© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Ünlü Tasarımcı Meghan Faulous ile L.A. Fashion District’deyiz

Ünlü Tasarımcı Meghan Faulous ile L.A. Fashion District’deyiz

“Meghan Los Angeles” benim tartışmasız en çok sevdiğim giyim markası. Ama sadece benim mi?

Angelina  Jolie, Ashlee Simpson, Janice Dickinson, Shakira, Tara Reid, Mary-Kate Olsen, Paris Hilton ve daha birçok ünlü Meghan’ın tasarımlarına bayılıyor…
Hip and Trendy L.A. görüntüsünü en iyi bir araya getirip, biz alışveriş severlere sunan markanın yaratıcısı Meghan Fabulous ile Los Angeles’ın Fashion District adı verilen bölgesindeki merkez atölyesinde buluştum.
Zaten içeri girer girmez, renkler, kumaşlar, taşlar, iplikler, enerji, atmosfer ve tabi bir de sıra sıra dizili yeni kreasyonlar beni o kadar çok etkiledi ki, bir hafta şu atölyenin içinde yaşasam, hiç dışarı çıkmasam, kıyafetlerle doya doya zaman geçirsem diye içimden dilemedim değil…

Yaratıcılığın en çok nereden besleniyor ve güç alıyor, bunu çok merak ediyorum çünkü uyumsuzluklar bile o denli uyum ve ahenk içinde bütün tasarımlarında…
Dünya üzerindeki tüm dinlerden, inanışlardan, felsefelerden ve fikirlerden ilham alıyorum.

Çok ilginç, biraz açar mısın?
Hemen atölyenin girişindeki bu köşeyi senin de gördüğün gibi dünyanın dört bir tarafında yer alan her türlü din, inanış ve felsefenin eserlerine ayırdım. Bizzat kendi seyahatlerimde olsun ya da bana hediye gelen şeyler olsun bu inanışların her çeşit eserini ve sembolünü burada biriktiriyorum ve de bunlardan, insanın doğasından, yaşamdan, pozitiflikten, çok çeşitlilikten, renklerden ve farklılıklardan esinlenerek bunları bir araya getiriyorum.
Zaten bu “farklılıkların uyumu” benim de modada ve hayatta da en çok benimsediğim temadır.
Tabi ki kombinlemek, çeşitlilik, bize sunulan sınırsızlıklar… Bunlar o kadar değerli şeyler ki neden bunlardan faydalanmayayım. Tek düzelik insanlara göre bir şey değil bence….

Markayı yaratırken aklındaki ilk duygu ve düşüncelerin nelerdi?
Ben F.I.T’den mezun olduktan sonra Calvin Klein, Bill Bloss gibi modanın önemli isimleri ile beraber çalıştım. Daha sonra küçük yaşlardan beri hep içimde olan tasarım tutkumu tamamen özgür bırakmaya ve kendi kanatlarımla uçmaya kara verdim. Bir de baktım ki benim iç dünyam kadar renkli ve güzel bu markanın doğuşuna sebep olmuşum. Günlük hayatımda olduğum kadar, iş hayatım da oldukça pozitif ve insancıl bir yanım vardır. Bu da beni ve tasarımlarımı hep daha çok başarıya götürmüştür buna çok inanıyorum. Gün geçtikçe daha çok sevilen, beğenilen bir isim halini aldık ama bunu kendime borçlu olduğum kadar birlikte çalıştığım tüm ekibime de borçluyum tabi ki. Bu hepimizin enerjisi ve başarısıdır.

Evet, oldukça başarılı bir marka haline geldi Meghan ve de birçok ünlünün baş tercihi olmuş durumda…
Tasarımlarımın tercih edildiğini görmek çok büyük bir guru kaynağı, özellikle de ünlülerin sınırsız tercih şansı olduğunu düşünürsek. Ama içindeki özgür ruhu dışarıya vurmak isteyen herkesin beni ve tasarımlarımı çok iyi anlayacağını ve çok da iyi taşıyacağını düşünüyorum.

Tasarımlarına Amerika’nın en gözde mağazalarında rastlamak mümkün, değil mi?
Neiman Marcus, Nordstrom gibi önemli “department store”larda ve de “Kitson” mağazalarında bulunuyor. Ayrıca dünyanın her yerinden alıcılarımız bize web sitemiz aracılığı ile ulaşabiliyor.

Ah evet, ben de Kitson’nın en yakın takipçilerinden olarak, sürekli koleksiyonlarınıza rastlıyorum. Meghan tasarımlarının benim için ayrıca çok özel bir tarafı daha var, hazır seninle birlikteyken bunu da paylaşmak istiyorum. Mesela geçen sene bir davette çok şık kimono tarzı bir elbise giymiştim, bu elbisenin aynısını birkaç hafta önce Paris Hilton’un üzerinde görülmüştü. Çok hoş bir olay bence, yani ünlülerin takip ettiği trendlere siz de çok rahat ortak olabiliyorsunuz.

Özelikle de Güney Pasifik’te hepimiz bir şekilde ünlüleri ve onların tercihlerini takip ediyoruz. Yani bütün dünyadan daha yoğun bir akım bu bizler için Los Angeles’da...
Evet! Aynen öyle…
Tabi bu nedenle de onların zevklerini benimsemek ve de takip etmek, siz alıcılar için, onların zevkine hitap etmek de biz tasarımcılar için oldukça hoş bir durum oluşturuyor. Sonuçta burası Hollywood dünyası…
Kesinlikle katılıyorum. Ben bir kere Ellen Show’da Angelina Jolie’yi yine senin tasarımlarından birisini giyerken görmüştüm.  Ayrıca bana hediye ettiğin bu üstümdeki ipek kimono da müthiş. Tekrar teşekkür ediyorum.
Ah! Rica ederim. Çok güzel taşıyorsun. Artık seni de Meghan giyinen ünlüler arasına alabiliriz bence…

(Gülerek) Çok teşekkür ederim, güzel iltifatların için…Peki, bir de yeni projelerin neler, onları öğrenelim.

Aslında markam adına daha globalleşerek, tüm dünya şimdikinden daha da çok ulaşmak istiyorum. Başarılarımı ve pozitif ruhumu hiç kaybetmeden ilerlemek benim hayatımdaki en önemli amacım, tüm hayalim. İlk etapta da Avrupa ülkelerindeki pazarımızı biraz artırmak amaçlı projelerimiz olacak.

Son olarak da dergimizi soracağım sana, neler hissettirdi sana gördüğünde?
İnan bana ben de ne zaman soracağını bekliyordum çünkü gerçekten bayıldım. Bir kere kapak beni çok etkiledi. Tasarımlar, resimler, renkler ve de tüm hanımlar çok hoş!
Seni en kısa zamanda Türkiye’ye bekliyoruz. Aslında görsellik adına da sana ilham verebilecek sayısız şeyler olduğunu düşünüyorum ülkemizde.
Bu yeni dönem içinde en çok yapmak istediğim ziyaretlerden birisi Türkiye’ye. Umarım en kısa zamanda gerçekleşir. Şimdiden herkese sevgiler…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.