© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Sanatın Merkezi Contemporary Istanbul

Sanatın Merkezi Contemporary Istanbul

Türkiye’nin ilk Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul, sekizinci yılında görkemli bir açılış töreniyle çok sayıda sanatseveri bir araya getirdi.

Ülkemizin en kapsamlı Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary Istanbul, 748 sanatçı, 3000 eser ve 22 ülkeden 95 Çağdaş Sanat Galerisini bir araya getirdi. Contemporary İstanbul’un ilk gününde, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğiyle bir açılış gerçekleştirildi. Bu özel davete cemiyet yaşamının elit isimleri katılırken, ulusal ve uluslararası galeri sahipleri, tüm dünyadan gelen sanatçılar, koleksiyonerler, küratörler, sanat eleştirmenleri ve sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Contemporary İstanbul’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve İstanbul’u sanat merkezi haline getirmeyi amaçlayan “New Horizons – Yeni Ufuklar” bölümü ile Rusya’dan gelen galerilere, sanatçılara, küratörlere, sanat eleştirmenlerine ve koleksiyonerlere yer verildi. Yeni Ufuklar projesinin gelecek yılki konuğu ise Çin olarak belirlendi. İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 17.500 metrekarelik alanda gerçekleşen fuarı 67 bin sanatsever ziyaret etti. Fuarda yer alan eserlerin toplam değeri 180 milyon TL iken, %67’si sahiplerini buldu. Dünyanın en önemli galerileri arasında yer alan Marlborough Gallery, New York; Galerie Lelong, Paris; Andipa Gallery, London; Opera Gallery, Cenova; Galeria Filomena Soares, Lizbon; Galeria Javier Lopez, Madrid; Senda Gallery, İspanya; Michael Schultz, Almanya; Klaus Steinmetz, Kosta Rika ve Türkiye’den Dirimart, Galerist, Galeri Mana, Galeri Nev, Pi Artworks, Rampa, X-Ist katılımcı galeriler arasında yer aldı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.