© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Biofiller ile Kendi Hücrelerinizden Dolgu

Biofiller ile Kendi Hücrelerinizden Dolgu

Bireylerin genç görünmeye karşı bakış açısındaki bilinçlenmeleri üzerine estetik amaçlı işlem yaptırmaya daha çok yaklaştıklarını belirten Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Kamer Koldaş, kaybettiklerinizi geri kazandıracak yeni nesil hücresel otolog biofiller dolgu yönteminin detaylarını MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

Son yıllarda, kadın olsun erkek olsun, bireylerin dış görünüşlerine ve genç görünmeye olan bakış açılarındaki bilinçlenme ile birlikte estetik amaçlı işlem yaptırma ihtiyaçları yoğun bir şekilde artmıştır. Bu amaçla cerrahi yöntemlere başvurulabileceği gibi cerrahi ve anesteziye gerek kalmadan uygulanabilecek medikal estetik işlemlerle de günlük yaşamdan geri kalmadan memnun edici sonuçlara ulaşmak mümkün.

Bu anlamda tabii ki, sektörde bölgelere göre uygulanabilecek çeşitlilikte, farklı molekül ve özelliklerde, dolgu amaçlı ürünler ve kolajen stimülasyonu yapan ajanlar geliştirilmiş ve halen geliştirilmeye devam etmektedir.

Biofiller dolgu aslında uzun yıllardır birçok kişi tarafından kabul görmüş, kişinin kendi kanından elde edilen PRP’nin (Platelet Rich Plazma) FDA onaylı ve patentli özel bir kit yardımı ile birtakım santrüfüj işlemlerinden geçirilmesi sonucu meydana gelen, tamamen otolog bir dolgu uygulamasına verilen isimdir. Biofiller, hyalüronik asit gibi su tutmaz; tek seferde yedi ila on ml arası dolgu ürünü oluşturulup uygulanabilir; kişinin kendi kanından üretildiği için ödem, alerji riski yoktur, nodül riski yoktur; kolay şekil verilebilir; maliyeti düşüktür ve en önemlisi tamamen doğaldır.

Biofiller dolgu uygulaması özellikle yüzde, ellerde, boyunda ya da vücudun herhangi bir yerinde olan yoğun deformite  tedavilerinde, bir ya da iki ml klasik dolgu uygulamaları ile sonuç alınamayacak hasta profilinde rahatlıkla uygulanabilir. Ayrıca PRP’den elde edilen bir hammadde olduğu için uygulama bölgesinde alttan yukarı cildi besleyen, cilt ışıltısını artıran bir etki oluşturması işlem etkinliğini ve kalitesini artıran faktörlerdendir. Dolgu işlemi beraberinde cilt yenilenmesine sağladığı katkı tartışılamaz.

Biofiller dolgu uygulamasını; çeşitli sebeplerle (doğal dolgu hammaddesi isteyenler, dinî inançlar, hyalüronik asit dolgularla reaksiyon yaşayan kişiler  vb) klasik hyalüronik asit dolgu uygulaması  yaptırmak istemeyen tüm hastalarımıza  güzel bir alternatif olarak kullanmaktayız

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.