babalık ettiyseniz Babalar Günü’nüz kutlu olsun.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.