© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Rakamların Size Söyleyecekleri Var

Rakamların Size Söyleyecekleri Var

Kendisine doğuştan gelen kadim ilmi okurlarına aktararak, onlara bilgileriyle yol göstermeyi hedefleyen Nurettin Özdoğan kitaplarında; tarihlerin, harflerin, isimlerin insanları tanımada nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor ve hiç tanımadığınız bir insanı, isim ve doğum tarihi bilgileriyle tanıyabileceğinizin altını çiziyor…

Kendinizden bahseder misiniz? Kitaplarınızı yazmaya nasıl karar verdiniz?

1967, Sivas doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Her ne kadar Sivaslı da olsam kırk beş yıldır Ankara’dayım. Eğitim hayatımın ilk iki yılını Sivas’ta, geri kalanını Ankara’da tamamladım. Lisede kimya okumama rağmen, yükseköğrenimimi Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladım. Uzun süre özel sektörde finansal alanlarda çalıştım ve danışmanlık yaptım. Halen Ankara’da yaşamaktayım.

İlk kitabım “Hayatın Puk Kodu”, 2019 yılında; ikinci kitabım “Hayatın Puk (II) Kodu Sen Sen Değilsin Kendini Tanı” ise 2021 yılında, Luna Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Harfler, sayılar ve yıldızlarla analiz yapabilmek doğuştan gelen bir yetenek mi yoksa sonradan öğrenilebilir mi?

Harflerin ve rakamların enerjisel frekans dilleri elbette öğrenilebilir. Bendeki yetenek, atalarımın genetiğinden bana kodlanmış kadim bilgilerdir. Genelde hiç kimse kendi sırlarını anlatmaz; ama ben bildiklerimi ve genetiğime kodlanan bütün bilgileri insanlığa faydalı olsun diye, onlara bir yol göstersin diye kitap haline getirdim. Benim kitaplarım insanlara empoze edilen magazinel bilgilerle değil, tam tersine, insanlara faydalı ve yol gösterici olan bilgilerle donatılmıştır ve kısaca buna “ilim” de diyebiliriz. Ben, bana doğuştan gelen “kadim ilmi” insanlara öğretmek için bu yola çıktım. Kitabımı okuyanlar bu bilgilere ulaşabilir ve bu yeteneğe sahip olabilir.

Kişisel gelişim, numereoloji, astroloji alanlarına yönelişiniz nasıl oldu ve bu alanlarda neler yapmaktasınız?

Her insan yaşam döngüsünde zamansal ve ansal olarak hata yapabilir. İnsan olarak hata yapmaya müsait bir yapı ve fıtratımız var. Yaşam döngümdeki değişiklikleri fark ettiğimde, hatanın bende olduğunu, kaderimde olmadığımı anladım. 1992 yılında başlayan bu süreç, 2016 yılına geldiğimde tamamlandı. Devamında ise; bunun sadece ben ve benim tanıdıklarım üzerinde mi geçerli yoksa diğer insanlar üzerinde de aynı etkiye sahip mi diye saha araştırması için üç yıl kadar, Türkiye genelinde on beş bin kişi ile görüştüm. Bugün itibarı ile yaklaşık, dünya genelinde otuz bin kişiye yakın insana kitaplarımda yazdığım öğretiler üzerine danışmanlık yaptım. Yapmaya da devam etmekteyim.

Kader değişebilen bir şey midir?

Kader, yani yazgı; önceden belirlenmiş ve asla değişmeyecek olan bir akıştır. Burada önemli olan, kader ve kaza kavramlarını karıştırmamaktır. Kader; insanın neyi, nerede, ne zaman, ne şekilde ve ne yaşayacağını bilmesidir. Kısaca insan; bahşedilen akıl, zekâ, mantık, algı ve idrak unsurlarıyla hür iradesinin birleşmesinden ibarettir. Kader değişiminden söz etmek, Yaradan’ın ilminin değişmesinden söz etmektir. Bu ise kesinlikle mümkün değildir ve bana göre kesinlikle söz konusu dahi olamaz. Kader Tanrı’nın takdiri, kaza ise onun gerçekleşmesidir. Mutlak kader değişmez ve değiştirilemez, ama şarta bağlı kaderde değişiklikler her zaman mümkündür. Bunu Kur’an-ı Kerim’de, hadislerde ve diğer kutsal kitaplarda açık bir şekilde görebilmekteyiz. Son olarak kader, mutlak ve sonsuzdur, kaza ise zamana ve döngülere bağlıdır.

Harflerin birbiri ardına yazılışı ve isimler, kişilerin kaderini yahut yaşam tarzını nasıl etkiliyor?

Her harfin evrende bir enerjisel frekansı ve anlamı vardır. Harfler, insanın hayatını nasıl yaşayacağı ve neler yapması gerektiği konusunda yol göstericidir. Adınızı, soyadınızı ve memleketinizi ailenizden alırsınız ve adınız, soyadınız, memleketinizdeki harfler sizin ruh haliniz, yaşam tarzınız ve nasıl yaşamanız gerektiği konusunda yol göstericidir.

Doğum tarihinin birey üzerindeki etkisi nedir?

Bütün canlıların doğum tarihi Yaradan tarafından belirlenmiş olup asla değişmez ve değiştirilemez. Buradaki rakamların anlamı kısaca kaderinizle ve yaşam döngülerinizle alakalıdır. Bu rakamlar; kaderinizde neyin olup olmadığı, örneğin hangi hastalıklar, hangi döngüler, karşınıza çıkacak insanların hangi burçtan olduğu, size zarar verip vermeyecekleri, aşk hayatınızın nasıl yürüyeceği, zamansal döngülerinizde neleri yaşayacağınız hakkındaki bilgilere sahiptir.

Bir bireyin ismini ya da soy ismini değiştirmesi kaderine etki eder mi?

Doğduğunuz andaki isminiz ve soy isminiz neyse, kaderiniz, yaşam şekliniz ve ruh haliniz ona göre şekillenir. Sonradan değişse de hiçbir etkide bulunmaz. Hatta kadınsanız ve evlenirseniz yaşam döngülerinizde kızlık soyadınız geçerlidir.

 “Hayatın Puk Kodu” ve “Hayatın Puk (II) Kodu Sen Sen Değilsin, Kendini Tanı” kitapları ile okurlarınızın kendilerini tanımasını hedefliyorsunuz. Kitaplarınız bu konuda nasıl yardımcı oluyor?

“Hayatın Puk Kodu” kitabıyla kişilik özelliklerinizi, döngülerinizi, karşınıza çıkabilecek insanları, astrolojik bakış açısıyla ve ayrıca Esmaü’l-Hüsnalarla tanıyorsunuz. Örneğin; hiç tanımadığınız bir insanı  ad, soyadı ve doğum tarihi bilgileri ile çok rahatlıkla tanıyabilirsiniz.

“Hayatın Puk (II) Kodu Sen Sen Değilsin, Kendini Tanı” kitabıyla da yine ilk kitaba bağlı olarak doğum tarihinizdeki rakamlarla kendinize uygun olan kişisel gelişim yaklaşımlarını öğreniyor, hatalarınızı, olumlu-olumsuz yönlerinizi görüyor ve bunları nasıl düzelteceğiniz konusunda bilgileniyorsunuz.

Gelecek hedeflerinizde yeni kitaplar var mı? Planlarınız neler?

Şu anda tamamlanmış ve yayın aşamasında bulunan iki romanım bulunuyor. Bunların dışında Mars ile Dünya arasındaki ilişkinin bilinmeyenlerini anlattığım bir kitap ve bu kitaba bağlı bir devam kitabı hazırlığım var. Son olarak, gelecek ile ilgili öngörülerimi yazdığım bir kitabım da yazım aşamasında. Bundan sonraki planım, daha büyük kitlelere ulaşıp insanları aydınlatmak olacaktır.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.