© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Cildiniz Neme Doysun Teninizi ve Kendinizi Her Bakımda Daha Çok Sevin

Cildiniz Neme Doysun Teninizi ve Kendinizi Her Bakımda Daha Çok Sevin

Canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez…

Güzellik ve bakım işlerine merak sarınca salona gelen kadınları ve erkekleri (tabii ki ciltlerini) daha yakından gözlemlemeye başladım. Ciltlerine bakarak düzenli bakım yapıyorlar mı kendileri için uygun ürünü nasıl seçiyorlar, bu konuda nasıl destek almaktan hoşlanıyorlar? Sorularını sormaya başladım kendi kendime…

Aynı yaşta olmalarına rağmen iki kadının veya iki erkeğin görünümü birbirinden çok farklı olabiliyor.

Genetik mirasımız nasıl yaşlanacağımızın göstergesi. Ama sadece konu bu değil. Yaşları çok yakın olan kardeşlerden küçüğü çoğu zaman daha yaşlı gösterebiliyor. Bunun tek sebebinin bakım olduğunu düşünüyorum. Hayata bakış açımız, kilomuz, beslenme şekillerimiz, düzenli egzersiz yapıp yapmadığımız, alışkanlıklarımız yaşımızı olduğundan daha az veya fazla gösterebiliyor.

Aslında çözümü biliyoruz. Her şeyin anahtarı özen göstermek. Ruhumuza, bedenimize özen gösterince karşılığını alıyoruz.

Cildimiz bakımlara o kadar hızlı cevap veriyor ki organizmamızın işleyişine hayran olmamak elde değil. Vücudumuzun her bölümü ayrı özen istiyor. Dudaklarımız, ellerimiz, bedenimiz ve yüzümüzün ihtiyaçlarını dinlersek bize anlatıyorlar.

Kış döneminde özellikle yüzümüze daha nazik ama daha yoğun bir bakım uygulamamız gerekiyor. Nem cilt kalitesini artırmak için önemli bir destek. Nemden güç alan cilt sağlıklı bir ışıltıyla pırıldar.

Sevgili arkadaşım Benal Ayna’yı, evinde vereceği bir davet öncesi salonumda ağırladım. Benal’cim annesinin rahatsızlığı nedeniyle üzüntülü günler geçiriyor. Kendisine İstanbul dönüşü hem yorgunluğunu atması hem de yüzüne ışıltı ve canlılık verecek Holywood bakımı yaptık.

Peki son dönemde ünlülerin tercih ettiği Holywood bakımı nasıl bir bakım?

Birinci adım temizlik. Snoz 02 temizleyici; tanışmamış olanlar için vazgeçemeyeceğiniz bir temizleyici. Hissi hafifleme ve rahatlık. Snow 02 içeren temizleyiciden bir parça alarak yüz boyun ve dekolteye hafif masaj hareketleri ile temizleyiciyi yayıyoruz. Yeterli oksijen köpüğü oluştuğunda ellerinizi ıslatın ve temizlemek için bunları yüzünüze sürün. Sünger ve ılık ıslak kumaş kullanarak işlemi tamamlayın.

Genosys’in Snow O2 Temizleyicisi, O2 kullanmak suretiyle gözeneklerdeki sebum ve makyaj kalıntılarını alarak cildinizi duru ve berrak tutan yeni geliştirilmiş bir temizleyicidir. 02 temizleyicinizi haftada bir kez cildinizde 6-7 dakika tutarak aynı zamanda peeling de yapabilirsiniz. Tek ürünle hem günlük temizleyiciniz hem de peeling’iniz olur.

İkinci adımda temizlediğimiz cilde özel serumlarla dermaroller işlemi yapıyoruz. Bu işlem sayesinde uygulanan serum cildin ihtiyacı olan vitaminleri deri altına ulaştırarak anti-aging etki sağlıyor.

Üçüncü adımda göz çevresi, oynar göz kapağına aynı işlemi tekrar ediyoruz. Yüze ve dekolteye kırışıklık karşıtı özel serumları kullanıyoruz.

4. aşamada şok nem verici Peptid maskesi uyguluyoruz. Bu maske göz çevresi ve yüze dekolte ile birlikte uygulanıyor.

Sonrasında ışıl ışıl bir cilt ortaya çıkıyor. Bu işlemi haftada bir kez olmak üzere ihtiyacınıza göre 6-8 seans uygulatabilirsiniz.

İsteyen herkes salonumuzda ücretsiz olarak cilt analizi yaptırabilir. Cildinizle ilgili ayrıntılı bilgi istiyorsanız uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Cildinize kullandığınız ürünlerin ve yaptırdığınız işlemlerin cildinize etkisini düzenli ölçümlerle takip edebilirsiniz. Nasıl kan aldırıp neye ihtiyacımız var diye kontrollerimizi yaptırıyorsak cildimize analiz yaptırarak da cildimizin ihtiyacını tespit edebiliriz. Bunun için 5 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Cildiniz bunu hak ediyor!

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.