Başa Dön

Tatil TercihleriAKYA GENÇLER

Tatil TercihleriAKYA GENÇLER

Hayatın koşturmasına yaz tatiliyle içlerimizi ısıtacak bir mola veriyoruz… Bu yaz tatilinde hangi rotaları tercih edeceksiniz?

 

İlk olarak oğlum Demir ile yaklaşık bir haftalığına Antalya Kemer’e, yakın bir arkadaşımızın oteline, dinlenmeye, deniz ve güneş tatiline gidiyoruz. Bayramda ise, oğlum, eşim ve yakın aile dostlarımızla Amerika’ya uçacağız. Ve bayramı, ilk durağımız olan Chicago’da geçireceğiz. Bayram sonrası ise, yakın arkadaşım Aynaz Özkaşıkçı ve çocuklarla beraber roadtrip yaparak Chicago’dan arabayla Miami’ye kadar ineceğiz ve bu da yaklaşık bir ay sürecek. Ağustos ortası gibi dönmüş olacağız ve dinlenmek icin soluğu Bodrum’daki evimizde alacağız. Böylece annem ve babamla da hasret gidermis olacağız.

 

Ne tarz bir tatili seviyorsunuz? Tekneyle açılıp denizin ortasında olmak mı? Tüm aktiviteleri bulunduğunuz ortamın içinde yapabileceğiniz otel konsepti mi? Yoksa her günü dilediğiniz gibi planlayabileceğiniz özgür alanınız eviniz mi?

 

Denize olan düşkünlüğüm nedeniyle teknede vakit geçirmeyi küçüklüğümden beri çok severim. Hatta Bodrum’da evimizden çok teknede kalırım. Teknede babamın en büyük yardımcısı hatta sağ koluyum diyebilirim. Mavi yolculuğu, yabancı adaları tekneyle gezmeyi ve suyun üstünde olmayı, yüzmeyi, dalış yapmayı hiçbir şeye değişmem.

 

Tekneyle açıldığınızda size manzarasıyla büyüleyen koylar…

 

Benim için en güzel deniz ve koylar, bizim Ege koylarımız. Gökova’ya 10 yaşımdan beri aynı heyecanla çıkarım. Orak, en sevdiğim koydur ve denizi muhteşemdir.

 

Türkiye’de ve dünyada en çok beğendiğiniz oteller…

 

Bodrum’da The Marmara, Mandarin Oriental ve Kempinski, Marmaris yakınında, D Maris, Fethiye’de Hillside, Antalya’da Kaya Palazzo, İtalya’da Cernobbioda Villa Deste, Positano’da Le Sireneuse, Chicago’da The Langham, Dubai’de Dar Al Masyaf, Venedik’te Danieli, Capri’de Hotel Quisisana ilk aklıma gelenler…

 

Yazın yurt dışında en çok nerelerde olmak istiyorsunuz?

 

Daha once de söylediğim gibi, Amerika’da çok rahat ediyorum

 

“Herkes mutlaka keşfetmeli” diyebileceğiniz henüz çok fazla popüler olmayan bir tatil bölgesi?

 

New York’ta Hamptons ve Montauk bölgesi…

 

Tatil valizinizin olmazsa olmazları…

 

Kot şortlarım, renkli j-crew atletlerim, spor ayakkabılarım, parmak arası terliklerim, güneş koruyucularım, hiç vazgeçemedigim; Boston Red Sox kasketim, her ihtimale hazırlıklı olabilmek için, her türlü ilaç ve antibakteriyel krem.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.