© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Piri Reis’e Özel Davet

Piri Reis’e Özel Davet

Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde, “Piri Reis ve 1513 Dünya Haritası: 500 Yılın Gizemi” sergisi şık bir kokteylle açıldı.

Türk denizcilik tarihinin en önemli simgelerinden olan ve UNESCO tarafından dünya kültürel miras tarihinin en önemli varlıkları arasında gösterilen ve günümüze kalan en eski dünya haritalarından biri olan “Piri Reis ve 1513 Dünya Haritası: 500 Yılın Gizemi” isimli sergi cemiyet ve sanat dünyasının önemli temsilcilerini katıldığı özel bir davetle açıldı. Kemal Gülkaynak ve Yalçın Balcı ev sahipliğinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan sergide dünya haritacılık tarihine adını yazdırmış ünlü Türk-Osmanlı Kaptan-ı Derya’sı Piri Reis’in 1513 tarihli Dünya Haritası’nın 500.Yılı’da kutlandı. 1513 Dünya Haritası’nın özellikleri, çağdaş Türk tasarımcılarının gözünden Piri Reis ve haritalarının yanısıra bu haritaların geleneksel çini sanatına yansıtılmış hali ile Kütahya’da yaşayan çini sanatçısı Fahri Çetinkaya tarafından hazırlanmış büyük bir çini koleksiyonu da yer alıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.