© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Beliz Büyükhanlı Nalan Haznedar Butik’te

Beliz Büyükhanlı Nalan Haznedar Butik’te

Tasarımlarıyla kendinden söz ettiren Nalan Haznedar bu ay butiğinde Beliz Büyükhanlı’yı konuk etti. Bahar sezonuna dair ipuçlarını bizimle paylaşan moda tasarımcısı Nalan Haznedar; vücut tipinize göre seçebileceğiniz kıyafetleri sizinle paylaşıyor.

Nalan Haznedar Butik’in şık müşterilerinden biri de Beliz Büyükhanlı… Beliz Hanım’ın tarzını nasıl buluyorsunuz?
Öncelikle Beliz Büyükhanlı’yı ilk gördüğümde tarzına hayran kaldığımı söylemek istiyorum. Giydiği her kıyafetin hakkını vererek taşıyan kadınlar vardır ya bence Beliz Hanım da onlardan. Hep şunu savunmuşumdur; kalem elbiseyi ve eteği her kadın taşıyamaz ama Beliz Hanım’ın düzgün fiziğine ve tarzına o kadar çok yakıştı ki biz çekim esnasında hayranlıkla izledik.

2013 bahar modasında Nalan Haznedar Butik’te nasıl modeller göreceğiz?
Kışta da rengarenk olan butiğimi bahar ve yaz aylarında da renkli görmemek mümkün mü? Kış mevsiminden aldığım tecrübelere göre Ankara’da bayanlar üst grubu daha çok tercih ediyor bu sebeple yaz sezonunda da üst grup ağırlıklı çalıştım ama yine etekler, elbiseler ve baharlık blazer ve ceketler de olacak.

Sizce bu 2013 yazının favori rengi ne olacak?
Bence bu yazın 3 favori rengi var sarı, saks mavi ve soft turuncu tonları bu yazın gözdesi olacak.

Pul, payet, deri gibi farklı materyallerin bir arada kullanılması hakkında neler söylemek istersiniz?
Bazen göze çok hoş gözükse de ben çok karmaşık buluyorum. Biraz daha sade şık bir tarzım olduğundan olabilir fakat bu işi çok iyi yapan tasarımcılar da var onların hakkını yememek lazım.

Bayanlar vücut tiplerine göre nasıl giyinmeliler? Mesela kalın beli olan bir bayan peplum detayı kullanmalı mı?
Şunu söylemeliyim ki öncelikle bayanlar vücutlarını çok iyi tanımalılar, daha sonra o kusurları örtecek şekilde dikkati o bölgeden alıp başka tarafa çekecek parçalar seçmeliler. Örneğin üst bedeni büyük bayanlar yakası pullu kürklü parçalar tercih etmemeli. Daha sade ve bol kesim bluzler tercih etmeliler. Kalın belli bayanlar ise peplum kullanabilir ama “peplum”u daha çok ince belli olup da yanlarından şikayetçi olan bayanlar tercih etmeli.

Siz vücut tipini tanıdıktan sonra müşterilerinize yönlendirme yapıyor musunuz?
Tabii ki! Zaten onlar fikrimi merak edip soruyorlar bana. Birlikte karar verip onlara özel tasarımlar da yapıyoruz.

Over-sized modellere yaz koleksiyonunuzda yer verdiniz mi?
Yaz koleksiyonunda bazı modeller 36-40 arası bazıları 44’e kadar çıkıyor modele göre değişiyor açıkçası yani vücut tipiyle alakalı. Peplum bir modelin 44 bedenini yapmak biraz gereksiz yani genellikle over-sized modellerde kişiye özel çalışıyoruz, hem vücut tipine uygun hem de istedikleri gibi tasarımlar yapmayı tercih ediyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.